Ирина Миленина
Ирина Миленина даст ответы на интересующие граждан вопросы относительно помощи современных интернет-технологий в уплате налогов.
Начальник управления ИТ и учета плательщиков Государственной налоговой инспекции в г. Сумах Ирина Миленина ответит на вопросы относительно помощи современных интернет-технологий в уплате налогов.
|
Доброго дня! Скажіть, що таке електронне адміністрування ПДВ? З повагою, бухгалтер сумського підприємства.
В Україні з 1 січня 2015 року впроваджується нова система електронного адміністрування ПДВ (податку на додану вартість). Система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік, а його порядок встановлюється Кабінетом Міністрів України. Платникам, починаючи з нового 2015 року, буде автоматично відкрито рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ. Для відкриття рахунків органи Державної фіскальної служби надсилатимуть банку, в якому відкриваються рахунки, реєстр платників, в якому буде зазначена назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер. Податкові накладні будуть складатись виключно в електронному вигляді та реєструватись в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній податковій накладній. Також, за допомогою електронного адміністрування ПДВ можливо буде визначити умову для надання права реєстрації податкових накладних в ЄРПН, тобто, наявність сум податку по отриманих податкових накладних на момент реєстрації, за їх недостатності – поповнення рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та сума сплати податку при ввезені товарів на митну територію України. Крім того, буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування.
Ирина, тема общения очень актуальна. Трудно в наше время найти человека, который не связан с Интернетом. Поэтому тема подачи отчетности ч/з телекоммуникации очень актуальна. Скажите, с чего начинать плательщику налогов, который хочет максимально упростить процесс отчетности и в ближайшем будущем планирует отчитываться в электронном виде? Куда идти и обращаться? Спасибо - Катя.
Для того, щоб надавати звітність засобами телекомунікаційного зв’язку, необхідно:
- мати доступ до мережі Інтернет;
- отримати спеціалізоване програмне забезпечення;
- зареєструвати електронний підпис підзвітних осіб;
- отримати чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим
центром сертифікації ключів.
Платники податків - юридичні особи, фізичні особи-підприємці, а також і фізичні особи - громадяни, мають можливість отримати безкоштовно посилений сертифікат відкритих ключів цифрового підпису для відправки звітності по електронній пошті до органів ДФС у представництві Акредитованого центру сертифікації ключів. Формуються вони строком дії до двох років. З переліком необхідних документів можна ознайомитись на офіційному сайті АЦСК - acskidd.gov.ua.
У Сумах таке представництво знаходиться в приміщенні Центру обслуговування платників ДПІ у м. Сумах за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2.
Чи може фізична особа - підприємець надавати звітність в електронному вигляді до органу ДФС? Що для цього потрібно? Віктор.
Податковим кодексом передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Фізична особа – підприємець має право подати звітність в електронній формі лише за формами податкової звітності, розміщеними на сайті ДФС України.
Реєстр форм звiтних документiв платникiв податкiв юридичних та фiзичних осiб для занесення до електронної бази звiтних документiв можна знайти на офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) в рубриці Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.
Хотілося б дізнатися, яким чином покупцю передається податкова накладна, складена в електронній формі? Антон Петрович
Передача покупцеві податкової накладної в електронній формі здійснюється продавцем у спосіб, передбачений домовленістю з покупцем, зокрема: за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем або шляхом відправлення електронного носія, на якому записано цей документ.
Имею намерение зарегистрироваться предпринимателем. Хочу узнать, можно ли стать плательщиком единого налога через Интернет и подавать отчетность в электронном виде? Илья
Для обрання спрощеної систему оподаткування суб'єкт господарювання може при реєстрації у державному реєстраторі як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог пункту 291.5 статті 291 цього Кодексу. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". Податкову декларацію всі платники можуть подати до органу ДФС в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Для цього треба фізичній особі – підприємцю (особисто) звернутись для отримання послуг електронного цифрового підпису до Сектору реєстрації користувачів при ДПС у Сумській області , поштова адреса: 40030, м. Суми, пл. Покровська, буд. 2, 1-й пов., ЦОПП, тел. (0542) 77-20-95 .
Детальна інформація на сайті АЦСК ІДД державної податкової служби http://cskidd.gov.ua/
При собі мати документи, необхідні для отримання посиленого сертифіката ключа фізичною особою – підприємцем:
1. Заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи – підприємця);
2. Копія паспорта підписувача (копії 1-4 сторінок), засвідчена власноручним підписом (в разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, Копія сторінки паспорта з відміткою про таку відмову);
3.Копія облікової картки платника податків підписувача (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО);
4. флешку, або оптичний диск (якщо є печатка, то мати при собі два оптичних диска).
В средствах массовой информации часто вижу сообщения о подаче налоговой отчетности c использованием электронного ключа. Возникает вопрос - а могу ли я подать декларацию о полученных доходах через Интернет? Если да, то как это сделать.
Кожен платник податку має можливість надсилати податкову звітність через Інтернет, адже це надійний, зручний та оперативний спосіб звітування. Для того, щоб надавати звітність засобами телекомунікаційного зв’язку, необхідно:
- мати доступ до мережі Інтернет;
- отримати спеціалізоване програмне забезпечення;
- зареєструвати електронний підпис підзвітних осіб;
- отримати чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим
центром сертифікації ключів.
Чи може суб’єкт господарювання подати в електронному вигляді до органу ДФС декларацію про доходи та майно, отримані у минулому році?
Так. Платник податків отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки підприємства. Крім того, платник податків отримує в органі доходів і зборів за місцем реєстрації або на офіційному веб-cайті ДФС України чи регіонального органу ДФС: - текст примірного договору про визнання електронних документів; - безкоштовне спеціалізоване програмне забезпечення формування та подання до органів доходів і зборів податкових документів в електронному вигляді.
Інформація на офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) знаходиться в рубриці Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/.
Ирина, добрый день! Скажите, а насколько сложная и продолжительная процедура получения электронного ключа. Какие документы нужно предоставить для этого предпринимателю. Спасибо. Максим.
Перелік документів, необхідних для отримання сертифікату відкритого ключа заявнику – фізичній особі – підприємцю:
• Копія паспорта (сторінки з фотографіями і наступні за ними , а також сторінка з адресою місця реєстрації), завірену підписом - приймаються тільки якісні копії паспортів;
• Копія облікової картки платника податків завірена підписом;
• Носій електронного ключа («флешка» або компакт - диск). Якщо є печатка - 2 окремих носія;
• Заповнена заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку ;
• Якщо підписувач не має можливості прийти особисто до Відділу реєстрації, це може зробити його довірена особа, при умові, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і нотаріально засвідчене доручення.
Поясните, какой срок действия цифрового электронного ключа. Вика
Платники податків - юридичні особи, фізичні особи-підприємці, а також і фізичні особи - громадяни, мають можливість отримати безкоштовно посилений сертифікат відкритих ключів цифрового підпису для відправки звітності по електронній пошті до органів ДФС у представництві Акредитованого центру сертифікації ключів. Формуються вони строком дії до двох років. З переліком необхідних документів можна ознайомитись на офіційному сайті АЦСК - acskidd.gov.ua.
Для цього Вам необхідно завітати до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Сумах за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2.
Який порядок подання реєстраційної заяви платника ПДВ засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису?
У відповідності до норм Податкового кодексу заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи - платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи.
Платники податку, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку може бути подана державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Електронна копія реєстраційної заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
У реєстраційній заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку.