Зараз багато хто, опинившись у Польщі, прагне закріпитися в ній, залишившись назавжди. Зрозуміла мова, схожа культура, сприятливий клімат, хороші умови для життя й можливість працювати підштовхує до прийняття такого рішення. Хочете остаточно переїхати, але не знаєте, як? Для початку зверніть увагу, що потрібна
страховка для робочої візи в Польщу, а про способи імміграції дізнаєтеся далі.
Оновлення умов проживання
Отже, якщо раніше біженців приймали за системою "все включено", згодом це стало непосильною ношею для добросердої держави. Тепер того, хто в'їжджає, забезпечують тільки на початковому періоді та поступово створюють умови для самозабезпечення.
З 1 лютого вже кожен українець повинен буде частково самостійно оплачувати мінімальні витрати на своє проживання.
З 1 березня ті, хто проживає в Польщі понад 120 днів, мають оплачувати 50%, а з 1 травня 75% утримання, але не більше 500 грн за добу.
Разом із цим вилучено спеціальний закон, котрий дозволяє легально залишатися в країні до 3 років. Таким чином, чинним залишається закон, що дає можливість жити 1,5 року, але тут також є своя ремарка, цей термін відраховується не від дати прибуття, а від його ухвалення 24 лютого 2022 року, а він закінчується 24 серпня 2023 року.
Способи переїхати до Польщі
Офіційне працевлаштування
Це досить здійсненне завдання за рахунок спрощеної процедури. Для цього потрібно володіти будь-яким досвідом та навичками. Далі потрібно заповнити резюме, знайти роботодавця. Після того, як ви будете впевнені у своєму працевлаштуванні, потрібно заповнити відповідну анкету в консульстві, надавши пакет документів:
-
паспорт;
-
якісне фото;
-
страховка для робочої візи в Польщу;
-
підтвердження оплати візового збору.
Розгляд зазвичай проходить швидко, а відмови практично не трапляються.
Відкрити свій бізнес
Можна сміливо сказати, що торік почався цілий "бум" із відкриття українцями бізнесу. Дехто переніс виробництво з України, а дехто почав усе заново. Найбільше відкривалися компанії, які стосуються IT-технологій, сфери логістики, надають різні послуги, салони краси.
Тут важливо врахувати, щоб отримати посвідку на проживання, потрібно відкритися не просто "для галочки", а саме вести бізнес, працюючи на економіку. Робочою компанією вважається та, у якій найнято ще не менше 2-х співробітників, є прибуток, що дорівнює дванадцяти окладам, встановленим у конкретному воєводстві, де знаходитесь.
Що робити, якщо ви IT-фахівець або фрілансер?
У такому разі продумані спеціальні бізнес-інкубатори, які можуть виступити гарантом вашої самостійності, а також надати свою адресу та інші можливості для ведення справ. Процедура отримати посвідку на проживання така сама, як і якщо ви просто влаштувалися на роботу. Потрібні документи, що підтверджують зайнятість і дохід, страховка для робочої візи в Польщу.
Висновки
З огляду на те, що польське законодавство стає дедалі суворішим і суворішим до потенційних іммігрантів, бажання офіційно "закріпитися" цілком зрозуміле. При цьому порядок оформлення досить простий і не викличе труднощів. Для того, щоб значно спростити життя та відкрити для себе більше дверей, можна піти на мовні курси, пошукати родичів, що походять із Польщі, вступити до місцевого університету або піти в поліцеальну школу.
Джерело