Привітання сумчан із Різдвом Христовим - 2022

Привітання сумчан із Різдвом Христовим - 2022
ВС 06 января 2022 в 15:48
7 січня православні християни східного обряду святкують одне з більших релігійних свят - Різдво Христове. Однак, не дивлячись на тисячолітню традицію, сучасні українці знають про цей день не так багато. Коли ж правильно святкувати Різдво Христове, яке відношення до свята має ялинка, і які цікаві факти з ним пов'язані? Дізнайтеся разом із нами.

Коли народився Христос

Якщо ви запитаєте у когось, хто відзначає Різдво 25 грудня, у більшості випадків почуєте "католики" або "в Європі". Насправді ж цієї дати притримується більшість православних церков. У той же час католики східного обряду святкують Різдво 7 січня. В Україні ж віднедавна обидва дні на державному рівні встановили вихідними. А глава ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що українці можуть святкувати Різдво Христове за будь-яким календарем.

Справа - в тому, що точний день народження Христа - невідомий. Тож 25 грудня і 7 січня - лише символічні дати. Однак остання міцно закріпилася на території України за сотні років послуговування юліанським календарем.

До чого тут ялинка

Ви, мабуть, здивуєтесь, коли почуєте, що ялинка - різдвяний символ. Новорічною її зробили у радянські часи, коли самі релігії знаходились під забороною. Те ж саме стосується й інших символів та традицій. Наприклад, подарунки, якими обмінюються на свято, символізують дари волхвів. А зірка, яка вінчає дерево, є символом Вифліємської, а не комуністичної.

Не менш цікава історія є і в ялинкових іграшок. Так, багато століть тому рідзвяне дерево прикрашали яблуками, що символізували відомий райський плід. Однак ялинкові гілки їх не витримували; тож у 14-му столітті німецькі склодуви придумали замінювати їх на порожні кульки зі скла.

Цікаві факти

У Німеччині виникли не тільки ялинкові кульки. Сама традиція прикрашати вічнозелене дерево з'явилась саме тут. Також у 16-му столітті німці винайшли святкову мішуру (те, що ми називаємо зараз "дощиком"). Однак у ті часи її виготовляли зі срібла.

Праобразом Санта Клауса став Святий Миколай. Однак до 30-х років минулого століття його образ відрізнявся від сучасного.Так, новорічний герой носив синьо-біло-зелений костюм. У нинішньому вигляді він з'явився у рекламі компанії Coca-Cola.

Титул всесвітнього музичного символу Різдва належить композиції Carol of the Bells. Однак насправді це - англомовний варіант українського "Щедрика".

Привітання від партнера проекту



 
2
Комментариев
0
Просмотров
257
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.