Як вибрати вишиванку: основні критерії

Як вибрати вишиванку: основні критерії
Дайджест 10 января 2020 в 15:59
Вишита сорочка — символ української культури і рiчь досить дорога. Тому якщо ви хочете купити вишиванку, відповідально підійдіть до її вибору. На які критерії потрібно звертати увагу, ми розповімо в нашій статті.

Тканина


Віддавайте перевагу моделям, які виконані з натуральних тканин:

  • лляне полотно — матеріал відноситься до преміального сегменту ринку і за вартістю прирівнюється до шовку. Він є повністю екологічним і безпечним. Завдяки відмінній гігроскопічності, він забезпечує природну вентиляцію тіла навіть в сильну спеку;
  • батист — тонка і ніжна тканина, яку отримують з бавовни. Разом з тим, вона досить міцна, оскільки нитки переплетені дуже щільно. Батист відноситься до одних з найдорожчих видів тканини;
  • домоткане полотно — тканина отримують шляхом полотняного переплетення. У ній можуть міститися синтетичні нитки. Чим їх менше, тим вище вартість матеріалу;
  • габардин — тканина саржевого переплетiння. Саме для виробництва вишиванок використовується габардин з суміші бавовни і поліестеру в невеликій кількості. Матеріал характеризується практичністю, але має невисоку гігроскопічність.


Українські вишиванки з натуральних матеріалів представлені за посиланням https://etnodim.com.ua/ua/zhinkam/ua-zhinochi-vishivanki/.

Спосіб виробництва


Вишиванки поділяються на два типи: ручної роботи і фабричної. Спосіб виробництва безпосередньо впливає на вартість готового виробу.

Найбільш дорогими є вишиванки ручної роботи. Майстриня вишиває сорочку самостійно. Зважаючи на це, тривалість всього процесу може займати кілька місяців. Готова сорочка виходить унікальною в своєму роді, іншої такої не знайти.

Фабричне виробництво дозволяє значно скоротити тривалість виробничого процесу. Вишиванки виготовляються великими партіями, тому купити ексклюзивний виріб не вийде. Зате за вартістю така сорочка обійдеться в кілька разів дешевше.

Спосіб вишивки


Існує кілька способів нанесення орнаменту на полотно:

  • вишивка на цілісному шматку полотна — на підготовленiй тканинi вишивається орнамент, який потім розкроюється і зшивається по потрібним міркам;
  • вишивка на окремому шматку полотна — елемент з вишивкою вишивається на окремому шматку тканини і потім вшивається в розкроєну модель в потрібному місці;
  • нашивка декоративної тасьми — найбільш бюджетний варіант. Таки декоративні смужки тільки імітують вишивку. Вони швидко втрачають свій естетичний зовнішній вигляд. Плюс в тому, що їх легко можна замінити на нові.

Техніки вишивки можуть бути різноманітними — хрестик, гладь, мережка, рішельє. Цей критерій майже не пливає на ціноутворення.

2
Комментариев
0
Просмотров
1288
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.