Статистика твердить: лише 10% жінок сьогодні мають повністю здорове волосся. У більшості ж волосся пошкоджене, проблемне. І це при тому, що красиве волосся та красива зачіска – один із основних факторів зовнішньої привабливості жінки. Що ж робити?
По-перше, давайте з’ясуємо, які ознаки пошкодженого волосся?
-
Волосся сухе (пересушене)
-
Волосся виснажене, тьмяне
-
Волосся ламке
-
Волосся посічене
-
Волосся випадає
Знайшли у списку свою проблему? Це означає, що час діяти.
Чому ж волосся пошкоджується?
Основні чинники, які призводять до пошкодження волосся:
-
холодне та сухе повітря;
-
-
різка або часта зміна температури;
-
-
гаряча укладка, фарбування, хімічні завивки;
-
-
гормональні зміни (після народження дитини або вікові);
-
-
неправильне харчування.
Чому волосся псується і випадає?
Захисне покриття волосини – це кутикула, після її руйнації, утворюються так звані «рогові лусочки» у внутрішній частині волосини. Найчастіше це явище спостерігається на кінчиках волосся, але іноді може сіктися і по всій довжині. Волосина ніби «розщеплюється» на кілька частин, починаючи з кінців.
Коли живлення волосся не відбувається у достатньому обсязі, навколо цибулини волоска утворюється і розширюється лунка, яка більша за діаметром. За відсутності живлення, лунка не насичується, волосина, таки чином, не тримається і випадає.
Як правило, існує кілька факторів, що зумовлюють випадіння волосся, тому й вирішувати цю проблему треба у комплексі.
Як відновити волосся?
Щоб волосся було здоровим та красивим, в Україні з давніх часів використовували цілющі рослини. Ще наші бабусі використовували народні рецепти, а що може бути краще за природу? Наприклад, боротись із посіченими кінчиками, попередити пересушення, випадання та ламкість волосся допоможуть традиційні перевірені засоби: любисток і кропива, які регенерують і вирівнюють пошкоджену структуру кінчиків волосся. Екстракти цих рослин надають волоссю еластичність і блиск, роблять його шовковистим і міцним.
Народні рецепти для загального зміцнення та покращення стану волосся
Рецепт 1
100 г свіжої або сухої кропиви залити 1 л води, додати 0,5 л оцту, кип'ятити суміш на повільному вогні 30 хвилин. Процідити. На тазик води додати 2-3 стакани відвару.
Вимити голову (милом при цьому користуватися не можна). Краще мити голову перед сном, а потім, підсушивши її рушником, зав'язати косинкою.
Рецепт 2
Сік алое або настоянка його подрібненого листя, приготована на 40%-му спирті. Його потрібно щоденно втирати в волосся. Таким чином воно буде густим і не випадатиме.
Окрім народних рецептів, для відновлення волосся можна звернутись в салон, адже сьогодні є багато методів. Наприклад, мікрострумова терапія - відновлення пружності та еластичності шкіри. Мікроструми - одне з останніх відкриттів косметології, вони дозволяють впливати на функціональну активність клітин шкіри, м'язи, лімфатичні і кровоносні судини. Також застосовується мезотерапія у шкіру голови, маски для волосся, і таке інше.
Але якщо Ви не плануєте витрачати гроші на салони, або ходити по лісу у пошуках любистку, не засмучуйтесь. Сучасною альтернативою є жива натуральна косметика. Це ефективно, швидко та зручно.