Топ-50-2019: Сила у єднанні: результати Рейтингу найкорисніших та найважливіших людей Сумщини та їхніх справ за 2019 р.ВС 28 марта 2020 в 12:00
Колись вулиця Харківська починалася із суконної фабрики. Сьогодні ж тут розташувався сучасний, прогресивний і популярний торгово-розважальний центр «Мануфактура». Без перебільшення можна говорити, що власне центр міста, а точніше його душа, оселилася саме на цьому відкритому для всіх і кожного майданчику.
У «Мануфактурі» немає нічого випадкового, зайвого, тут вистачає місця для роботи, для творчості, для розваг. За сім років роботи сумський торговий центр встиг отримати всі престижні всеукраїнські нагороди у свої галузі, має відзнаку споживачів і по праву може вважатися найпопулярнішим місцем для дозвілля серед містян.
Перше знайомство сумчан з роботою ТРЦ «Мануфактура» розпочалося в день відкриття - 20 вересня 2013 року. А підготовка майданчика і будівництво були задовго до того - ще у 2005. «Я пройшов всі етапи: купівля землі під фабрикою, розробка проекту, зміна цільового призначення ділянки. Довго ми боролися з депутатами, з усім містом доводилося вирішувати питання. ТРЦ на той момент будувалися по всій країні. Це був своєрідний новий рівень якості, коли люди могли прийти не просто щось купити, а подивитися, відпочити, провести час з родиною. У регіонах ця ніша була пустою. Оцінюючи Суми 2004 року, компанія вирішила, що найрентабельнішою з точки зору інвестицій буде двоповерхова будівля на 25-30 тис. кв. м. - згадує директор закладу Володимир Лободін. – А далі було проектування, будівництво і введення в експлуатацію. Довелося у прямому сенсі пройти всі кола пекла, спілкуючись на різних етапах з різними інстанціями».
Підтримати і допомогти
За ці роки «Мануфактура» стала місцем сили, місцем натхнення для свого директора і всіх відвідувачів. Кожного року саме на майданчиках «Мануфактури» проводиться величезна кількість заходів, фестивалів, спортивних змагань та інтелектуальних ігор.
«Це наша філософія, наш стиль роботи, і, звісно, такою є наша маркетингова кампанія. Нам вдалося не просто стати місцем для ініціатив, а й дати старт чомусь новому і важливому у місті, вже за межами «Мануфактури». Наприклад, сьогодні Суми пишаються крутим фестивалем Sumy Extreme Style. А колись його організатори зовсім не мали підтримки. Ми стали першими, хто допоміг. І далі ця ідея молодих сумчан отримала продовження. Тепер окрім видовищного і масштабного фестивалю у місті є сучасний скейт-парк, яким можуть користуватися всі мешканці. Це круто. Так має працювати бізнес. Щодо нашої участі, то свого часу ми просто побачили вакуум у цьому питанні і вдало його собою заповнили. Не можу сказати, що на це потрібно багато грошей, фінансова сторона такої підтримки незначна. Все, що потрібно, – вислухати людей, приділити час і все правильно організувати», - говорить директор ТЦ.
Чимало важливих соціальних проектів реалізували саме завдяки підтримці «Мануфактури». У 2019 році був фотопроект «Криця в жіночих обладунках», участь у якому взяли мами діточок з інвалідністю, вони отримали можливість заявити про себе усьому місту. Чудова ініціатива з перевтіленням жінок до 8 Березня. А в день закоханих просто у торговому центрі одружували, і кілька десятків сумчан залишили стіни «Мануфактури» в офіційному статусі подружжя, хоч могли наважуватися роками.
Доступність і комфорт
ТРЦ «Мануфактура» є закладом, доступним для всіх. Зауважимо, що доступність – це не просто про пандус на вході. У «Мануфактурі» продумано все до найменших деталей, бо цим займався безпосередньо директор. «Я не бачу в цьому чогось особливого. Так має бути. І не тому, що щось прописано чи не прописано у законі, а тому, що це необхідно. Із власного досвіду можу сказати, що це нескладно: продумати можливість пересуватися торговими залами людині на інвалідному візку, щоб була можливість без перешкод потрапити в заклад, щоб можна було комфортно дивитися улюблені фільми на великих екранах кінотеатру - у кожному кінозалі передбачена така можливість. Це звичайні речі, яким ми приділяємо увагу, бо так має бути», - впевнений Володимр Лободін.
Ще один не менш важливий момент – безпека. Щодо питань пожежної безпеки, то ТЦ «Мануфактура» чи не єдиний у місті не отримав зауважень від контролюючих органів. А відеоспостереження і пильність дозволили не один раз виявити крадіїв та зупинити сутички молодіжних угрупувань. Ці питання у директора на особистому контролі, він і камери переглядає, і з відвідувачами за необхідності спілкується сам.
Підсумки і досягнення
Кожен рік роботи торгово-розважального центру – це рік досягнень і здобутків. На рахунку ТРЦ "Мануфактура" перемога у конкурсі на кращі об'єкти і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію в Україні у 2013 році - у рік свого відкриття. Кожен рік відзначився в історії закладу важливим та значимим проектом чи новим цікавим святом. Не тільки приміщення центру користується попитом, різноманітні активності проходять просто неба на парковці «Мануфактури». Згадати хоча б те, що день Незалежності вже кілька років поспіль святкують саме тут, а найбільший в області український прапор з парадом вишиванок свій маршрут прокладає від площі Незалежності до «Мануфактури».
«Нам є що згадати і що розповісти про 2019 рік. Це велика кількість соціальних, мистецьких і спортивних проектів. Особливо мені запам’яталася театралізована вистава дітей з інвалідністю «Діти в синьому», коли особливі діти через театральне мистецтво розповіли про свої проблеми, про те, наскільки їх не помічає суспільство та ігнорує влада. Це дуже сильно. Було дуже багато людей, я бачив і відчував, що захід отримав відгук у серці кожного присутнього. Саме таким має бути бізнес. Я маю приклад для наслідування - АТ «Технологія», які підтримуюсь сумську медицину, освіту і не тільки. Сьогодні вже можемо говорити про те, що і ми стали прикладом для наших колег-конкурентів. Ми показали їм, як це може працювати, вони намагаються переймати наш позитивний досвід. Я можу з упевненістю говорити, що у нас є визнання і в масштабах країни. А це найкраще свідчення того, що ми рухаємося у правильному напрямку», - вважає Володимир Лободін.
Минулого року в холі закладу з’явилися великі шахи, а згодом інтелект-клуб провів обласні змагання з цього виду спорту. «Ми за спорт, здоровий спосіб життя, ми за талановиту молодь. Я вірю, що ми маємо допомагати, маємо вкладати і сили, і фінанси, і час у їхній розвиток», - переконаний Володимир Лободін.
Рухаємося далі
А на черзі не тільки нові важливі та цікаві проекти. Зразковий для міста і країни ТРЦ буде розширятися. «На сьогодні мій новий виклик та професійна ціль — друга черга "Мануфактури". Потрібно завершити цей проект. Я вже віддав цьому 15 років свого життя і хочу довести його до логічного завершення. Зараз це буде зробити простіше, ніж коли будували першу частину. Тоді були інші часи: інші погляди на гроші, на заробітки, та і самі заробітки в цілому були іншими, як і правила ведення бізнесу. 5 років тому Україна вступила в жорстку еру капіталізму та конкуренції. Зараз рахується кожна копійка, ми переходимо до західного підходу ведення бізнесу: кожна інвестована гривня чи долар повинні приносити результат», - пояснює директор.