Як вибирати та вирощувати насіння квітів

Як вибирати та вирощувати насіння квітів
Дайджест 14 мая 2021 в 19:21
З давніх часів у людині закладений зв’язок із природою, тому багатьом хочеться відпочивати якомога далі від міської суєти. Робити це на власній дачі чи в заміському будинку — чудовий варіант. Для того щоб відчувати затишок і єднання з природою, потрібно подбати про озеленення території.

Які квіти вирощують


Купуючи посівний матеріал, потрібно знати, який життєвий цикл рослин. Квіти бувають таких видів:

1. Однолітні. Рослини швидко розвиваються та розкриваються уже в той рік, коли були висаджені. Серед плюсів виділяють можливість кожен сезон висаджувати в різних місцях, комбінувати сорти, для того щоб отримати цікаві флористичні композиції. До того ж можна не турбуватися про зимівлю. Саджанці можна висадити у відкритий ґрунт уже в перші теплі дні.

2. Дволітні. Життєвий цикл проходиться за 24 місяці. У перший рік укріпляється коренева система. До дволітніх видів відносять гвоздики, маргаритки й незабудки.

3. Багатолітні. Основна причина, з якої варто купити насіння квітів, — можливість насолоджуватися рослинами не один рік. До того ж квіти не потребують особливого догляду. Розсаду висівають у кінці весни — на початку літа. Після того як з’явилися паростки, потрібно розмістити їх так, щоб було достатньо місця. Найкращий час для пересаджування — кінець літа або початок осені.

Можна придбати насіння кімнатних рослин. Це хороший вибір для тих, у кого немає власної земельної ділянки. До того ж самостійно вирощені вазони можуть стати чудовим подарунком для близьких.

Особливості вибору насіння


Зробити замовлення найкраще у спеціалізованому магазині чи на сайті. Посівний матеріал продають у спеціальних пакетиках з детальною інструкцією з вирощування. До того ж можна відразу проконсультуватися з менеджером, який відповість на всі запитання.

Наприклад, важливо знати, як правильно зберігати насіння, якщо посів не буде проводитися відразу ж після купівлі. Менеджер розповість про ці нюанси.

При купуванні необхідно звернути увагу на дату пакування та сортування. Якщо насіння протерміноване, то зійде воно достатньо погано.

Варто враховувати ще низку рекомендацій. Найкращий варіант — вибирати не лише ті квіти, які вам подобаються, а й такі, які будуть гармоніювати зі стилем будинку. Ще один важливий фактор — рівень освітленості місця, де висаджуватимуть рослини.

Якщо правильно вибрати насіння, а саме форму, колір і вид квітів, і доглядати за ними, то цілком вдасться досягнути чудових результатів: клумба або сад тішитиме з початку теплих весняних днів і аж до перших морозів.

У яких умовах вирощують насіння


Для того, аби квіти вдало зійшли, потрібно, щоб була достатня кількість вологи, тепла та хороша циркуляція повітря. Ці фактори важливі з кількох причин.

Достатня кількість тепла позитивно впливає на швидкість росту. Хороша циркуляція повітря гарантує повноцінне дихання кореневої системи, завдяки чому розвиваються здорові пагони. Достатня кількість вологи потрібна для пом’якшення оболонки насіння й активізує процес росту.

Більшість рослин добре проростає в темряві, проте деяким культурам потрібне світло. В такому разі висаджування проводиться на поверхні грядок, їх не присипають землею.

При посіві варто дотримуватися деяких нескладних рекомендацій. Замочування насіння пришвидшує процес росту. Завдяки волозі вимиваються речовини, які пригальмовують процес проростання. Достатньо замочити насіння на декілька годин у теплій воді. Інколи в інструкції вказується, на який час потрібно поміщати посівний матеріал в рідину. В такому разі варто змінювати воду хоча б раз на кілька годин.

Якщо насіння в процесі замочування розбухло, то його варто відразу ж висаджувати, при цьому не даючи підсохнути.

Посівний матеріал може бути покритий спеціальною оболонкою. В такому випадку знадобиться спеціальне оброблення. Перед висіванням верхнє покриття потрібно злегка пошкодити — наприклад, проколоти голкою, подряпати ножем чи потерти наждачним папером.

2
Комментариев
0
Просмотров
345
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.