Прошедшее интервью

Владимир Даниленко
Владимир Даниленко
О развитии коммунистического движения на Сумщине и перспективах партии на местных выборах
Народный депутат от фракции КПУ, первый секретарь Сумского обкома Коммунистической партии
Интервью проводилось: (08.04.2010 09:00 - 11:00)
Задано вопросов 33 Получено ответов: 33
1
Guest

Владимир Андреевич, знаю Вас как честного, доброго человека, который всегда откликнется на обращение граждан.
Расскажите, пожалуйста о Вашей законодательной деятельности в Верховном Совете Украины?
Какие проекты Законов, инициированные Вами направлены на защиту простых людей?

31.05.2010 10:47
Владимир Даниленко

Хочу зауважити, що на протязі 2009 року, у Верховній Раді України мною були зареєстровані 19 законодавчих актів. Серед них я б хотів виокремити наступні ініціативи.
Так, ще в березні 2009 року, я запропонував парламенту розглянути проблемне питання щодо моральної деградації, подавши постанову № 3554 про проведення парламентських слухань на тему: "Сучасне становище суспільної моралі в Україні, проблеми і перспективи, та стан дотримання законодавства в цій сфері". Проте, нажаль, олігархам сьогодні не до проблем моралі. У них інтереси зовсім інші, і це ми прекрасно розуміємо. Деградація молоді міліонерам вигідна, тому це питання їх не турбує.
Проект постанови № 4012від 04.02.2009 про проведення парламентських слухань на тему :"Забезпечення реалізації конституційного права громадян України на житло" я зареєстрував з метою визначення на державному рівні тих напрямів політики, які дозволять все ж таки, встановити відповідні законодавчі важелі, щодо покращення ситуації у сфері забезпечення громадян доступним житлом. Всі ж ми знаємо, що сьогодні в Україні будується житлової площі в десятки разів менше, ніж при СРСР. Крім цього, житло ще й треба купувати, а це тисячі доларів. Можна вже промовчати про іпотеку, під 30%. Я називаю це прямим грабежем українського народу. Така політика держави, в частині гарантування права громадянам на доступне житло сьогодні не може вважатися прийнятною і близько, тому я й наголосив на тому, що потрібно якомога швидше дати відповідь на це болюче питання. Проте, знову ж таки, олігархів це питання не турбує. Вони собі можуть дозволити придбати будь-яку вілу, не говорячи вже про квартиру.
Запропонував я парламенту також проект № 4017від 04.02.2009 про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо несумісності окремих посад з правом володіння корпоративними правами та іншою діяльністю). Я хочу сказати, що ця законодавча ініціатива не просто направлена проти міліонерів. Цей проект закону може повністю змінити систему державного устрою країни, при якому всі органи монополізували капіталісти. В ньому передбачено обмеження на зайняття державно значимих посад, від депутатів до працівників правоохоронних органів, які володіють корпоративними правами, тобто, мають інтереси у бізнесі. Зрозуміло, що депутати від партій, які відстоюють права крупних олігархів на прийняття такого закону ніколи не підуть. Тому, будемо чекати приходу до влади, лівих сил.
Проект закону № 4018про внесення змін до статті 7 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо ставок податку на дивіденди), зареєстрований мною ще в лютому 2009 року, встановлює диференційовану ставку податку на дивіденди. Вважаю, що капіталісти, які заробляють на експлуатації людей міліарди повинні платити більше. Це буде справедливо. Отже, проектом передбачено збільшення ставки податку на доходи и вигляді дивідендів з 15% до 25% від об’єкту оподаткування. А у разі якщо місячний дохід у вигляді дивідендів становить суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, ставка податку автоматично збільшується до 35%. Як ви думаєте, чи підтримають олігархи цю ініціативу? Правильно. Ніколи і ні в якому разі. Їм це не вигідно.
Відзначу також законодавчу пропозицію № 4224 від 18.03.2009 про внесення змін та доповнень до статті 42 та 184 Кодексу законів про працю України (щодо захисту осіб, які мають на утриманні дітей). Цим проектом пропонується встановити, що при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці надається особам, на утриманні яких знаходиться двоє і більше утриманців.
Також передбачається нормативна заборона на відмову у прийнятті на роботу і зниження заробітної плати жінкам, що мають двоє та більше дітей. Нажаль, ВРУ також ще не дійшла до розгляду цього питання в сесійній залі. Будемо чекати. Скажу тільки, що комітети цю пропозицію підтримали.
Хочу зауважити, що ще на початку фінансової кризи, в березні 2009 року, я запропонував парламенту проект 4225 про внесення змін та доповнень до статті 25 Закону України "Про зайнятість населення" (щодо безкоштовного проїзду безробітних). Ним пропонується надати право безробітнім громадянам на безкоштовний проїзд у всіх видах комунального транспорту, а також у приміському залізничному транспорті в межах області відповідно до місця проживання. Комуністи завжди підтримують громадян у скрутному становищі, тим більше під час кризи. Нажаль, парламент також ще не розглядав цю ініціативу.
На виконання програми партії щодо політики приватизації державного майна, я подав на розгляд ВРУ проект № 4226, від 18.03.2009 про мораторій на приватизацію прибуткових державних та комунальних підприємств (до 2012 року). Його назва говорить сама за себе. Ми комуністи, вважаємо, що продавати державні підприємства, як це робить Тимошенко, тим більше в умовах фінансової кризи - є ні що іншим, як зрадою національних інтересів. Сьогодні держава і так банкрот. А капіталісти і далі грабують народ. Так далі жити не можна. Як ви вже мабуть здогадалися, олігархічний парламент, цю пропозицію ніколи не підтримає.
Проект № 4243 , про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони дитинства)зареєстрований мною 18.06.2009 встановлює особливий законодавчий захист неповнолітніх осіб від можливих посягань на їх життя, фізичний, духовний та моральний розвиток. Зокрема, передбачено адміністративну відповідальність на керівників окремих розважальних закладів за допуск неповнолітніх осіб в комп’ютерні клуби, на дискотеку та відеотеку, в нічні клуби, а також в інші подібні розважальні та гральні заклади, перебування в яких може зашкодити їх фізичному здоров’ю, духовному та морально-етичному розвитку з двадцять другої до шостої години.
Встановлено також адміністративну відповідальність на керівників кафе, ресторанів і барів, та інших подібних закладів за допуск в такі заклади осіб, що не досягли 16-річного віку в з двадцять другої до шостої години без батьків, або осіб, що їх замінюють.
Відповідно до проекту, у випадку допущення батьками або особами, що їх замінюють перебування своїх малолітніх дітей без нагляду у громадських місцях з двадцять другої до шостої години на них також покладається адміністративна відповідальність. Слід сказати, що дану норму слід розглядати та сприймати не як обмеження свободи пересування, а як дозвіл пересування та перебування в певних місцях і в певний час дітям тільки під наглядом батьків.
Таким чином проектом передбачаються норми, що спрямовані на ефективну охорону дитинства та достойне виховання підростаючого покоління. ВРУ цю ініціативу ще не розглядала.
Особливо важливим проектом, який зареєстрований мною у ВРУ під номером 4383, від 22.12.2009 є проект закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності банку за порушення умов договору банківського вкладу (депозиту)). Основними положеннями цього проекту передбачено відповідальність банків за порушення умов договору банківського вкладу (депозиту) щодо своєчасного повернення вкладів (депозитів), у вигляді сплати вкладнику пені у розмірі одного відсотка від суми вкладу (депозиту) за кожен день прострочення виконання зобов'язання. Отже, як ви вже мабуть здогадалися, ця ініціатива загрожує інтересам банківської мафії. А банкіри сьогодні мають величезне лобі в парламенті. Проте Компартія буде в будь-яких умовах боротися за права народу щодо вчасного отримання депозитних вкладів. Банки ж повинні знати, що держава захищає простих людей, а не комерційні інтереси капіталістів.
У ВРУ мною також зареєстровані та вже прийнятий проекти постанов про відзначення 90-річчя з дня народження тричі Героя Радянського Союзу Кожедуба Івана Микитовича та про відзначення 120-річчя з дня народження видатного українського гумориста Остапа Вишні. Вважаю, що Україна має цінувати справжніх героїв та славних синів свого народу. Тричі Герой ВВВ, І. М. Кожедуб, а також славнозвісний прозаїк і гуморист Остап Вишня – є тими українцями, які потребують вшанування на державному рівні. Ці люди є прикладом для підростаючого покоління та еталоном мужності і талановитості.
Я зареєстрував у парламенті проект № 5286-1 від 03.11.2009 про проголошення території України вільної від генетично модифікованих організмів (ГМО) . Як відомо блок Лівих сил у своїй програмі зазначив, що послідовно вимагатиме повної заборони ГМО на території нашої держави. Ми, комуністи, вважаємо, що наші люди повинні їсти якісну так корисну їжу. Буферна ж зона, в яку перетворили нашу країну буржуазні націоналісти має піти в небуття. Комуністи проти ГМО. Це наша системна позиція, спрямована на захист інтересів простих людей, які хочуть жити.
24.12.2009, я запропонував ВРУ проект № 5474 про внесення доповнень до Закону України "Про банки та банківську діяльність" (щодо нерозповсюдження мораторію на банківські вклади (депозити)). Як відомо, сьогодні банки можуть вводити мораторій на видачу депозитів населенню. Таким чином, банківська мафія взагалі прямо знущається над простим народом. Я вважаю, що банки не можуть мати такого законного права, не віддавати на вимогу власника грошей, відповідну суму вкладу. Таким чином моя ініціатива спрямована на захист інтересів простих людей, які поклали свої кошти на депозит. Хочу наголосити, що банківське лобі в парламенті вже дуже негативно віднеслось до цієї ініціативи, і це не дивно, адже олігархи завжди будуть думати тільки про свої прибутки. Їм не важливо, як живе населення. Капіталісти вважають, що їх інтереси первинні, але Компартія з цим не погоджується.
Починаючи з січня 2010 року мною було зареєстровано 5 законопроектів зазначу основні.
Проект Постанови про заходи щодо збереження території гори Клементієва (Узун-Сирт) в Автономній Республіці Крим
Метою якого є збереження від настройки унікальної гори Клементьева в АР Крим.
Проект Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо предмету місцевих референдумів).
Метою якого є надання права громаді вирішувати питання щодо назви вулиць, міст тощо.
Проект Постанови Про відзначення 350-річчя заснування міста Тростянець Сумської області.
Проект Постанови передбачає відзначення 350-річчя міста Тростянець Сумської області, створення Оргкомітету по відзначенню, затвердження плану відповідних заходів.
Отже, враховуючи вищевикладене, я можу констатувати, що всі законопроекти, подані мною до ВРУ направлені на захист прав, свобод та законних інтересів громадян України, простих людей, які знаходяться сьогодні під шаленим тиском олігархічного капіталу та зазнають великих майнових та моральних втрат в результаті антинародної, неефективної та не професійної політики помаранчевої влади.

31.05.2010 10:48
2
Guest

Какую работу вы проводите как народный депутат? Чем помогаете Сумской области?

31.05.2010 10:52
Владимир Даниленко

Робота народного депутат України це законотворча діяльність, робота в Комітетах Верховної Ради України та зустрічі з виборцями.
Що стосується моєї законотворчої діяльності на це питання я вже відповів. Зараз хочу розказати про роботу в Комітетах та зустрічі з виборцями.
Робота в Комітетах невід’ємно пов’язана з законотворчою діяльністю, в Комітеті ми разом з іншими народними депутатами працюємо над доопрацюванням проектів нормативних актів пов’язаних з віданням Комітету (нагадаю, я член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи).
Що стосується роботи з виборцями, тут я можу зазначити, що не одне звернення до мене як до народного депутата України не потрапляє у роботу мого секретаріату без мого ознайомлення з ним. Спираючись на це я можу завірити, що блищи ніж я з проблемами Сумщини ніхто не знайомий.
Резюмуючи хочу зазначити, що на першому місці моєї діяльності стоїть захист проблем і інтересів, які хвилюють жителів Сумщини. Це і робота виробничих підприємств, проблема, що склалася з питною водою в Охтирському, Липоводолинському, Роменському районах, проблема майнових паїв, які сьогодні майже повністю нікому не повернуті в області новими власниками, медичне обслуговування, і особливо дитячі проблеми, які пов’язані з онкологічними захворюваннями, глухотою (сьогодні на черзі на проведення операцій стоїть більше 500 дітей, але і рік проводиться тільки 14 операцій. Щоб вирішити цю проблему необхідно 35 років, а операція дає ефективність тільки при проведенні її до 5 років). Багато питань по культурі і спорту.
Також хочу зазначити, що з усією моєю діяльністю народного депутата Ви можете ознайомлюватися на моєму персональному сайті адреса якого www.danylenko.at.ua

31.05.2010 10:58
3
Guest

Здравствуйте, Владимир Андреевич.
Знаю Вас как порядочного человека. Расскажите, какие последние успехи КПУ в Сумской области? Какие неудачи?
Какие ваши собственные ближайшие планы на будущее?

31.05.2010 10:59
Владимир Даниленко

Я хочу відмітити, що на протязі 2009 р. вперше збільшилася чисельність обласної партійної організації. Її ряди поповнили більше 500 чоловік і переважно це молодь віком від 25 до 40 років. Районні і міські партійні комітети очолили 17 молодих випускників вищої партійної школи при ЦК Компартій України.
Активізувалася робота фракції комуністів у всіх районних і міських радах. Посилився вплив партійних організацій на вирішення конкретних соціально-значимих справ на територія сільських рад. Надана практична допомога в укріпленні бази дитячих садків, матеріальної бази культурних закладів в сільській місцевості, спортивного інвентарю, конкретної адресної допомоги конкретним людям.
Але, на жаль, ми не зуміли виконати рішення 42 з’їзду КПУ і не могли створити партійні організації на території окремих сільських рад, які залишилися поза нашим партійним впливом. І перед обласним комітетом партії переді мною, як першим секретарем обкому партії, постійно стоїть завдання подальшого організаційного зміцнення партійних організацій, підвищення їх ролі і авторитету на всіх рівнях.

Плани на майбутнє – продовження законотворчої діяльності у Верховній Раді, робота з виборцями і добитися розгляду тих законопроектів, які мною подані і направлені на захист простих людей праці.

31.05.2010 11:07
4
Guest

Добрый день! Несколько вопросов.

1. Как проходили переговоры о том, кто станет сумским губернатором?

2. Правда ли, что ваша кандидатура также рассматривалась на эту должность? Кто еще претендовал на пост сумского губернатора от КПУ?

3. Кто претендовал от блока Литвина?

4. Почему ПРУ забрала себе эту должность?

5. Фракция КПУ не собирается выходить из коалиции из-за того, что Янукович забрал себе все должности губернаторов?

6. Кто станет заместителями Юрия Чмыря? Вы будете предлагать кандидатуры от КПУ?

31.05.2010 11:07
Владимир Даниленко

Я не є учасником переговорного процесу про призначення голови ОДА в Сумській області. Для мене влада – це відповідальність, а не самоціль.

Іспитом на міцність коаліції стануть питання, які будуть розглядатися у квітні – бюджет 2010 р., де є наша чітка позиція по соціальним стандартам (рівень заробітної плати, пенсії, прожитковий мінімум, тарифи на комунальні послуги та інші). В політичному плані - розгляд постанови Верховної Ради, автором якої я є, про Звернення до Верховної Ради та Президента України з приводу указів Президента України “Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX ст. від 28.01.2010 р. №75/2010, “Про присвоєння Степані Бандері звання Героя України” від 22.01.2010 р. №46/2010 “Про присвоєння Р.Шухевичу звання Героя України” від 12.10.2007 р. №965/2007”, їх відміну і позицію фракцій коаліції по цих питаннях.

На теренах області, я думаю, що відбудеться моя зустріч з головою ОДА, де ми запропонуємо кандидатури в органи обласної, районної виконавчої влади, таких людей ми маємо, але останнє рішення буде за головою ОДА. Враховуючи, що наша область є сільськогосподарською, ми готові запропонувати на посаду заступника голови ОДА з питань сільського господарства Григорія Михайловича Полякова, який має достатній досвід організаційної і професійної роботи.

31.05.2010 11:08
5
Guest

Как вы оцениваете назначение Юрия Чмыря на пост губернатора?

31.05.2010 11:09
Владимир Даниленко

Це вибір президента. Колективне рішення коаліції з цього питання не приймалось. На мій погляд, є плюси (це молодість і енергія), але цього не достатньо для ефективного керівництва областю, і все буде залежати від команди, яка буде сформована у виконавчій владі, правоохоронних органах, його взаємодії з обласною радою. Ситуація непроста, тому що більшість сьогодні у обласній раді належить представникам БЮТ і “Нашої України”, які мають близько 56 депутатів із 88 наявних.

31.05.2010 11:09
6
Guest

Владимир Андреевич, как народный депутат, скажите, почему вы вместе с депутатами из Партии регионов не назначаете дату местных выборов на осень этого года? Из боязни получить низкий результат?
Сделайте прогноз результата местных выборов на Сумщине. Сколько КПУ, по вашему мнению, наберет голосов? Сколько возьмут другие партии?

31.05.2010 11:09
Владимир Даниленко

Шановний Іване, на мій погляд, ви стоїте на боці підтримки тієї політичної сили, тої більшості, яка була у Верховній Раді до створення нової коаліції і не дала можливості вчасно провести вибори до місцевих рад. Справа в тім, що необхідно покінчити з практикою, коли під час проведення виборів ми міняємо законодавчі акти по виборах.
Перше, сьогодні не прийнятий бюджет на 2010 р., де повинно бути передбачено фінансування цих виборів.
Друге, склалися протиріччя між Конституцією і законами України про вибори міських голів та депутатів місцевих рад.
Третє, сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано близько 10 законопроектів про систему виборів до місцевих органів влади.
Моя позиція полягає в тому, що ми повинні вивести країну із щорічних виборів, для цього Верховною Радою створена комісія, яка повинна напрацювати пропозиції з цього питання. На 12 травня призначені парламентські слухання на тему “Реформування законодавства України про місцеві вибори в інтересах територіальних громад”, де пройде широке обговорення і на базі слухання в кінці червня-початку липня буде прийнятий закон України про вибори, направлений для розгляду в Конституційний Суд. З початком роботи нової сесії (у вересні) буде розглянутий законопроект в першому читанні, потім у другому у час нас виведе на березень 2011 р.

На другу частину запитання я можу дати відповідь після прийняття системи виборів, але виборів ми не боїмося, як ви визначаєте. Ми пройшли ту критичну межу і реалії говорять про те, що після кожних виборів, чи то до Верховної Ради, чи то до місцевих рад, кількість представників КПУ збільшується. Ми сьогодні маємо за виключенням Недригайливського району фракції комуністів, в обласній, районній, міських радах. Пройшло їх збільшення і у Верховній Раді після позачергових виборів.

31.05.2010 11:10
7
Guest

Как народный депутат, вы должны знать немало о новом губернаторе. Как вы относитесь к тому, что он «донецкий»?
Расскажите о периоде его карьеры на «Свеме», особенно в разрезе информации о том, как при нем банкротилось и резалось предприятие.
Расскажите о его работе на сумском РТИ?
Какие у вас отношения с новым губернатором? Не обиделись на него за то, что губернаторский пост достался не коммунистам?

31.05.2010 11:11
Владимир Даниленко

На жаль, я не можу констатувати, що добре знаю Юрія Павловича Чиря. Я більше знайомий з виступів на телебаченні. Ми лише раз тримали один одного за руку, коли я вітав його у Верховній Раді з прийняттям присяги як народного депутата.
Я надіюся, що він буде частим гостем прямих ефірів на обласному телебаченні, в ЗМІ і ви особисто задасте йому ці питання.
Я б дуже хотів, щоб в своїй практичній роботі він розвіяв міф “донецьких”, який склався на теренах нашої області.
Відносно образи – для мене довіра виборців і моя присутність у вищому законодавчому органі нашої держави, де я представляю комуністів та населення Сумщини, вище, ніж любе призначення на посаду у виконавчих органах влади.
Я вважаю, що статус народного депутата набагато вищий і відповідальніший, ніж у голови ОДА.

31.05.2010 11:11
8
Guest

1. Какие впечатления от вчерашнего представления губернатора?

2. Вы сидели в первом ряду рядом с Григорием Дашутиным, Владимиром Демурой и Геннадием Михайленко. Это новые заместители Юрия Чмыря?

3. По вашему мнению почему в президиуме сидел нардеп Андрей Деркач, а вы, такой же нардеп, сидели в первом ряде? Правду ли говорят об огромном влиянии Андрея Деркача на политические процессы на Сумщине и нового губернатора?

31.05.2010 11:12
Владимир Даниленко

1. Я погоджуюся з тезами тієї програми, які вчора озвучив в своєму виступі Юрія Чмирь – це увага до бюджетонаповнюючих підприємств області, проблем сільського господарства, інвестиційної політики і розвиток малого і середнього бізнесу. Тут наші позиції співпадають. Їх виконання будемо аналізувати по практичним справам.

2. Я не вів розмови про заступників голови ОДА, але буду вносити пропозиції про заміну Медуниці, Сапсая і Олександра Лаврика. На мій погляд, Цупро, Микола Деркач можуть продовжувати виконувати свої функціональні обов’язки і відповідають займаним місцям.

3. Андрій Деркач давно представляє Сумщину у Верховній Раді України від різних політичних сил. Вплив, і політичний, і економічний, має на процеси на Сумщині, але про відносини з новим головою ОДА мені не відомо. По президіуму я не маю образи і рахую, що це “издержки” в організаційному плані.
На моє запитання по цьому, мені відповіли, що мене пізно знайшли і не знали чи буду я, чи ні на цій зустрічі.

31.05.2010 11:12
9
Guest

Как Вы думаете, награждение Чмыря орденом Почаевской Божьей Матери - оплата прошлых заслуг или аванс на будущее? Не это ли подтверждение единения УПЦМП и ПР. Интересно, кто дал отмашку Кирилл или Владимир?

31.05.2010 11:13
Владимир Даниленко

Це і минулі заслуги, і аванс на майбутнє. На мій погляд, ПР завжди демонструвала свою прихильність до УПЦ МП.

31.05.2010 11:13
10
Guest

1. Считаете ли лично Вы, голодомор- геноцидом народа Украины?
2. Чувствуют ли нынешние коммунисты угрызения совести за вынужденную иммиграцию интеллигенции в 17 году, Гражданскую войну, репрессии, Лубянку, Беломорканал, Соловки, расстрелы 37г, бравых мальчиков НКВД и заградотрядов, за сосланных безногих и безруких инвалидов в 54г по указу министра внутренних дел СССР коммуниста С. Н. Круглова ,фактический голод в 62году. Когда смотришь на холеные, откормленные .ро...и Л Грача ( сразу вспоминается его нехилая хатынка в Симферополе) и , лоснящийся от жира Голуб Олександр Володимирович ,народный радетель Симоненко и фантанирующая ненавистью Самойлик и Александровская, искренне ненавидящий Украину Килинкаров и Царьков открыто хамящий журналистам Ткаченко на совести которого кукурузные подвиги и махмадеры в ассоциации "Земля і люди” на 70 млн. долларов.
3. Жилось ли нам лучше в 50-90 гг? Нет не жилось, Работали за гроши- да, давали взятки- да, пол жизни провели в очередях-да, получили бесплатное жилье- нет (может кто и получил, но далеко не все нуждающиеся) Отдыхали ли наши дети в Артеке- нет ( сынки компартийной элиты-да). Лечились ли в ЛСУ- нет, получали ли спецпайки и материальную помощь к отпуску-нет.Что мы получили в итоге? Подорванное здоровье и 620 грн пенсии. И где ж вы, наши защитнички в ВР? Бегаете и думаете к какой фракции притулиться, где больше перепадет! Стыдно смотреть, как 450 дармоедов за незаработанные деньги устраивают шоу в ВР и прячутся за трудягами, типа Кармазина.
4. Коммунистам бы покаяться и попросить у народа прощения за все ими содеянное, народ у нас всепрощающий и добрый, авось простит, а не ставить памятники Лениным-Сталиным. Народ мудрый и те, у кого не отшибло память скорее понесут букет цветов к памятнику Бандере, чем опозорят свое имя сдав копейку на памятник палача Сталина.

31.05.2010 11:15
Владимир Даниленко

Я рахую, що це не запитання, а короткий доклад позиції автора, її погляду на історію Радянського періоду. Я з цією позицією не погоджуюся. Так, історія була складною. Ела її не можна уявляти суцільними голодоморами, геноцидами, репресіями, загранотрядами. Була побудована велика країна. І навіть антикомуніст Черчілль говорив: “Сталін прийняв Росію сухою, а залишив з атомною бомбою”. А радянський дисидент, філософ світового рівня Зіновьєв писав: “Когда-нибудь, корда человечество в интересах самосохранения все-таки вновь обратися к коммунизму как единственному пути избежать гибели, двадцатый век будет назван веком Ленина-Сталина”.
Я за правду! Але цими проблемами повинні займатися не політики, а історики. Сьогодні в складі обласної партійної організації 70-80% складають члени партії, які вступили в неї після 1993 р. Особисто я член партії з 1970 р. і все моє особисте життя було направлене на творення.

31.05.2010 11:15
Задано вопросов 33 Получено ответов: 33
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.