Ритуальні послуги у Сумах - 2021

Ритуальні послуги у Сумах - 2021
ВС 05 мая 2021 в 10:51
Що слід урахувати про що варто не забувати, організовуючи поховання близьких та рідних

У життєвій суєті та посеред радощів життя людині властиво не пам’ятавати про смерть. Однак, як би нам цього не хотілося, смерть та втрата близьких є частиною земного життя. І саме тоді, коли доводиться самому справлятися із горем, шукаючи розради під час втрати близької та рідної людини, на плечі родини лягають ще й процедури, пов’язані з реєстрацією смерті та організацією поховання. Як зареєструвати смерть, як провести поховання, як ховати померлого від коронавірусу – про це у нашому матеріалі.

Реєструємо смерть

Відповідно до Сімейного кодексу України та Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану", процедура поховання тіла померлого не може бути здійснена без реєстрації смерті. Тож факт смерті особи належить обов’язково зареєструвати. Це можна зробити в органах реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті або за місцем поховання.

Хто реєструє факт смерті:

- відділи реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в обласних та Київському міському, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції;

- виконавчі органи сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад. Якщо йдеться про реєстрацію смерті громадянина України, що проживав за кордоном, то це мають робити консульські установи та дипломатичні представництва України.

Тільки відділи реєстрації актів цивільного стану реєструють смерть осіб, що померли в установах для перебування під арештом чи в установах для відбування покарання. Це ж стосується військовослужбовців та військових будівельників, смерть чи загибель яких настала в мирний час у період проходження ними військової або альтернативної служби.

У разі, якщо особа померла від насильницької смерті, то реєстрацію можна провести у відділі реєстрації актів цивільного стану за місцем виявлення трупа. Якщо тйдеться про поховання померлого померлих у місці позбавлення волі, то реєстрацію факту його смерті має провести орган за останнім місцем проживання цієї особи до її арешту. Також у цьому випадку це можна зробити за місцезнаходженням кримінально-виконавчих установ.

Трапляється, що смерть людини настає в дорозі - у потягу, у літаку, навіть на судні. Тоді реєстрацію смерті померлого здійснює найближчий орган реєстрації актів цивільного стану.

Заява про смерть особи

Відповідно до українського законодавства, факт смерті підтверджується лікарським свідоцтвом або довідкою про смерть, які видають фельдшери чи лікувальні заклади. Також факт смерті може бути підтверджений рішенням суду чи оголошення особи померлою. Щодо тих, хто помер у місцях позбавлення волі, то таким документом є повідомлення з місць позбавлення волі. Його мають надіслати разом із лікарським свідоцтвом про смерть.

У відповідних органах слід зареєструвати заяву про смерть особи. Цю заяву належить подавати не пізніше ніж протягом трьох діб із дня настання смерті чи виявлення трупа. Якщо з якихось причин довідку з медичної установи чи висновок судово-медичної експертизи отримати у зазначений строк неможливо, то для подання заяви родичами померлого відведено п’ять діб.

Чи лише родичі та члени родини можуть реєструвати факт смерті особи? Ні, не лише вони. Це можуть зробити його сусіди, працівники житлово-експлуатаційних організацій, представники адміністрації лікувального закладу, якщо там сталася смерть. Обов’язковим для реєстрації смерті є те, що той, хто подає таку заяву, має надати свій паспорт чи паспортний документ.

У законодавстві також передбачено, що для реєстрації смерті осіб, які були репресовані за рішенням несудових та судових органів, проводять на підставі повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України.

Паспорт – забирають, свідоцтво про смерть - видають

Родичі чи ті особи, які подають заяву про реєстрацію смерті, повинні здати в органи реєстрації актів цивільного стану, де реєструється факт смерті, документи, що посвідчують особу померлого. Йдеться про паспорт чи паспортний документ, а також про військовий квиток, якщо такий був, та пільгові документи. Однак законодавством передбачено, що відсутність цих документів не є причиною для відмови у реєстрації смерті.

Відсутність у особи, що реєструє смерть, паспорта чи паспортного документа не є причиною для відмови в реєстрації смерті

Коли орган реєстрації актів цивільного стану прийняв заяву та зареєстрував смерть особи, то потім заявник отримує свідоцтво про смерть. Цим же органом видається довідка, на підставі якої можна отримати допомогу на поховання.

Якщо померлий - іноземець

Смерть іноземців та осіб без громадянства реєструється так само, як і громадян України. Паспорти або паспортні документи таких померлих слід надсилати до відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції обласного, Київського, міських управлінь юстиції. Далі їх пересилають до Міністерства закордонних справ України. Однак якщо є особа, яка супроводжує тіло померлого, такі документи повертають їй.

Кого ховають безоплатно

Згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу», право на безоплатне поховання мають:

- особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - з військовими почестями;
- особи з особливими трудовими заслугами перед Батьківщиною;
- учасники бойових дій та інваліди війни.
Також за рахунок коштів місцевих бюджетів здійснюються поховання:
- померлих одиноких громадян;
- осіб без певного місця проживання;
- громадян, від поховання яких відмовилися рідні;
- знайдених невпізнаних трупів.

Безоплатно надаються такі послуги:

виконавцю волевиявлення або особі, що зобов'язалася поховати померлого, що має особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною чи померлого учасника бойових дій та особу з інвалідністю внаслідок війни:

- оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;
- доставка предметів ритуальної належності;
- надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);
- перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу, до місця поховання;
- організація поховання і проведення ритуалу;
- надання труни;
- надання двох вінків похоронних з траурними стрічками;
- копання могили;
- опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу та одноразове прибирання прилеглої території після поховання;
- надання урни;
- кремація;
- поховання урни з прахом;
- спорудження надгробка;

Як ховати померлих від коронавірусу 

Чи потрібно з дотриманням особливих умов ховати померлих від ковіду? Це питання ще в березні цього року прояснив головний санітарний лікар України Віктор ЛЯШКО. Зокрема, він повідомив, що кремація та поховання в щільному пакеті тіла померлого від ковіду не є обов’язковою умовою.

Віктор Ляшко: «Бачу чимало публікацій у засобах масової інформації та соцмережах про подекуди дикунські речі, які відбуваються під час поховань померлих від ковіду.

Запевняю, що відповідно до чинних правил та рекомендацій від МОЗу щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) люди мають можливість попрощатися, забрати тіло та поховати рідних за звичайною процедурою, але з обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів безпеки.

Постановою № 44 про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) прописано, що лише за наявності надмірного виділення  біологічних рідин з тіла померлого його ховають у щільному пакеті, щоб уникнути інфікування збудником коронавірусної хвороби. Якщо дотримуватися усіх прописаних норм та правил при похованні та безпечному поводженні із тілами померлих, проблем не має виникати.

На жаль, у реальності маємо ситуації, коли рідні померлого мають пройти сім колів пекла, щоб попрощатися та поховати своїх рідних.
Ще раз звертаюся до усіх, хто має відношення до процесу організації поховання.

Не зловживайте розгубленим станом рідних та не спекулюйте на прописаних нормах, адже там немає обмежуючих правил, що ЛИШЕ кремація померлого чи поховання ЛИШЕ у щільному пакеті!»

Партнери проекту
 
Гранит-СК, художественная мастерская
г. Сумы, пр-т Курский, 18 А
(050) 721-32-80, (066) 916-39-91
www.pamyatnik.info

Ритуальна служба КП "Спецкомбінат"
м. Суми, вул. Лебединська, 5
т. (0542) 61-73-73, моб. 050-285-15-36 (цілодобово)
Стаття: Міська ритуальна служба КП «Спецкомбінат»

15
Комментариев
0
Просмотров
868

Партнеры проекта

Изготовление, установка, плитка, бордюр, столы и др. Реставрация старых захоронений с выездом на замер. Защитное покрытие портретов от...
Послуги, які надає ритуальна служба КП "Спецкомбінат": - оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання; -...
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.