ВС 05 февраля 2013 в 10:57
На запитання щодо особливостей оподаткування та нововведень відповідала заступник начальника ДПІ у м. Сумах Тетяна Володимирівна Ольхова.
Чи не стане інформація, яка надходить через сервіс «Податковий асистент», доступною іншим користувачам?
Нагадуємо, «Податковий асистент» – сервіс, за допомогою якого через Інтернет ДПС України повідомлятиме платників про податкові ризики, які виявляють фахівці податкової служби під час моніторингу господарської діяльності платників. Можемо Вас запевнити, що листування буде індивідуальним і повністю конфіденційним. При цьому податкова служба пропонуватиме платникам самостійно усунути недоліки до надання податкової звітності. Також наголошуємо на тому, що скористатися таким сервісом зможуть тільки ті платники, які звітують в електронному вигляді.
Хотілося б дізнатися, яку долю зазнають анонімні звернення?
Анонімне звернення – це письмове звернення без зазначення місця проживання заявника, яке не підписано автором, а також з якого неможливо встановити авторство.
Відповідно до п.8 Розділу 4 Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян в органах державної податкової служби, не підлягають розгляду анонімні звернення; повторні звернення від одного й того самого громадянина з одного й того самого питання, якщо перше цим органом вирішено по суті, а також скарги, подані з порушенням термінів, передбачених статтею 17 Закону України «Про звернення громадян», та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.
Тоді як сервісна служба «Пульс податкової» передбачає розгляд таких звернень. Скориставшись телефоном (044) 284-00-07, Ви можете вирішити питання, що виникли в ході проведення господарської діяльності.
Які документи необхідно мати для отримання електронного ключа, якщо заявник юридична особа?
Встановлення юридичної особи здійснюється за її установчими документами: Статутом юридичної особи або Положенням про неї - оригіналом або нотаріально засвідченою копією (вимагається виключно для ознайомлення, копії не потрібні).
Документи, необхідні для отримання сертифікату відкритого ключа:
1)Копії документів про призначення на посаду кожного з підписувачів (наприклад: для керівника - протокол засідання Загальних зборів, для бухгалтера - наказ про призначення), завірені підписом керівника і печаткою юридичної особи - завіряється кожна сторінка копії, де є текст;
2)Копії паспортів (сторінки з фотографіями і наступні за ними, а також сторінка з адресою місця реєстрації) кожного з підписувачів (керівника, головного бухгалтера), завірені підписами самих власників - приймаються тільки якісні копії паспортів - чіткі фото та читабельний текст (оригінал паспорта надається для ознайомлення);
3)Копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру ДРФО) кожного з підписувачів (керівника, головного бухгалтера), завірені підписами самих власників;
4)Власні носії електронних ключів («флешка» або компакт - диск). Якщо є головний бухгалтер - 3 окремих носія;
5)заповнена та підписана заява-приєднання до Договору ЕЦП;
6)Заповнена та підписана заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку або реєстраційна картка;
7)Якщо підписувачі не мають можливості прийти особисто до Відділу реєстрації, це може зробити їх довірена особа, за умови, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і доручення, яке засвідчене підписом керівника та печаткою юридичної особи.
Більш детальну інформацію можна отримати у Центрі обслуговування платників податків ДПІ у м. Сумах за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2.
- Які переваги електронного порядку передачі інформації з реєстраторів розрахункових операцій для суб’єктів господарювання, а також для їх клієнтів?
Для підприємців це можливість:
Зекономити час та гроші: подання звітності в електронному вигляді буде коштувати платникам податків значно менше, ніж покупка паперової контрольної стрічки і її зберігання протягом 3-ох років, у чому більше не буде потреби;
Право обирати: або ж замінити старий РРО більш сучасним, або ж використовувати той, що є, обладнавши його модемом;
Скорочення кількості перевірок платників: перевірки будуть проводитися тільки за наявності інформації про факти конкретних порушень від громадян, правоохоронних органів або органів місцевого самоуправління.
Вчитися працювати у нових умовах законодавчо дозволено до середини поточного року. Тому штрафувати за помилки, допущені під час освоєння нової технології, не будуть.
Що ж стосується клієнтів суб’єктів господарювання, то такі нововведення допоможуть їм, як споживачам товарів та послуг, захистити свої права у разі необхідності, навіть якщо паперовий чек був втрачений або зіпсований.