Днями до сумського діда Гната постукала у двері сусідка Марія Петрівна, або тітка Маша, як кликав її дід Гнат. Бо сусідка була його на кілька років старша. А постукала вона, а не подзвонила, бо в їхньому районі відключили світло.
- Гнате, не зрозумію я, що з моїм телефоном, – поскаржилася тітка Маша.
- А що з ним? – запитав дід заради ввічливості: йому не терпілося продовжити дивитися улюблений серіал.
- Починаю грати у гру – телефон підвисає.
- Ого! – здивовано підняв брову дід. – Ви вмієте грати в ігри! А в які?
- Здебільшого у "стратегії", – скромно зізналася тітка Маша.
- Треба ж, у "стратегії"! – ще більше здивувався дід. Він узяв із рук жінки телефон, покрутив його перед своїм носом. – І скільки ж років цьому динозавру?
- Та вже шостий рік пішов, – з гордістю повідомила сусідка.
- Ух ти! Тоді не дивно, що він гальмує. Ваша "стратегія", мабуть, нова. Для того щоб грати в неї, потрібно багато оперативної пам'яті, а звідки вона візьметься на старому апараті?
Дід допитливо подивився на сусідку.
- Тітка Маша, напевно, це не всі проблеми. Що ще з телефоном не таке?
І тут Марія Петрівна "оголосила весь список"
- Не встигну зарядити його, як він, негідник, уже вимагає підзарядки. Не можу зберегти фото онуки – пише, що немає вільної пам'яті. Та й фото якісь погані виходять. Що ще? – сусідка на мить затнулась. – А, мало не забула. Вчора він написав мені, що виробник більше не підтримує на цій моделі телефону якесь ПО. Що це означає?
- А те, тітка Маша, що ваш апарат застарів і фізично, і морально. Акумулятор вже не тримає заряду, камера нікуди не годиться, вбудований диск переповнений. А тут ще виробник відмовився підтримувати і оновлювати програмне забезпечення на вашому пристрої.
- Що мені тепер робити? – зажурилася сусідка.
- Купуйте новий телефон.
- Гнат, ти з глузду з'їхав?! – миттю розгнівалася Марія Петрівна. – Де ж я стільки грошей візьму?
– А ви купите недорогий, бюджетний телефон. Я вам зараз розповім, як вибрати його. Чи готові?
- Так, – загострила вуха тітка Маша.
- Не повірите, але критерії бюджетного телефону, за великим рахунком, такі самі, як і у флагманського, за винятком хіба що ціни.
- Флагманський – це корабель, який попереду всієї ескадри пливе? – на повному серйозі уточнила Марія Петрівна.
- Начебто, – посміхнувся дід Гнат. – Отже, перед покупкою телефону уважно прочитайте його характеристики та віддавайте перевагу моделям, у яких:
-
Довгий термін роботи між підзарядками (два дні – чудово), оскільки ємна батарея;
-
Об'єм вбудованої та оперативної пам'яті чим більше, тим краще. (Однак у діда Гната телефон, у якого оперативної пам'яті 3 Гб, вбудованої – 64 Гб, і дідові цього вистачає);
-
Висока роздільна здатність камери (хоча ця умова необов'язково для тих, хто не любить фотографувати – 13 МП цілком достатньо);
-
Екран AMOLED із частотою зміни кадрів 120 Гц (теж необов'язково – така частота, яка робить картинку реалістичною, потрібна лише під час перегляду якісних відеороликів та ігор);
-
Захист екрана від вологи та пилу (купіть добротний чохол і таким чином захистіть телефон від води, бруду та подряпин);
-
Нова версія процесора, велика кількість ядер та висока продуктивність (маркетингові хитрощі для фанатів мобільних гаджетів);
-
Доступна ціна (тут, як кажуть, без коментарів).
- Гнат, ти думаєш, я щось зрозуміла з того, що ти сказав? – скрушно зітхнула Марія Петрівна.
- Тітка Маша, так нічого складного, – посміхнувся дід. – Купуйте той телефон, у якого акумулятор більше, достатньо оперативної та внутрішньої пам'яті і ціна вам підходить.