ВС 28 января 2013 в 14:54
У разі, якщо розмір доходів не дозволяє Вам сплачувати за житлово-комунальні послуги в повному обсязі, а всі працездатні члени Вашої сім'ї можуть надати довідки про доходи з місця роботи чи навчання (за денною формою) або про перебування на обліку в центрі зайнятості, як такі, що шукають роботу, не менш як за 3 місяці, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, та розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує 10-15 відсотків середньомісячного сукупного доходу сім'ї за 6 попередніх місяців (обов'язковий відсоток платежу), Ваша сім'я має право скористатись Програмою житлових субсидії.
При призначенні субсидії враховується майновий стан сім'ї. Права на призначення не має:
- зареєстрована особа, що не є власником житла;
- при здачі житла в найм або оренду;
- при наявності у сім’ї більше двох транспортних засобів (крім вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більш як 10 років з дати випуску, та інших - більш як 15 років з дати випуску);
- при наявності у сім’ї в сукупності більше ніж одного житлового приміщення, загальна площа яких перевищує норму володіння (21 кв.м на кожного зареєстрованого та додатково 10,5 кв.м на сім’ю).
- у разі придбання житла протягом року з місяця придбання.
- у разі здійснення будь-ким із зареєстрованних осіб протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії купівлі або оплати послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зареєсторваних у житловому приміщені осіб;
- якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї державним соціальним інспектором з'ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих осіб має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.
Коли сім’я не має права на призначення субсидії на загальних підставах, але може обґрунтувати причини необхідності призначення субсидії, виходячи з конкретних обставин, що склалися у сім’ї, як виняток, субсидія може призначатись за рішенням комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення соціальної допомоги. Крім того, за рішенням комісії субсидія може призначатись незалежно від площі житла. Для цього необхідно звернутись з заявою до голови комісії. Рішення про призначення/відмову у призначені субсидії приймається на підставі обстеження житлово-побутових умов сім’ї, яке проводиться державними соціальнимими інспекторами.