Обирайте в Яскрава Клумба насіння соняшника Декоративного для свого квітника

Обирайте в Яскрава Клумба насіння соняшника Декоративного для свого квітника
Дайджест 26 сентября 2018 в 12:18
Кожна господиня, яка має у своєму розпорядженні навіть найменший клаптик землі, прагне перетворити його на чудової краси квітник. Та навіть в квартирі в горщиках на балконі чи підвіконні можна виростити різноманітні квіти. Сонцелюбиві та яскраві соняшники вже давно стали символом України. Обравши для свого квітника в Яскрава Клумба насіння соняшника Декоративного, ви перетворите його у справжній різнобарвний живий витвір мистецтва. Повертаючи свої голівки до сонця, вони стають справжньою окрасою присадибної ділянки, квітника чи квартири.

Вирощування соняшника декоративного, або геліантусів, являється досить простою справою. Єдине на що, крім окрасу квітів, потрібно звернути увагу перед купівлею насіння – це висота рослини. Є три основних види геліантусів:

  • низькорослі – висота досягає максимум 60 см;
  • середньорослі – це рослини, висотою від 60 см до 1,5 м;
  • високорослі – такі соняшники можуть вирости до 3 м.

Висоту рослин потрібно враховувати при плануванні квітника, враховуючи сусідство і естетичний вигляд задуманої квіткової композиції. З високорослих соняшників декоративних також можна створити такий собі природній щит для захисту делікатних рослин від вітру та сонця, висадивши соняшники в щільний рядок.

Вибір насіння

Насіння соняшника декоративного майже нічим не відрізняються від насіння соняшника звичайного, сортового. Якісним показником насінини буде суха, шороховата на дотик поверхня. Перед посадкою зерна потрібно протравити, щоб убити всі шкідливі організми.

Різні види геліантусів представляють собою красиві великі квіти. Кожен вид має своє особливе забарвлення і форму квітки. Різноманітність барв дорослих рослин вражає своїми кольорами. Розмір квітки, в залежності від виду коливається від 15 до 50 см в діаметрі. Це справжня прикраса осіннього квітника чи букету на столі.

Найпопулярнішими видами соняшників декоративних є:

  • соняшник Ведмедик. Махровий соняшник, який цвіте великими густими жовтогарячими квітками, схожими на помпон. Росте невисокий, до 50 см. Діаметр квітки 15 см;
  • соняшник Вечірнє сонце. Невеликі квіти рідкісного забарвлення, а саме кольору помаранчевого заходу сонця з вишуканою фopмoю пелюсток назавжди полонять ваше сердце. Висота рослини 1-1.5 м, розмір квітки 11-15 см;
  • соняшник Червоне сонечко. Темний бордовий колір пелюсток заворожує своєю красою. Квітка росте діаметром 15-25 см, висота стебла 1-1,8 м;
  • соняшник Санспот або Затемнення. Цей кущовий низькорослий соняшник стане справжньою перлиною серед групових насаджень. Також його садять у садових вазах. Стебла має невисокі, до 40 см. Квіти мають розмір 15-25 см.

Посів

Соняшники висівають ранньою весною. Але переконайтесь, що вже не буде нічних заморозків, це може пошкодити насінню і воно не проросте. Насіння висівають не глибше 2.5 см в землю, по 2-3 насінини в кожну лунку. Сходити посів починає через 2-3 тижні. Цвісти квіти починають через 2-3 місяці. І цілу осінь будуть тішити вас своїми барвами.

Щоб продовжити час цвітіння соняшників декоративних, можна висаджувати їх в декілька підходів з інтервалом 10-14 днів. Так ви продовжите життя жовтогарячого квітника аж до пізньої осені.

Насіння геліантусів висаджують в відкриті затишні сонячні місця. Ґрунт повинен бути легким та досить поживним, у протилежному випадку варто його удобрити органікою на самому початку вегетації. Варто пам’ятати, що ця сонячна рослина дуже виснажує ґрунт.

Догляд

Доглядати за рослинами соняшника декоративного дуже просто. Якщо ґрунт схильний до пересихання, то варто забезпечити поливання раз в тиждень. Це ж стосується вирощування соняшника у горщиках на підвіконні чи садових вазах. Також варто регулярно розпушувати та прополювати ґрунт навколо соняшника.

Для того щоб продовжити час цвітіння рослин, обов’язково зрізати під корінь ті стебла, на яких квіти вже відцвіли. Це дасть можливість стеблу набратись більших сил та не зламатись під вагою квіток.

Геліантуси можуть піддаватися атакам шкідників - молі, вусаня і шипоноска. При перших ознаках появи комах рослини потрібно негайно обробити інсектицидами. Небезпечні і бактеріальні захворювання, такі як бура плямистість, борошниста роса і іржа. Причинами їх виникнення можуть бути шкідники, надмірна вологість ґрунту або повітря. Уражені ділянки потрібно видалити, а стебло і листя обробити фунгіцидами.

Квіти соняшника декоративного будуть тішити вас своєю красою цілу осінь. Ці яскраві та різнобарвні квіти чудово компонуються з іншими квітами в осінніх букетах. Вони яскраво прикрашають житло та створюють справжню теплу осінню атмосферу.

1
Комментариев
0
Просмотров
1229
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.