Антимонопольний комітет оштрафував сумські підприємства

ВС 01 августа 2013 в 10:00
Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України :

оштрафувало ДП «Сумський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та ТОВ «Дорбудсервіс» загалом на 113,557 тис. грн. за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справи, зазначені суб’єкти господарювання за попередньою змовою узгодили свої дії час підготовки та участі у процедурі закупівлі за державні кошти робіт з реконструкції доріг міста Конотоп, проведеної Управлінням житлово-комунального господарства Конотопської міської рад 16 березня 2011 року. Очікувана вартість робіт з реконструкції доріг складала 5 500 000 (п’ять мільйонів п’ятсот тисяч) грн. Внаслідок таких дій конкуренцію між учасниками процедури закупівлі було усунуто, чим було спотворено результати торгів, оскільки саме здійснення конкурсного відбору учасників є необхідною умовою визначення переможця торгів з найкращою пропозицією.

• оштрафувало ТОВ «Галант» та ПП «Техпромзбут» загалом на 10,200 тис. грн. за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справи, зазначені суб’єкти господарювання за попередньою змовою узгодили свої дії час підготовки та участі у процедурі закупівлі за державні кошти сполук органічних з кисневою функціональною групою (ацетону), проведеної казенним підприємством «Шосткинський казенний завод «Імпульс» у лютому 2012 року. Очікувана вартість закупівлі складала 710400 (сімсот десять тисяч чотириста) грн.
Внаслідок таких дій конкуренцію між учасниками процедури закупівлі було усунуто, чим було спотворено результати торгів, оскільки саме здійснення конкурсного відбору учасників є необхідною умовою визначення переможця торгів з найкращою пропозицією. В ході розгляду справи обидва підприємства визнали факт вчинення порушення, що і було враховано при визначенні розміру штрафних санкцій.

• оштрафувало ПП«СІБ» (м.Охтирка) на 3,4 тис. грн. за зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справ, підприємство, діючи на ринку послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, стягувало з мешканців плату за послуги без врахування часткового відшкодування підприємству витрат на їх надання операторами телекомунікаційних послуг, чиї комунікації розміщені в цих будинках, у вигляді плати за користування конструктивними елементами будинків. В ході розгляду справи підприємство визнало факт вчинення порушення та зобов’язалось, у визначений адміністративною колегією відділення термін, припинити порушення, що і було враховано при визначенні розміру штрафних санкцій.

• оштрафувало КП «Теплогарант» (м.Конотоп) на 1,7 тис. грн. за зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справ, підприємство, діючи на ринку централізованого постачання теплової енергії (для забезпечення потреб опалення) необґрунтовано нарахувало одному з місцевих підприємців завищену плату за послуги виходячи із збільшення опалювальної площі внаслідок застосування не передбаченого законодавством поправочного коефіцієнту га висоту приміщення. В ході розгляду справи підприємство визнало факт вчинення порушення та зобов’язалось, у визначений адміністративною колегією відділення термін, усунути наслідки порушення, що і було враховано при визначенні розміру штрафних санкцій..

• оштрафувало КП «Комбінат благоустрою виконавчого комітету Лебединської міської ради на 6,8 тис. грн. за зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду двох справ, підприємство, діючи на ринку ритуальних послуг необґрунтовано стягувало:
- плату із виконавців волевиявлення померлих за визначення та підготовку місця до захоронення померлого (розчистка від кущів, бур’янів, гілля тощо), при тому що благоустрій місць поховання спеціалізованими комунальними підприємствами здійснюється за рахунок місцевого бюджету, а місця для поховання надаються безоплатно;
- завищену плату із виконавців волевиявлення померлих за копання могили в літній період, розрахованої виходячи із зимових норм часу.
В ході розгляду справ підприємство визнало факт вчинення порушень та зобов’язалось, у визначений адміністративною колегією відділення терміни, припинити порушення, що і було враховано при визначенні розміру штрафних санкцій.

• оштрафувало КП «Спеціалізований комбінат» (м.Суми) на 6,8 тис. грн. за зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справи, підприємство, діючи на ринку ритуальних послуг стягувало необґрунтовано завищену плату за послуги копання могили, порушивши порядок розрахунку тарифів на послуги в частині застосування норм часу, які не відповідають фактичним витратам часу на виконання робіт та не привівши свої адміністративні витрати до нормативного рівня.

• оштрафувало ПАТ «Конотопм’ясо» та Підприємство Сумської Облспоживспілки «Сумський виробничий комбінат» загалом на 48 тис. грн. за недобросовісну конкуренцію на ринку ковбасних виробів у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.
Як встановило Відділення в ході розгляду справ, м’ясокомбінати при виробництві нових видів ковбас неправомірно використовували у їх позначенні загальновідомі назви ковбас традиційного асортименту: «Сервелат», «Гетьманська», «Делікатесна», «Зерниста», що виробляються за класичною технологією відповідно до вимог державних та міждержавних стандартів з більш якіснішим складом.
Такі дії вводили споживачів в оману та могли вплинути на їх наміри щодо придбання цих нових видів ковбас.
В ході розгляду справ м’ясокомбінати визнали вчинення порушень та зобов’язались їх припинити, що і було враховано під час визначенні розміру штрафних санкцій.

• оштрафувало ФОП Гузь О.І. на 2,985 тис. грн. за недобросовісну конкуренцію на ринку виробництва засобів для прочищення умивальників, ванн і стоків.
Як встановило Відділення в ході розгляду справи, підприємець неправомірно використовував позначення, що полягають у оформленні упаковки товару без дозволу (згоди) суб’єкта господарювання, який раніше почав їх використовувати у своїй господарській діяльності: оформлював упаковку свого засобу для прочищення труб під назвою «ФЛУБ», схожу до ступеня змішування з упаковкою відомого засобу для прочищення труб під назвою «ФЛУП», яку раніше почала використовувати компанія «EUREKA HELLAS S.A.» (Греція), що може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.
Адміністративна колегія зобов’язала підприємця припинити реалізацію засобу для прочищення труб під назвою «ФЛУБ», змінити назву засобу на іншу, фонетичне звучання якої відрізняється від «ФЛУП», змінити оформлення упаковки засобу.

• зобов’язало Сумську районну державну адміністрацію в особі її відділу містобудування та архітектури припинити неправомірні дії, що створюють умови для вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справи, відділ містобудування та архітектури при оформленні та видачі забудовнику будівельного паспорта забудови земельної ділянки вимагає від заявника схему забудови ділянки, що не передбачено діючим законодавством, тим самим створюючи умови для зловживання монопольним (домінуючим) становищем КУ «Управління розвитку інфраструктури і архітектурного планування Сумського району» на ринку послуг, пов’язаних з видачею будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

• визнало порушенням у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування дії Путивльської міської ради по визначенню ТОВ «Апіс Україна» переможцем конкурсу на визначення виконавця послуг із збирання та перевезення побутових відходів в місті.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справи, рівень запропонованих тарифів на послуги у підприємства був вищий, ніж у іншого учасника конкурсу: КП «Путивльміськводоканал». Адміністративна колегія відділення зобов’язала міську раду провести новий конкурс по визначенню виконавця послуг із збирання та перевезення побутових відходів в місті у порядку визначеному постановою Кабінету Міністрів України «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів».
Зазначене порушення Путивльською міською радою конкуренційного законодавства було наслідком іншого порушення, а саме: остання не визначила в конкурсній документації по визначенню виконавця послуг з збирання та перевезення побутових відходів в місті кількісного виразу критеріїв оцінки конкурсних пропозицій учасників, за якими мають визначатися переможці конкурсу.

• визнало порушенням дії виконавчого комітету Ливодолинської селищної ради.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справи, виконавчий комітет своїм рішенням надав право ФОП Лимарю А.М. надавати послуги з копання могил за тарифами, які визначаються на договірних засадах, що суперечить затвердженій Держжитлокомунгоспом України «Єдиній методиці визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності». Тим самим виконавчий комітет створив умови для вчинення порушень у вигляді зловживань монопольним (домінуючим) становищем зазначеним підприємцем.
В ході розгляду справи виконавчий комітет припинив порушення, затвердивши своїм рішенням  ФОП Лимарю А.М. розмір тарифу на послуги з копання могил.

• визнало порушенням дії виконавчого комітету Лебединської міської ради.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду двох справ, виконавчий комітет своїми рішеннями:
- затвердив КП «Комбінат благоустрою» завищений тариф на послуги з копання могили, який був розрахований виходячи лише з зимових норм часу;
- затвердив КП «Комбінат благоустрою» тариф на послуги з визначення та підготовки місця поховання до захоронення (розчистка від кущів, бур’янів, гілля, тощо), які згідно чинного законодавства повинні надаватися безкоштовно.
Тим самим виконавчий комітет легітимував порушення у вигляді зловживань монопольним (домінуючим) становищем КП «Комбінат благоустрою». В ході розгляду обох справ порушення були припинені, виконавчий комітет своїми рішеннями виключив з Переліку ритуальних послуг, які надаються КП «Комбінат благоустрою» послугу з визначення та підготовки місця поховання до захоронення та затвердив підприємству окремий знижений тариф на послуги з копання могили, який розрахований виходячи з літніх норм часу.


визнало порушенням та зобов’язало припинити дії виконавчого комітету Охтирської міської ради та Управління житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Як з’ясувало Відділення в ході розгляду справи, виконавчий комітет Охтирської міської ради своїм рішенням уповноважив Управління житлово-комунального господарства Охтирської міської ради вирішувати питання щодо можливості укладання договорів на розміщення технологічного обладнання на багатоповерхових будинках для підключення мережі Інтернет ПрАТ «Київстар» в м.Охтирка, а Управління у свою чергу рекомендувало діючим на ринку послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в м.Охтирка: ПП «СІБ», ПП «Базис» та ПП «Жилкомсервіс» укласти договори з суб’єктами господарювання-операторами телекомунікацій, з метою забезпечення останніми надання телекомунікаційних послуг мешканцям житлових будинків в м.Охтирка та визначенні шляхів використання коштів отриманих за договорами. Тим самим було створення умови для вчинення порушення зазначеними підприємствами у вигляді зловживань монопольним (домінуючим) становищем, в частині стягування з мешканців плати за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій без врахування часткового відшкодування підприємству витрат на їх надання операторами телекомунікаційних послуг, чиї комунікації розміщені в цих будинках, у вигляді плати за користування конструктивними елементами будинків.
1
Комментариев
0
Просмотров
2184
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.