Татьяна Ярошенко
Татьяна Ярошенко ответит на интересующие граждан вопросы по теме "О налоговом законодательстве в режиме он-лайн"
Заместитель начальника Государственной налоговой инспекции в
г. Сумы Татьяна Ярошенко ответит на интересующие граждан вопросы по теме "О налоговом законодательстве в режиме он-лайн" |
Доброго дня. Днями отримала податкове повідомлення-рішення про нарахування та сплату суми податку на нерухоме майно. З сумою нарахування не згодна. Роз'ясніть, до кого звертатися для з'ясування мого питання. Дякую за допомогу - Марина Василівна
- Відповідно до Податкового кодексу платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Скажите, как предприниматель, работающий на едином налоге – 3 группа, должен ли я обязательно использовать кассовый аппарат? Виктор
- Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку третьої групи вже з 1 липня 2015 року мають обов'язково застосовувати реєстратори розрахункових операцій. А це значить, що до початку липня касові апарати мають бути зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи.
Підскажіть, будь-ласка, чи маю я право на податкову знижку на навчання доньки, яка вийшла заміж та змінила своє прізвище. Плату за навчання здійснював я, як батько дитини. Петро Іванович
- Ви маєте право скористатися податковою знижкою на навчання непрацюючого члена сім’ї першого ступеня споріднення, за умови, що в квитанції вказано прізвище такого члена сім’ї, наявна копія укладеного договору про навчання та документально підтверджені родинні стосунки (ступінь споріднення) з нею. При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.
Каким образом и в какие сроки уплачивается транспортный налог? Cпасибо -Валентин
- Відповідно Податкового кодексу України податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Транспортний податок сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Скажите, действует ли еще мораторий на проверки бизнеса? Лариса Ивановна
- Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.14 р. №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабміну, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
У мене виникло спірне питання з податковою, куди мені звернутися для його вирішення? Дякую за допомогу - Іван Васильович
- Саме для вирішення питань діє інтерактивна телефонна лінія «Пульс». Питання, які надходять, розглядаються протягом доби та вирішуються по суті, відповідно до чинного законодавства. Завдяки антикорупційному сервісу «Пульс», представники сумського бізнесу мають можливість повідомити про неправомірні дії співробітників інспекції, на які оперативно реагують і повідомляють про результати перевірки даних та вжиті заходи.Тож нагадуємо, що зателефонувати до Контакт-центру та залишити повідомлення можна за телефоном (044) 284 00 07.
Я – пенсіонер. Тиждень тому звернувся листом за роз’ясненням до міської податкової і на мою адресу ще не надійшла відповідь. Чи існують законодавчі терміни для надання відповідей ? І чи є порушенням законодавства така затримка у надані мені відповіді на лист?
- Відповідно до чинного законодавства (ст. 20 Закону України «Про звернення громадян») на розгляд звернення громадян відводиться не більше одного місяця від дня їх надходження. Ті ж звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. В разі ж, коли порушені у зверненні питання вимагають додаткового вивчення, максимальний строк з прийняття рішення по зверненню може бути продовжено до 45 днів. При цьому заявник обов’язково повідомляється про продовження терміну розгляду заяви, пропозиції чи скарги. Таким чином, порушень строків розгляду звернення з боку органів ДФС не вбачається.
Маю намір зустрітися з керівником міської податкової щодо вирішення мого проблемного питання з ведення господарської діяльності, як підприємця-єдинника.
Підкажіть, якій порядок та термін попереднього запису до керівництва ДПІ.
- Особистий прийом громадян проводиться згідно Графіку особистого прийому в ДПІ у м. Сумах, який затверджується керівником цього органу. Графік особистого прийому громадян із зазначенням прізвищ посадових осіб, які повинні приймати відвідувачів, часу й місця прийому розміщений у приміщені ДПІ у м. Суми. Попередній запис на особистий прийом до керівників органів ДПС, їхніх перших заступників і заступників, керівників структурних підрозділів закінчується не пізніше ніж за п’ять робочих днів до календарної дати прийому. Запис на особистий прийом проводиться за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2, кімн.702 або за тел.27-50-01.
Скажите, действует ли еще мораторий на проверки бизнеса?
- Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.14 р. №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабміну, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Тетяно, скажіть, де можна дізнатися про діяльність підприємства – перспективного партнера, щоб уникнути можливих проблем в подальшій співпраці? Дякую - Вікторія Валеріївна
- За допомогою електронного сервісу «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» можна оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків („податкова яма”) чи учасником схем оптимізації бюджетних платежів тощо. Електронні сервіси знаходяться на веб-сайті ДФС України sfs.gov.ua