Школа-2020 в Сумах

Школа-2020 в Сумах
ВС 19 августа 2020 в 14:32
Як Суми, Україна та світ готуються до нового навчального року

«Навчальний рік розпочнеться в Україні 1 вересня. Нормальний навчальний рік. Це важливо. Тому що люди переживають. Є якісь спекуляції, маніпуляції, що всі будуть навчатися вдома, що соціалізація дітей не буде відбуватися. Є маса прохань: пустіть хоч у перший клас хоч на один день дітей, щоб діти побачили, що це таке. Ні. У нас навчальний рік починається з 1 вересня», - заявив премьєр-міністр Денис ШМИГАЛЬ. Луною ці слова прокотилися Україною, повторені міськими головами та освітянами.

17 серпня на апаратній нараді міський голова Сум дав доручення начальнику управління освіти і науки СМР Антоніні ДАНИЛЬЧЕНКО обрахувати і повідомити йому суму коштів, яка необхідна для придбання засобів індивідуального захисту для вчителів. Це питання буде винесено на розгляд позачергової сесії Сумської міської ради.

Але паралельно з заявами про те, що осінь школярі мають зустрічати в стінах рідних навчальних закладів, освітянам та дітям радять підготуватися до дистанційного навчання. Про таке йдеться в методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки з викладання навчальних предметів у 2020-2021 навчальному році.

У Міносвіти зазначають, що школа може організувати дистанційне навчання за допомогою поєднання онлайн-занять через Zoom, Skype, Instagram, Google, Hangouts; заздалегідь записаних відеоуроків, презентацій від вчителів або з зовнішніх освітніх ресурсів; ретельно підібраних завдань для самостійної роботи з подальшою перевіркою; використання безкоштовних веб-сервера та платформ - наприклад, Google, Classroom, Moodle, Microsoft Teams. Також у Міносвіти звертають увагу на важливість продовження навчання педагогів у напрямку освоєння інформаційних технологій і їх ефективного використання в роботі.

Як у світі?

Навесні у розпал карантину деякі країни повністю закривали школи лише на перший місяць пандемії, а потім адаптували до прийнятих безпекових норм. А в інших - навчальні заклади працювали в режимі невідкладної допомоги, тобто школу чи садок могли відвідувати діти медиків, продавців магазинів, поліцейських, пожежних, тобто тих, хто не може перевести свою роботу в домашній офіс. Цього серпня безлад і суперечливі заяви в освітній сфері панують не лише в Україні. Незважаючи на те що більша половина серпня вже промайнула, чіткого бачення освітньої стратегії ще немає у багатьох країнах.

Іспанія

Навесні Іспанія була одним з антирекордсменів за кількістю хворих на коронавірус. Тоді карантин у школах був тотальним, а освітній процес дистанційним. Наразі в Іспанії ще є трішки часу на роздуми і аналіз ситуації, адже навчальний рік для школярів зазвичай розпочинається там з 22 вересня. Зараз у країні знову фіксують спалахи хвороби. Через те жодних офіційних заяв ще не лунало.  В Іспанії повно туристів, а за добу 13 серпня додалося 3 тис. нових випадків, тому все під питанням. Поки є пропозиція робити тестування на COVID-19 студентам та викладачам вишів перед початком учбового року. Першого до школи підуть учні підготовчих класів та початкової школи, і їм не доведеться носити маски для обличчя або тримати фізичну відстань між собою.
Іспанський уряд досі не ухвалив остаточного рішення щодо відкриття шкіл. Наразі уряд розглядає чотири можливі сценарії: перший – до школи підуть учні підготовчих класів та початкової школи, і їм не доведеться носити маски або тримати фізичну відстань між собою. Другий - ходити до шкіл можна, але не можна обідати у кафетеріях, а також запроваджується більше дистанційного навчання. Третій – лише онлайн-класи. Четвертий – повернення до докарантинних умов навчання навіть зі скасуванням додаткових гігієнічних заходів.

Канада

У різних провінціях різна ситуація. В Манітобі, наприклад, місяць не було жодного хворого. Зараз з'явилося кілька в передмісті. Щоб забезпечити Шкільні втобуси їздитимуть частіше. Дітей набирати будуть обмежена кількість. Зараз вирішують надягати дітям маски. Чіткого рішення поки немає. Школа в цьому році в Канаді починається 8 вересня. Тут щороку різні дні початку школи.

Швейцарія

У нас все поки без особливих приготувань. Все як завжди, школа починається 24 серпня в звичайному режимі. Чула, що в масках потрібно буде ходити тільки в університетах і інших вишах, а так все спокійно у нас.Молодша донечка теж піде до школи у серпні, школярами тут стають вже з 4 років. Але знаю, що дитячі садочки також будуть працювати у звичайному режимі.

Італія

Італію першою в Європі накрила хвиля інфекції. Тут фіксувалась одна з найбільш високих кількостей летальних випадків. Школи тут мають відкритись 14 вересня. Учні навчатимуться просто неба – у шкільних подвір’ях, на верандах. Кількість дітей у класах скоротять для того, щоб розсадити дітей за індивідуальними партами на відстані щонайменше метр один від одного. Кількість класів збільшиться, діти ходитимуть до школи у кілька змін. Відтак, для того щоб забезпечити навчальний процес, кількість учителів та тимчасових працівників шкіл планують збільшити щонайменше на 50 тис. Для забезпечення нових умов уряд планує виділити щонайменше мільярд євро.

США

Так активно, як майбутнє шкільне навчання цієї осені, у штатах навіть носіння масок не обговорювалося. Спочатку було запропоновано розділити дітей на дві групи. Одні навчаються два дня в школі, а решту часу дистанційно, а після - інші. Це не влаштувало батьків, які справедливо помітили, що податки вони платять за п'ять днів, а не два. Вчителі теж не зраділи тому факту, що на їх плечі лягло подвійне навантаження. У підсумку знайшли інше рішення. Освітяни пропонують батькам три різні варіанти. Ходити в школу кожен день. Також вони можуть навчатися вдома - батьки несуть відповідальність за опрацювання всього матеріалу. Дистанційне навчання - це коли вчитель буде давати інструкції, а діти особисто не будуть ходити до школи. Вони повинні твердо дотримуватися свого вибору протягом всього навчального року і не можуть змінювати своє рішення на інший варіант.

Одним з недоліків цієї системи є те, що, хоча класи розділять на маленькі групи, всі будуть обідати в один час. Це дасть можливість продезінфікувати всю школу, але призведе до великого скупчення людей.
Багато американців запропонували дітям самим зробити вибір: повертатися до школи або бути на дистанційному навчанні. Шкільна адміністрація і політики вважають за краще, щоб все-таки діти ходили в школу по-старому.

Партнери проекту "Школа-2020 в Сумах":

Саторі
тел.: 050-153-56-99
fightsport@rambler.ru
https://www.facebook.com/groups/329729047413629

Спектр АС
г. Сумы, ул.Кондратьева, 25, 1 эт., т. 099 393 6201, 067 749 3115
http://www.spektr.sumy.ua

60
Комментариев
0
Просмотров
1501

Партнеры проекта

Дитячі оздоровчі спортивні групи від 6 років Групи спортивної майстерності та індивідуальної підготовки для всіх бажаючих Фрі-файт, ММА, Крав-Мага,...
Продажа, обслуживание, гарантийный и послегарантийный ремонт оргтехники: компьютеры, ноутбуки, принтеры, копиры, сканеры, плоттеры, мониторы,...
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.