Прошедшее интервью

Татьяна Ярошенко
Татьяна Ярошенко
Татьяна Ярошенко ответит на интересующие граждан вопросы по теме «Актуально о декларировании»
В. о. заместителя начальника Государственной налоговой инспекции в г. Сумы Татьяна Ярошенко ответит на интересующие граждан вопросы по теме «Актуально о декларировании»
Интервью проводилось: (19.02.2015 14:00 - 16:00)
Задано вопросов 17 Получено ответов: 17
1
Guest

Планирую выехать за границу на ПМЖ. Подскажите, нужно ли иметь какое-то разрешение или справку от налоговой при выезде? Заранее благодарна - Марина

10.02.2015 17:41
Татьяна Ярошенко

Платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику. Наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 795 затверджені форма довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку) та Порядок її заповнення. Згідно з Порядком довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи видається за зверненням платника податку у десятиденний строк на підставі поданої декларації про майновий стан і доходи, а для платників податку - резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, - протягом тридцяти календарних днів після надходження податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати належної суми податку. Відповідно до Порядку для фізичних осіб - платників податку - резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа, що посвідчує особу.

19.02.2015 15:17
2
Guest

Хочу дізнатися, якщо на платній основі у родині одночасно навчаються два студенти, то податкову знижку можна оформлювати на обох дітей?

10.02.2015 17:46
Татьяна Ярошенко

Фізична особа має право включити до податкової знижки суму сплати за навчання, що не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

19.02.2015 15:17
3
Guest

Чи існують граничні терміни у які необхідно сплатити суму податку, донарахованого податковим інспектором за результатами податкової декларації?

11.02.2015 09:39
Татьяна Ярошенко

Платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення – рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

19.02.2015 15:17
4
Guest

Я студент-заочник. Паралельно з навчанням, працюю. Хотілося б дізнатися, чи можу я отримати податкову знижку за понесені витрати оплату навчання.

11.02.2015 12:08
Татьяна Ярошенко

Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на її утриманні.
Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.

19.02.2015 15:17
5
Guest

За яких умов необхідно декларувати доходи і кого це стосується. Валентин.

11.02.2015 14:09
Татьяна Ярошенко

Обов'язок подання декларації виникає у платника податку з доходів фізичних осіб у разі отримання ним протягом звітного року таких видів доходів (прибутків):
• при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (пп. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу);
• при отриманні окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті (пп. 168.1.3 п.168.1 ст. 168 Кодексу) (суми заборгованості, за якими минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткове благо у вигляді суми боргу платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності та інші);
• дохід від операцій з інвестиційними активами (п. 170.2 ст. 170 Кодексу);
• іноземні доходи (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу);
• якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року у 2014 – 146160 грн. (пп. “є” п. 176.1 ст. 176 Кодексу),
• інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

19.02.2015 15:18
6
Guest

Чи повинен я декларувати отримані за кордоном доходи, якщо впродовж минулого року працював у Словенії.

11.02.2015 15:39
Татьяна Ярошенко

Обов'язок подання декларації виникає у платника податку з доходів фізичних осіб у разі отримання ним протягом звітного року доходів, зокрема у вигляді іноземного доходу. Згідно із Податковим кодексом України доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу та оподатковуються за ставками 15% (17%).

19.02.2015 15:18
7
Guest

У минулому році я здійснив оплату наперед за кілька років за навчання моєї доньки-студентки у СумДУ. Чи маю я право на отримання податкової знижки у 2015 р. та у наступних роках за понесені витрати на навчання? Дякую -Петро Іванович

12.02.2015 11:51
Татьяна Ярошенко

Сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

19.02.2015 15:19
8
Guest

Существует ли административная или финансовая ответственность за неподачу декларации о доходах? Дело в том, что в настоящее время нахожусь в отъезде и до июня месяца не смогу присутствовать в Сумах, соответственно, вовремя подать декларацию. Может ли мое доверенное лицо ее предоставить и что для этого нужно? Благодарен за ответ - Виктор.

12.02.2015 16:04
Татьяна Ярошенко

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, -
тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені ч. першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку). Згідно Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 р.IV ПКУ для відповідного року.
В разі неможливості подати декларацію про доходи фізичною особою є можливість прозвітувати за допомогою мережі Інтернет. Для цього необхідно отримати електронной ключ. Якщо сама фізична особа не може, то отримати послуги електронного цифрового підпису у Акредитованому центрі сертифікації ключів може повірена особа, яка має нотаріально засвідчену довіреність на подання документів для реєстрації.
При цьому довіреність засвідчується:
- для юридичних осіб – підписом керівника з прикладенням печатки організації;
- для фізичних осіб-підприємців – підписом підприємця з прикладенням його печатки або у разі відсутності печатки – нотаріально;
- для фізичних осіб – нотаріально.
Нотаріально засвідчена довіреність повинна містити інформацію про надання повноважень повіреній особі від імені довірителя здійснити процедуру реєстрації заявника у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД та генерації електронних ключів підписувача з наданням права підпису на всіх необхідних реєстраційних документах АЦСК ІДД на правах заявника.

19.02.2015 15:19
9
Guest

Имею дачу. Учитывая урожайность овощей прошлого года, излишки продавала и имела доход. Услышала по радио, что необложенные налогом зароботки нужно декларировать. Так ли это? С уважением - Тамара Петровна

13.02.2015 10:03
Татьяна Ярошенко

У разі продажу фізичною особою іншій фізичній особі, самостійно вирощеної сільськогосподарської продукції на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, такі доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. При цьому, розмір земельної ділянки можна підтвердити даними, зазначеними у довідці за ф. 3-ДФ.

19.02.2015 15:20
10
Guest

Объясните, какае доходы нужно декларировать и кому. Я госслужащий и моя зарплата автоматически облагаются налогом в бухгалтерии. Может быть я что-то не знаю? Спасибо - Петр Иванович.

16.02.2015 09:21
Татьяна Ярошенко

Обов'язок подання декларації виникає у платника податку з доходів фізичних осіб у разі отримання ним протягом звітного року таких видів доходів (прибутків):
• при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (пп. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу);
• при отриманні окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті (пп. 168.1.3 п.168.1 ст. 168 Кодексу) (суми заборгованості, за якими минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткове благо у вигляді суми боргу платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності та інші);
• дохід від операцій з інвестиційними активами (п. 170.2 ст. 170 Кодексу);
• іноземні доходи (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу);
• якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року у 2014 – 146160 грн. (пп. “є” п. 176.1 ст. 176 Кодексу),
• інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

19.02.2015 15:20
Задано вопросов 17 Получено ответов: 17