Віра ЛАВРИК: «За будь-яких умов працюючі області та члени їх сімей повинні бути надійно захищені державою»

ТОП-50-2020: 50 корисних справ, що допомагають пережити нелегкі часи
ВС 30 марта 2021 в 18:59
Державне соціальне страхування для Віри Лаврик стало невід’ємною частиною її трудового життя. Присвятивши понад 30 років ВАТ «Сумихімпром», і, пройшовши шлях від майстра зміни до виконавчого директора та в.о. генерального директора одного з найбільших промислових підприємств області, вона більше 10 літ працює у соціальній сфері, очолює управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області.

Робота з людьми і для людей не з легких. Проте багатий життєвий і професійний досвід, яскраві організаторські і лідерські якості допомагають Вірі Іванівні та колективу управління успішно виконувати статутні завдання Фонду по соціальному захисту трудівників області, членів їх родин та потерпілих на виробництві від нещасних випадків та професійних захворювань.

Минулий рік для Віри Лаврик та підпорядкованого колективу став своєрідним випробуванням на стійкість. Погіршення епідеміологічного становища, запровадження карантинних обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, стрімке зростання захворюваності на COVID-19 та сезонні хвороби, дефіцит коштів Фонду, призупинення фінансування окремих соціальних послуг і водночас збільшення переліку страхових випадків, за якими передбачено надання допомог, та інші  виклики відчутно напружили ситуацію. Та навіть у цих непростих умовах начальнику управління вдалося мобілізувати зусилля соцстрахівців і забезпечити в  повному обсязі надання державних соціальних гарантій майже за 30 напрямими тим, хто їх потребував.

Цифри говорять самі за себе. Так, сьогодні під страховим захистом Фонду  в області перебуває понад чверть мільйона застрахованих осіб, тобто працюючих, і більше 5 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей. Торік на виплату матеріального забезпечення більше 75 тисячам працюючих  було спрямовано понад 325 млн грн., у тому числі вагітним жінкам, та надано одноразові допомоги для сімей двох померлих  медпрацівників області. Для фінансової підтримки потерпілих на виробництві також було виділено значні кошти. Протягом минулого року вони одержали майже 185 млн грн. Згідно з рішенням уряду з березня 2020 року щомісячні страхові виплати було збільшено на 11 відсотків.

Чимало було зроблено для надання медичної та соціальної допомоги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань. Фінансова підтримка для близько 1300 осіб цієї категорії склала майже 10 млн грн. Попри обмеження в 2020 році управління організувало лікування в реабілітаційних відділеннях оздоровниць та в санаторно-курортних закладах для більше 200 застрахованих осіб, членів їх сімей та потерпілих на виробництві. На ці цілі було спрямовано 2,6 млн грн.



Значних зусиль було докладено в 2020 році до профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Вирішуючи ці питання при добре налагодженому тісному співробітництві  з облдержадміністрацією, облпрофрадою, роботодавцями, управлінням Держпраці у Сумській області, вдалося досягти змін на краще. Кількість нещасних випадків на Сумщині порівняно з 2019 роком зменшилась на 20 відсотків. На ПАТ «Сумихімпром» вони не фіксуються вже кілька років поспіль. Число ж професійних захворювань скоротилося більш, ніж наполовину. Значна позитивна динаміка спостерігається на ПАТ «Сумське НВО» та в Сумському АТ «Насосенергомаш».

Ще довгу низку інших завдань та ряд актуальних проблем довелось вирішувати минулого року Вірі Лаврик. Зокрема, у зв’язку з завершенням децентралізації  виконано велику роботу спільно з органами місцевої влади по наближенню послуг Фонду  до людей праці, у кожну   територіальну громаду. З ініціативи начальника управління було проведено дієві  заходи, спрямовані на своєчасне розслідування випадків інфікування медичних та інших працівників коронавірусом.

Сьогодні Віра Лаврик наполегливо працює над розв’язанням складного завдання, щоб в умовах приведення структури органів Фонду до існуючого адміністративно-територіального поділу з одного боку зберегти колектив управління, а з іншого - та не втратити позицій на всіх рівнях по наданню державних соціальних гарантій людям праці та членам їх родин.

6
Комментариев
0
Просмотров
642
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.