Якщо не змусити рідину рухатися, не дати їй поштовх, то труби будуть прогріватися нерівномірно. Тож для перекачування води чи антифризу використовують циркуляційний насос. Прилад допомагає зменшити витрати палива (газу, дров), відповідно заощадити кошти, швидше прогріти будинок у всіх куточках, підтримувати сталу температуру приміщень. Важливо правильно обрати обладнання, врахувавши особливості кожного окремого випадку системи опалення.
Конструктивні особливості
Прилад складається з двох частин: електродвигуна й насосного відділення. Головний елемент — ротор, який "змушує" весь механізм працювати та перекачувати рідину. Залежно від того, де розташований ротор, розрізняють насоси "сухі" та "мокрі". В інтернет-магазині Skvagina ви знайдете широкий вибір різних типів обладнання
https://skvagina.com.ua/otoplenie/tsirkuljatsionnye-nasosy/ від відомих виробників, але спершу потрібно розібратися у відмінностях й особливостях.
1. У насосах "мокрого" типу ротор знаходиться безпосередньо в рідині, яка гасить вібрації та шум, тож таке обладнання дуже тихо працює. Воно просте в експлуатації та встановленні (єдина засторога — необхідно монтувати в горизонтальному положенні). З мінусів: порівняно низький ККД — 60-65%, але для приватного будинку його потужності вистачає.
2. Для підприємств, де потрібно перекачувати великі обсяги води, краще обрати "сухий" насос, у якому ротор не контактує з рідиною. ККД такого обладнання становить 80%. Недоліками "сухих" насосів є складний монтаж та шум (рекомендується встановлювати в окремому приміщенні).
Робочі параметри
У компанії Skvagina ви можете не тільки замовити різноманітне обладнання
https://skvagina.com.ua/ та отримати його зі зручним вам перевізником, а й проконсультуватися щодо вибору за власними параметрами. Проте щоб краще розбиратися в темі, необхідно ознайомитися з основними технічними характеристиками. Тож зверніть увагу на:
-
продуктивність — кількість кубометрів води, яку циркуляційний насос може перекачати за годину;
-
тиск води, тобто на яку висоту може підійматися стовп рідини. Розрахунки проводять, враховуючи довжину труб опалювальної системи: кожним 16 м труб відповідає 1 м водяного стовпа;
-
потужність. Перші дві характеристики прямо залежать від потужності двигуна насоса, для побутових цілей вистачить приладу до 100 Вт, промислові моделі обладнані ефективнішими складовими;
-
діаметр під’єднання;
-
показники напруги;
-
наявність захисту (від потрапляння рідини, пилу, дрібного сміття).