Відкрита Європа: сумчанам проводять бізнес-інструктаж

ВС 30 сентября 2018 в 16:10
Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми  вже більше року допомагає малому і середньому бізнесу Сумщини отримувати інформацію про ті можливості, що існують на ринку для їх розвитку

Як говорять «Той, хто володіє інформацією, - той володіє світом». Дуже вірне висловлювання. Особливо в нашу епоху глобалізації. Завдяки інтернет-ресурсам люди все частіше самостійно можуть шукати необхідні дані, контакти, цікавинки. Але важлива робота всі ті знання, дані та ресурси систематизувати, правильно використати та не пройти повз можливості, які перед нами відкривають сьогодні.

Проблем та нарікань в нашому регіоні саме у малого та середнього бізнесу чимало. Найголовніші них – це брак коштів та кваліфікованих кадрів. Нестабільна економічна ситуація, активні процеси реформування, законодавчі зміни – все це може вибивати з рівноваги сумських підприємців.



«Центр інформаційної підтримки бізнесу (скорочено ЦІПБ) м. Суми – це універсальна площадка для поширення знань та консультаційної підтримки малого та середнього бізнесу Сумщини, - пояснює керівник Центру Тарас САВЧЕНКО. - ЦІПБ фінансується в рамках ініціативи EU4Bussiness Європейського Союзу. Це – велика, глобальна, і, напевно, одна з основаних ініціатив ЄС щодо підтримки саме малого та середнього бізнесу у країнах Східного партнерства (куди входять Республіка Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Україна і Білорусь). У межах цієї ініціативи спрямовуються зусилля на покращенням доступу  малих та середніх підприємств до: фінансування, міжнародних ринків та знань. У межах останнього компоненту  ініціативи був реалізований проект зі створення в Україні мережі з 15 Центрів інформаційної підтримки бізнесу. У Сумській області такий центр створено на базі громадської організації «Рада молодих вчених», яка була відібрана для реалізації даного проекту  на конкурсній основі. Наша організаціє має кілька напрямків роботи, один з них – власне реалізація заходів спрямованих на поширення знань у середовищі підприємців. Учасниками даної громадської організації є переважно викладачі Сумського державного університету, які є фахівцями у певних сферах економічних відносин: банківська справа та фінанси, міжнародна економіка, бухгалтерський облік, оподаткування і т.д. Я, наприклад, працюю завідувачем кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування. Мій колега Юрій Петрушенко – завідувач кафедри міжнародної економіки і т. д. Багато хто з нас має практичний досвід роботи у зазначених вище сферах».



ЦІПБ м. Суми чітко сфокусований на співпраці саме із малим та середнім бізнесом. Тематика вебінарів, семінарів та форумів розробляється у тісному спілкуванні з представниками бізнесу, профільних асоціацій та владних структур. Як наслідок, заходи користуються попитом та довірою у середовищі підприємців. При розробці програм наших заходів ми, перш за все, дослухаємось до бізнесу, який зацікавлений у розвитку.

«Малому і середньому бізнесу часто, як на мене, не вистачає знань і стратегічного бачення. Мале та середнє підприємництво виходить на новий етап еволюції. На першому етапі відбулось первинне накопичування капіталів та відбувся «природній відбір»: хтось піднявся на вищий рівень, а хтось залишив цю сферу, у них з’явилися магазини, певні капітали. Підприємці, які залишились у активному бізнесі повинні зробити наступніий кроки щодо правильної систематизації та формалізації бізнес-процесів, реформування організаційно-управлінських структур, підготовки до виходу на нові ринки збуту, вирішення проблем масштабування бізнесу і т. д. Лише за цих умов бізнес стане зрозумілим та цікавим для потенційних інвесторів та закордонних партнерів, що дозволить підприємцям й надалі активно розвиватись у глобалізованому світі. Для ефективного вирішення зазначених завдань їм малому та середньому бізнесу елементарно не вистачає знань, контактів, прикладів, мотивації. Саме тут і ми стаємо у нагоді», - пояснює Тарас Савченко.



Саме контакти і досвід – є запорукою подальших успіхів наших підприємців. Той процес еволюції, що ми зараз проходимо, він вже пройшов закордоном і зокрема в західних регіонах нашої держави, які в цьому питанні набагато більше просунулися.

"Хочу наголосити, що ми готові також проводити індивідуальні консультації для власників малого та середнього бізнесу, а також запрошуємо до співпраці усіх представників бізнес-асоціацій та інших бізнес-об’єднань. Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми  знаходиться за адресою: м.Суми, вул. Покровська, 9/1, оф. 158 (будівля Конгрес-центру СумДУ)", - інформує керівник Центру.




План найближчих заходів

10 жовтня – вебінар «Управління витратами і ціноутворення для малого та середнього бізнесу».
26 жовтня – семінар «Нові можливості та технології залучення фінансування для малого та середнього бізнесу».
9 листопада – форум «Готельно-ресторанний бізнес на Сумщині».
22-23 листопада – тренінг «Як відкрити компанію (бізнес) за кордоном».
5 грудня – семінар «Соціальне підприємництво: нові можливості для малого та середнього бізнесу Сумщини».




Цитата:
Юрій ПЕТРУШЕНКО, координатор Центру, голова громадської організації «Рада молодих вчених» щодо вигоди від Європейської інтеграції для підприємств та організацій Сумської області:
«Склалася така парадоксальна ситуація, коли з одного боку говорять, що ми показали Європі, що прагнемо до Європейського Союзу, а нам начебто надають мало можливостей. Парадоксальна ситуація в тому, що навіть малі можливості, що сьогодні надає ЄС, ми не використовуємо. Особливо це стосується розвитку малого та середнього бізнесу, програми фінансування, грантової допомоги стосовно консалтингу, які повністю не вибираються українськими підприємцями».



Проект “Відкрита Європа” фінансується Європейським Союзом. Підтримку у реалізації проекту надає громадська організація “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій” та "Європейська правда". Матеріали в рамках даного блоку підготовлені в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст публікацій є виключно відповідальністю їх авторів та жодним чином не відображає точку зору Європейського союзу.


57
Комментариев
0
Просмотров
2908
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.