Родючість доведено

ТОВ «Агробізнес ТСК»Овочівництво
31 июля 2012 в 11:33
На території Недригайлівського району компанією взято в оренду більше 5 тис. га земель, які тривалий час не оброблялися, приведено їх у належний стан і за два роки досягнуто високих врожаїв. Урожайність зернових культур у 2011 р. склала 78,7 ц/га, картоплі — 360 ц/га, а урожайність цукрових буряків найвища за всю історію району — 502 ц/га.
Товариство «Агробізнес ТСК» розпочало відродження вітчизняного виробництва овочів із впровадженням новітніх найпрогресивніших енергозберігаючих технологій. У вирощування овочів та картоплі товариство впровадило реконструйовану зрошувальну систему загальною вартістю 25 млн грн. На сьогодні працює два дощувальні агрегати марки GLH іноземного виробництва США, один довжиною — 400 м, другий — 550 м, на двох полях на землях Недригайлівської селищної ради. Планується придбати ще два дощувальні агрегати, за які вже перераховані кошти. На зрошенні знаходяться овочі: капуста — 10 га, морква — 15 га, столовий буряк — 5 га, картопля — 40 га, а також 200 га сої.

«Ще у 2010 р., коли Свірський ішов на вибори і коли тут ще нічого взагалі не було, він говорив про те, що будемо розвивати овочівництво, відновимо овочесховище, поливну систему. Я в своєму віці чимало чув подібних обіцянок, і не дуже мені в це вірилось, хоча ми це підтримували. І ось, ви бачите, пройшов рік - побудовано овочесховище одне, друге, майданчик для переробки, відновлена зрошувальна система. Гроші для реалізації усіх цих програм дає талант керівника, його обов'язковість і порядність. Таким є Свірський. Сьогодні на підприємстві постійно працює 120 чоловік, на роботу їздять із сусідніх сіл. Приємно працювати з такою людиною», - говорить голова Недригайлівської районної адміністрації Олексій Коренев.

Підприємством будуються сучасні об'єкти аграрної інфраструктури. У господарстві проведені комплексні роботи по реконструкції та переобладнанню зерносховища під картоплесховище місткістю 3 тис. т, встановлено комплекс для сортування і очищення картоплі. Активно будується сучасне овочесховище місткістю 10 тис. т на загальну вартість 34 млн грн., з яких уже освоєно 28,1 млн грн., та цех по сортуванню, фасуванню овочів та картоплі. ««Агробізнес ТСК» - це приклад того, що сьогодні у нас в області можна вирощувати такі врожаї, які має Ізраїль та інші держави світу чи Європи. Сьогодні ми маємо чималий врожай картоплі - 560 ц/га. Щоб досягти таких серйозних результатів, потрібен в першу чергу ентузіазм керівника, його відношення до справи, до людей. Зробив технологію — отримав результат. І не треба чекати, буде дощ чи ні. Тут закладено немалі кошти, бажання керівника, наукові досягнення. Нове овочесховище, яке будується на підприємстві, дозволить стабілізувати ціни на ці продукти на два-три роки», - додає начальник обласного управління агропромислового розвитку Володимир Ивченко.

Керівник та спеціалісти «Агробізнес ТСК» постійно працюють над поліпшенням родючості ґрунту, підвищенням урожайності та економічним розвитком господарства.

«Хотів би нагадати, що в минулому році Сумщина зібрала вперше в своїй історії такий чудовий врожай — майже 2 млн грн. Технологічно було все витримано як потрібно, але багато хто говорив, що Сумщині просто пощастило з погодними умовами. 2012 р. для нас буде важливим, тому що та робота, яка була започаткована у попередніх роках, потребує підтвердження. Наші результати ми маємо закріпити, зберегти і примножити. Знову ж таки повертаючись до збиральної компанії, велика подяка всім тим, хто в районах працює на полях. Компанія розпочалася вдало: якщо брати середню урожайність по області, вона набагато вища ніж по Україні. Область сьогодні має 31-32 ц/га. Це наш результат, над яким ми старанно працювали. Нам буде чим пишатись. І тут не питання грошей, які потрібно інвестувати в цей успіх  Якщо є відповідальна, ініціативна людина — знайдуться гроші», - відмітив заступник губернатора Сергій Слизький.

На сьогодні господарство має сучасний машинно-тракторний парк та комп'ютерне оснащення. В основний капітал підприємства залучені кошти у сумі 29,9 млн грн. У 2011 р. від реалізації продукції одержано 46 млн грн. Заробітна плата працівникам виплачується своєчасно. За попередній рік виплачено 1,7 млн грн., середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника склала 1972 грн. Господарство провело розрахунки по виплаті орендної плати в повному обсязі. Люди, які погодились віддати свої паї компанії «Агробізнес ТСК», мають повний правовий захист. Договори оренди на використання земельних ділянок укладені під 3% з дотриманням вимог Указу Президента України від 2 лютого 2002 р. №92  «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян — власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)». Орендну плату орендодавці отримують на власний розсуд, як грішми, так і в натуральному вигляді — зерном, медом. При цьому товарна продукція відпускається селянам за цінами, нижчими від ринкових. Кожного року господарство укладає соціально-економічні угоди з сільськими радами, на території яких орендує землю. У 2011 р. соціальні угоди виконані на суму 566,7 тис. грн.


коментарі


Геннадій Свірський, засновник ТОВ «Агробізнес ТСК»:
«Французькі інвестори повірили в український аграрний бізнес»




- Не кожне господарство береться за овочівництво. Ви бачите перспективи саме в цьому напрямку?

- В цьому перспективу я бачу велику. Ми вже останні два роки спостерігаємо за погодою в нашому регіоні і регулярно стикаємося з проблемою засухи. І коли ухвалили рішення займатися конкретно картоплярством і овочівництвом, порадившись із науковцями, спеціалістами, старшими агрономами, вирішили відновити зрошувальну систему, щоб зменшити ризики втрат. Заручилися підтримкою керівництва області. Французи повірили у мій проект, в якому я особисто захищав кожну цифру, і дали нам кошти. В цей проект залучено 22 млн грн. французьких інвестицій. Ми їх освоїли за півроку.

- Такі строки дуже важко давалися?

- Ця зрошувальна система будувалася взимку. Люди, бідолахи, гризли зубами мерзлу землю, а весною по коліно грузли у багні, але за пів року заклали 11 км і 300 м труби у діаметрі 50 см. Зробили розводку по полях, вивели гідранти. Зрошувальні машини привезли до нас з Америки. Ми маємо добрі темпи у будівництві овочесховища. Його готовність 90 %, черга встановлювати вентиляційну та охолоджувальну системи і запускати в роботу. Такі наші темпи мені немає з чим порівняти. Якщо вірити нашим генпідрядникам, то такої швидкої роботи вони не зустрічали на Україні.

- Наскільки потрібне зрошування і як воно вплине на урожайність?

- При нормальних умовах на будь-якій культурі така система дозволяє підвищити урожайність до 25%. А за умови сильної засухи, то і до 70% може бути різниця. Не всі культури виносять засухи. Ми вже маємо позитивний результати цього року застосування зрошувальної системи. При такому кліматі ми б не отримали навіть сходів моркви, а завдяки налагодженій системі ми маємо шанси отримати чудовий врожай.

- Яка окупність проекту? Як швидко вдасться відпрацювати гроші?

- Якщо ціна картоплі у нас буде в межах 50 копійок, то маємо всі шанси збанкрутувати. А якщо вартість нашої продукції буде принаймні на рівні 2-3 грн., то вже за три роки ми можемо окупити всі вкладені в роботу інвестиції.

Марія Крупіна

55
Комментариев
0
Просмотров
2374
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.