СумДПУ ім. Макаренко: фізмат — це бренд

Вища школа, спецпроект
Данила Мирошниченко 29 ноября 2011 в 17:14
Заняття з молодими науковцями проводить кандидат фізико-математичних наук Сергій Миколайович КРАВЧЕНКО
Випускники фізмату СумДПУ ім. Макаренка — від керівників промислових концернів до заступників губернатора

Розкласти світло гелієвої лампи на спектр та вивчати за допомогою сучасного спектрометра. Визначити вид речовини за її оптичними якостями. Розібратися із механізмами роботи нашої планети та всього Всесвіту. Ви зможете зробити навіть більше,закінчивши фізико-математичний факультет СумДПУ ім. Макаренка.
Студенти факультету навчаються за такими напрямами підготовки: педагогічна математика, педагогічна фізика і науковий напрям фізики. У 2011 р. була відкрита нова галузь “Системні науки і кібернетика” і відповідний напрям підготовки “Інформатика”.
“Математика і фізика — цариці наук, які розвивають логічне мислення. Додатково наші студенти вивчають педагогіку і психологію, які дають змогу працювати в колективі, знаходити позитивний вихід із складних ситуацій. Наших випускників з великою радістю беруть на будь-яку роботу, бо “фізмат” - це є бренд. Людина, що має логічне мислення та бажання працювати, буде успішною у будь-якій сфері”, - переконує декан фізмату, кандидат фізико-математичних наук Світлана Віталіївна ПЕТРЕНКО.
Під її керівництвом навчаються 400 студентів, працюють 35 висококласних викладачів, 90% з яких мають вчені ступені і наукові звання. До процесу навчання залучається найсучасніше наукове обладнання. Використовуються широкі міжнародні зв’язки: нещодавно студенти фізмату проходили грантове стажування в Німеччині. Постійно ведеться активна співпраця з науковцями Польщі, Росії, Білорусі.
За десять років існування кафедри експериментальної та теоретичної фізики випускниками вже захищено 5 кандидатських дисертацій. За 87 років існування фізмату кандидатами і докторами наук стали більше 120 випускників, усі школи, професійні ліцеї, коледжі, технікуми та університети Сумщини без виключення поповнилися випускниками факультету. Світлана Петренко відзначає, що зараз 80% вчителів інформатики, фізики, математики і астрономії в області є вихованцями фізмату.
Найкращі випускники продовжують займатися науковою роботою в Інституті прикладної фізики Національної академії наук України. Є чим похвалитися і студентам-науковцям. Так, у 2009 р. студент фізмату Володимир КОЛОМІЄЦЬ отримав високе визнання на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Він посів призове місце завдяки перспективному сучасному напряму — фізиці тонких плівок. Зараз цей хлопець є аспірантом фізмату.
Перелік імен успішних фізматівців довжелезний — це і екс-ректор СумДПУ ім. Макаренка Федір ЛИМАН, заступник губернатора Тамара ІЩЕНКО, начальник обласного управління освіти та науки Любов ПШЕНИЧНА, директор школи №17 Любов АВРАМЕНКО, директор Сумського інституту післядипломної освіти Володимир ЖИВОДЬОР, екс-керівник міського управління освіти Микола КОШОВИЙ, керівник концерну “Укрросметал” Григорій КИРИК, доктор фізико-математичних наук з Німеччини Лев ГЕЛІМСОН, заслужений вчитель України Ніна БАРАННИК, викладач академії СБУ в Києві Борис МІЩЕНКО, працівниця Міністерства освіти та науки Тамара ПУШКАРЬОВА, відомі журналісти телеканалу “1+1” Маргарита СИТНИК та Ігор БОНДАРЕНКО. Двоє випускників фізмату працюють проректорами в іншому сумському виші — Олена КОРОЛЬ та Анатолій ЧОРНОУС. І це далеко не повний перелік.
Бажаєте долучитися до родини фізмату? Для цього необхідно скласти ЗНО з української мови, математики або фізики та предмету за вибором - іноземної мови, хімії чи інших дисциплін. Школярі мають змогу навчатися на підготовчих курсах, після закінчення яких отримають 20 додаткових балів при вступі до вишу. Додаткові знання від університетських викладачів школярі також можуть отримати в “Школі юного математика” та “Школі юного фізика”, які працюють по неділях на фізматі СумДПУ.
Хочете стати видатним фізиком чи математиком, телефонуйте (0542) 68-59-10
5
Комментариев
0
Просмотров
3237
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.