Податкова консультація: що таке РРО та у яких випадках він не застосовується

ВС 16 мая 2013 в 13:30
Нарешті Ви як приватний підприємець отримали таку бажану Виписку з Єдиного державного реєстру та розпочинаєте ведення  власного бізнесу.
В умовах сьогодення, підприємець продаючи товари або надаючи послуги має видати касовий чек, який «пробивається» на касовому апараті. На сучасній юридичній термінології такі апарати називаються – Реєстратори розрахункових операцій (РРО). Їх застосування регулюється окремим Законом №265/95 від 01.01.2013 який називається “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Безпосереднє визначення терміну РРО – це апарат, який реєструє операції продажу товару або наданням послуг, і запам’ятовує ці операції.
Серед реєстраторів розрахункових операцій найбільш поширеним є електронний контрольно-касовий апарат (по простому – ЕККА або касовий апарат). Крім цього, до РРО відносяться також комп’ютерно-касові системи, електронні контрольно-касові реєстратори, електронні таксометри, автомати з продажу товарів.
Звичайно, з цього переліку нас найбільше цікавить саме касовий апарат (ЕККА). В ньому є можливість програмування цін і найменування товарів та послуг (за їх кодами), а також здійснюється облік їх кількості та друкування чека.
Фахівці Державної податкової інспекції у м. Сумах на початковій стадії радять з’ясувати, чи потрібний Вам касовий апарат.
Адже є умови, при яких касовий апарат не застосовується:
- якщо юрособа торгує товарами власного виробництва (або надає послуги) і розрахунок здійснюється в касі, з оформленням ордерів та видачею квитанцій;
- якщо Ви – фізична особа – підприємець, яка сплачує єдиний податок;
- якщо Ви здійснюєте продаж товарів (крім підакцизних) або надаєте послуги особами, що мають пільговий торговий патент;
- при торгівлі фізичними особами товарами продуктового або промислового призначення за готівку на ринках;
- при торгівлі друкованими виданнями (журналами, газетами), листівками, конвертами, поштовими марками в кіосках, лотках та з розносок, якщо ця продукція складає більш, як половину товару (і відсутні підакцизні товари);
- при торгівлі з автоцистерн, бочок та бідонів (якщо продаєте воду, квас,молоко, олію або живу рибу);
- при торгівлі у їдальнях та буфетах шкіл і профтехучилищ стравами, безалкогольними напоями під час навчання учнів та студентів;
- якщо розрахунки готівкою не проводяться (наприклад – оптова торгівля).
Якщо до цього переліку Ваша діяльність не входить, значить РРО Вам все-таки потрібен.
6
Комментариев
0
Просмотров
6048
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.