Відкрита Європа: як ЄС допомагає сумчанам економити тепло

ВС 27 июля 2018 в 11:00
В Сумських школах проведуть термомодернізацію будівель та навчатимуть економити енергоресурси.
У трьох навчальних закладах міста розпочалося обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж, для того щоб визначити проблемні місця їх будівель та згодом провести їх термомодернізацію.

У Сумах в рамках другої фази Програми Європейського Союзу «Угода мерів – Демонстраційні Проекти 2» розпочалася реалізація проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми». Термін виконання – 2018-2020 рр. Вартість проекту – 1 635,3 тис. євро, з яких грант від Європейського Союзу складає 1 144,7 тис. євро, а кошти міського бюджету – 490,6 тис. євро.

Основною метою проекту є скорочення споживання енергоресурсів на 1905 МВт∙год/рік будівлями КУ «Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7, КУ «Сумська спеціалізована  школа І-ІІІ ступенів №9 та КУ «Сумська загальноосвітня школа №20» і, як наслідок, зменшення викидів СО2 на 700 т/рік та скорочення  річних видатків на паливно-енергетичні ресурси, а також підвищення рівня комфорту під час перебування учнів і персоналу в приміщеннях шкіл.

Кошти, що вивільняться за рахунок скорочення видатків на споживання енергоресурсів планується спрямувати на подальше впровадження заходів з енергозбереження в цих навчальних закладах.
Для бюджетних установ нашого міста це перший настільки масштабний проект.

Він передбачає абсолютно новий комплексний підхід у вирішенні проблем шкіл, на опалення яких використовується багато вичерпних енергоресурсів. 

«Для проекту обрано значні за площею та споживанням теплової енергії загальноосвітні навчальні заклади, в яких показник питомого споживання теплової енергії становить від 43 до 59 кВт∙год/м3 і перебільшує нормативний показник 31 кВт∙год/м3. Саме на їх прикладі ми зможемо продемонструвати наскільки важливе підвищення енергоефективності в комунальних установах міста.

Також в рамках даного проекту передбачається проведення комунікаційних заходів, які направлені на ознайомлення учнів, їх батьків, робітників шкіл та загальної громадськості Сум з можливими шляхами енергозбереження як в навчальних закладах, так і вдома. Сподіваємося, що ця інформація допоможе мешканцям нашого міста економити на сплаті вже власних комунальних рахунків», - пояснює експерт з комунікацій проекту Вікторія Ломака.

Наразі розпочато технічне обстеження будівель всіх шкіл-учасниць проекту. Його результати допоможуть визначити найбільш проблемні місця конструкцій, інженерних мереж будівель та можливість проведення заходів з енергозбереження, які будуть рекомендовані за результатами енергоаудитів.

У рамках проекту розпочався енергетичний аудит в КУ  ССШ № 9 та оголошено  процедуру закупівель послуг з проведення відповідних послуг в КУ ЗОШ № 20 (через систему публічних закупівель Prozorro). Щодо КУ ССШ №7, то енергетичний аудит даної школи був проведений за сприянням проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» ще до початку проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми».

Енергетичний аудит будівель навчальних закладів проводиться з метою перевірки та аналізу можливих потоків витоку енергії,  що допоможе визначити перспективи скорочення витрат на енергію та зменшення викидів вуглекислого газу.

Проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» є одним із заходів, спрямованих на реалізацію Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року, затвердженого рішенням міської ради у вересні 2016 року.

Чи потрібен він місту? Однозначно ТАК!!! Оскільки є вагомим доповненням до тих коштів, які виділяються з міського бюджету на заходи з енергозбереження в бюджетній сфері на виконання яких на 2018 рік передбачено майже 46 млн. грн.

Реалізація проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах
м. Суми» стала можливою завдяки ЄС та участі міської влади, яка на умовах спів фінансування зробила свій внесок.



До того ж, це не єдиний проект з енергоефективності, який реалізується в нашому місті і про які ви можете  згодом дізнатися на сторінках нашої газети.

Проект “Відкрита Європа” фінансується Європейським Союзом. Підтримку у реалізації проекту надає громадська організація “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій” та "Європейська правда". Матеріали в рамках даного блоку підготовлені в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст публікацій є виключно відповідальністю їх авторів та жодним чином не відображає точку зору Європейського союзу.



59
Комментариев
0
Просмотров
1551
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.