Свято пісні та весни

Анна Горпинич 19 апреля 2019 в 14:33
В театрі імені Щепкіна пройшов гала-концерт фестивалю-конкурсу “Хліборобська пісня-2019”
Як повідомляє газета “Вісті сумських громад”, к Сумському театрі драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна нагородили переможців районного фестивалю-конкурсу «Хліборобська пісня- 2019». На цю подію  Сумський район чекає цілий рік. Колективи сільських та селищних закладів культури готуються впродовж року, аби представити свої досягнення на головній сцені області та вразити почесне журі. Все це про районний фестиваль-конкурс «Хліборобська пісня», який цього року вже в 43-й раз зібрав найталановитіших мешканців Сумського району.



Захід був започаткований у далекому 1976 році працівниками культури Надією Онішко, Іриною Гаркавою, Володимиром Нехотіним, Любов’ю Вихрачовою, Анатолієм Лещенком, Федором Сидорцем, Наталією Сенько, а також попередніми керівниками району Володимиром Коломійцем та Миколою Кузьміним. Видно, під щасливою зорею був народжений цей фестиваль. Адже за 43 роки не мав він ані перерв, ані затримок. Розпочавши своє існування як свято народної хорової пісні, він з часом став наймасовішим та найочікуванішим фестивалем району.
Нині організаторами «Хліборобської пісні» є відділ культури Сумської районної державної адміністрації, районний організаційно-методичний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи при відділі культури, а також Сумська районна аграрна палата.

Цьогорічний фестиваль був приурочений 30-й річниці незалежності України і проводився в рамках обласного заходу «З любов’ю до тебе, рідний краю!». Великий концерт, що відбувся 13 квітня, став лише вінцем фестивалю. З 2 по 17 лютого в клубних закладах району пройшли відбіркові етапи «Хліборобської пісні”. Всього у фестивалі взяли участь майже півтори тисячі аматорів самодіяльної сцени з 18 сільських рад та 6 ОТГ Сумського району. З них 14 хорових колективів, 60 вокальних та фольклорних ансамблів, 19 танцювальних колективів, 7 драматичних гуртків, 20 колективів та виконавців інструментального жанру, 105 окремих вокалістів, 48 читців. Оце дійсно масштаб!



Величезна робота викристалізувалася у 26 незабутніх номерів, представлених на сцені театру ім. Щепкіна. Народні пісні, танці, гуморески, читання ліричних, аж до сліз, віршів – «Хліборобська пісня-2019» - це не просто конкурс народної самодіяльності. Це можливість для кожного переконатися, якою довершеною, сильною та глибокою є українська культура.

І ось нарешті настав довгоочікуваний час нагородження. Колективи та їх керівники затамували подих. Хто ж цього року стане переможцем і повезе додому кубок та 60 тис. грн. для оновлення матеріально-технічної бази закладів культури?



За підсумками проведеного фестивалю-конкурсу були визначені десять закладів культури, які отримали дипломи та сертифікати на суму 10 тисяч гривень для покращення своєї матеріально-технічної бази. Це - Садівський СБК,  Степанівський селищний клуб, Токарівський СБК,  Терешківський СБК,  Степанівський селищний Будинок культури, Бездрицький сільський клуб,  Великобобрицький СБК,  Низівський селищний Будинок культури,  Великовільмівський СБК, Косівщинський СБК.

ІІІ місце і приз у 30 тис. грн. отримав Кровненський сільський Будинок культури (директор – Олексій Барбін). ІІ місце і 40 тис. грн. отримав Старосільський Будинок культури (директор - Людмила Кругляк). І місце і 50 тис. грн. отримав Северинівський Будинок культури (директор – Катерина Янченко). Ну а володарем Гран-Прі та 60 тис. грн.  став Верхньосироватський Будинок культури (директор - Інна Кравченко). До речі, нещодавно саме цей заклад культури отримав нагороду, як кращий сільський заклад культури області.



До речі, додаткові подарунки від спонсорів – аграрних підприємств, що працюють в районі – отримали і інші колективи-призери. Так, Кровненський та Терешківський Будинки культури отримали по 10 тис. грн. від підприємства «Райз Північ». ТОВ «Агрофірма «Вперед» презентувала баян для дебютантів цьогорічного фестивалю -  Лікарського Будинку культури. Підприємство «Хлібодар» подарувало сертифікати на 10 тис. грн. Токарівському, Степанівському сільському та Степанівському селищному Будинкам культури. ТОВ «АВІС» нагородив Косівщинський Будинок культури сертифікатом на пошиття костюмів для хорового колективу. Науково-дослідний інститут сільського господарства подарував сертифікат на придбання тенісного комплексу для Садівського Будинку культури.

Велика честь для переможців районного фестивалю-конкурсу «Хліборобська пісня-2019» отримати заохочувальні нагороди з рук самих агровиробників. Дуже символічно, та й мабуть не випадково, зі сцени театру вітав громаду та аматорів культури від імені Підліснівського товариства з обмеженою відповідальністю «Райз Північ» Олександр Тимохін, відчуваючи гордість за земляків і надзвичайне хвилювання, адже у пам'яті ожили спогади про події 30-ти річної давнини. Саме тут і за подібних обставин він приймав вітання та нагороду у 1989 році як головний інженер колгоспу імені Фрунзе.



Про цей цікавий епізод історії свідчить пожовтілий аркуш паперу районної газети «Вперед» за №22 від 16 лютого 1989 року. Нам дорогі твої традиції, Сумський районе! Ми поважаємо та цінуємо людей, які їх примножують!

Всі учасники фестивалю-конкурсу отримали подарунки від заступника генерального директора Групи компаній «Укрлендфармінг» Василя Лободи, керуючого Підліснівським відділенням ТОВ «Райз Північ» Олександра Тимохіна, директора ТОВ «Агрофірма «Вперед» Віктора Кураша,  директора ТОВ «Хлібодар» Сергія Карпенка, директора з виробництва Фермерського господарства «Натон» Віталія Курси, заступника директора ТОВ «Авіс-Україна» Світлани Громової,  голови фермерського господарства «Шепіль» Андрія Крючкова. Від ТОВ «Урожайна країна» подарунок вручила голова Верхньосироватської с/р Алла Александрова, а від СВК АФ «Перше травня» - секретар Великовільмівської сільської ради Оксана Рикун. Отримавши заслужені нагороди, колективи поїхали святкувати перемогу. Однак наполеглива праця для них на цьому не закінчується, бо вже за рік «Хліборобська пісня» знов покличе на сцену. А значить, вже пора готуватися до наступного конкурсу.

62
Комментариев
0
Просмотров
8662
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.