ITEA: де можна пройти курси JavaScript і HTML&CSS

ITEA: де можна пройти курси JavaScript і HTML&CSS
ВС 28 ноября 2020 в 13:45
Курси JavaScript і HTML&CSS в ITEA
Сьогодні багато молодих українців прагнуть освоїти професію програміста або знайти іншу спеціальність, яка має відношення до IT-галузі. І це не дивно. Адже професія програміста, по-перше, завжди затребувана, а по-друге, добре оплачувана. А що ще потрібно для щастя амбітній, розумній і освіченій молодій людині?

У цій статті мова піде про курси JavaScript і HTML & CSS. Ці курси можна пройти в онлайні, скориставшись інтернет-ресурсом Всеукраїнського освітнього проекту з підготовки IT-фахівців ITEA. Почнемо ми з JavaScript. Детальну інформацію про курси даної мови програмування (що включає в себе освітня програма, які умови вступу, якими знаннями і навичками ви будете володіти після закінчення курсів) ви можете прочитати, пройшовши за посиланням: https://lviv.itea.ua/courses-itea/javascript/ Далі ми розповімо про ключові складові цих курсів, а для початку нагадаємо, що уявляє собою мова програмування JavaScript. Це, на наш погляд, особливо важливо для тих, хто далекий від програмування, не володіє необхідними знаннями, але мріє освоїти дану професію.

JavaScript: призначення і особливості


JavaScript належить до мов програмування, які називаються сценарними або скриптовими. Така назва невипадкова. Цю мову можна порівняти з кіносценарієм. Відомо, що кіносценарій описує дії, які повинні зробити фахівці на знімальному майданчику (режисер, оператор, актори і т.д.) і вибудовує ці дії в логічну послідовність, з якою надалі народжується фільм.

JavaScript служить для створення сценаріїв дій, які виконуються не на знімальному майданчику, а в інтернеті (браузері, на сайті), комп'ютерній грі, мобільному, офісному та іншому додатку або на сервері. Простіше кажучи, ця мова програмування забезпечує виконання команд користувачів у віртуальному середовищі або служить для створення динамічних елементів цього середовища. Крім JavaScript, існує ще ряд сценарних мов. Без скриптів, які написані на одній з цих мов, веб-сторінка або сторінка гри перетвориться в статичну картинку, яка не володіє ніякими інтерактивними функціями і ніяк не реагує на команди користувача.

Припустимо, ви плануєте зайнятися створенням сайтів. Пропонуємо вашій увазі кілька простих прикладів застосування мови JavaScript у веб-розробках.

  • Рухомий рядок з текстом. Добре підійде для інтернет-магазинів і новинних сайтів. У такому рядку зручно публікувати інформацію про акції, знижки, нові товари або заголовки гарячих новин;
  • Спливна довідкова інформація (підказки);
  • Динамічна фотогалерея. Фотографії в галереї постійно рухаються, зупиняються при наведенні курсору на одну з фотографій;
  • Меню, що випадає при наведенні курсору на основну рубрику/категорію;
  • Рухома стрічка анонсів новин;
  • Зміни кольору, зовнішнього вигляду і розміру шрифту тексту;
  • Обмеження кількості введених символів. Це може бути корисно для сайтів оголошень;
  • Онлайн-калькулятор з кнопками або у вигляді рядка;
  • Визначення населеного пункту користувача сайту по IP його комп'ютера;
  • Відображення часу, протягом якого відвідувач знаходиться на веб-сторінці;
  • Розміщення або видалення користувачем статті, інформації про товар, коментаря. При цьому скрипт "перевіряє", чи все поля текстової форми заповнені правильно, а в разі видалення інформації вимагає підтвердження даної дії;
  • Створення анімації: плавні рухи/переміщення предмета по веб-сторінці, стрибки і т.д.;
  • Сортування товарів в інтернет-магазині за різними категоріями (новизні товару, його популярності, ціною, будь-яким характеристикам);
  • Таймер зворотного відліку. Такий таймер часто потрібен для того, щоб спонукати покупців встигнути зробити покупку до закінчення акції.

Навчання мови JavaScript в компанії ITEA передбачає три послідовних курсу:

  • Базовий
  • Поглиблений
  • Професійний

Кожен наступний курс має більш складний рівень освітньої програми і несе більш глибокі знання. Так, закінчивши курс "Базовий", ви зможете самостійно створювати веб-сторінки, які здатні виконувати інтерактивні функції, про які ми написали вище. Завдяки знанням, які вам дадуть на курсі "Поглиблений", ви будете володіти навичками створення об'єктно-орієнтованого коду, розуміти, чим ООП відрізняється від інших методів програмування, навчитеся використовувати DOM (Document Object Model) як вид API (Application Programming Interface – інтерфейс програмних додатків), який призначений для інтеграції і координації між собою дій різних веб-документів і користувальницьких команд. За допомогою курсу "Professional" ви просунетеся ще далі у володінні знаннями JavaScript – опануєте і зможете застосовувати при створенні веб-проектів найбільш затребувані сьогодні шаблони проектування архітектури додатків (MVC, MVP, MVVM), будете знати, який зв'язок між JavaScript і ECMAScript, ніж версія ES6 відрізняється від ES7, і використовувати ці знання на практиці для створення оптимізованого коду.

Якщо ж після всього прочитаного вище ви усвідомили, що ваше покликання бути не програмістом, а верстальником сайту, то рекомендуємо вам закінчити курси HTML&CSS. Записатися на них можна на цій сторінці: https://lviv.itea.ua/courses-itea/mark-up/html-css/

HTML і CSS: для чого це потрібно?


Нагадаємо, що HTML теж є мова, але не програмування, а розмітки гіпертексту, з якого складається веб-сторінка (абревіатура HTML розшифровується як HyperText Markup Language). HTML можна порівняти з будь-яким друкованим текстом. Читаючи книгу, журнал або газету, ми автоматично осмислюємо прочитане і перетворюємо надруковану інформацію (букви, слова, речення) у візуальні образи описуваних людей, подій, предметів і т.д. Приблизно таку ж роль виконує і HTML-код: браузер прочитує його і візуалізує те, що прописано в коді. Завдяки цьому процесу візуалізації ми бачимо на моніторі комп'ютера або телефона не набір спеціальних символів, тегів і атрибутів, а цілком симпатичну картинку – веб-сторінку.

Якщо HTML – це структура, скелет веб-документа, то CSS (Cascading Style Sheets - каскадні таблиці стилів оформлення документів) – це його "м'ясо і шкіра". Зовнішній вигляд у кожного сайту індивідуальний завдяки використанню різних стилів елементів, які задіяні в структурі сайту. Простіше кажучи, якщо б розробники обмежувалися одним лише HTML-кодом і не користувалися CSS, то всі сайти виглядали б на одне обличчя.

Хочете майстерно володіти навичками веб-верстальника або досконало освоїти мови програмування? Тоді не баріться і записуйтеся на відповідні курси на освітньої платформі ITEA.

1
Комментариев
0
Просмотров
458
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.