Врятувати тих, хто рятуватиме нас: сумські підприємці переказують від тисяч до мільйонів гривень на обладнання для лікарень та засоби індивідуального захисту для медиків
Боротьба людства й COVID-19триває без перепочинку.Важкі часи вимагають швидких і ефективних рішень.Сумські підприємцізробили рішучі попереджувальні кроки ще до того, як серйозність становища стала очевидною. Вонивпровадили стратегію захисту своїх співробітників від коронавірусу, а також програму економічного захисту колективу та бізнесу.
Соціально відповідальний бізнес вкладає свої ресурси в найцінніше - в здоров’я та життя людей. Тож підприємства надавали допомогу там, де вона найбільше потрібна – в підготовці лікарняних закладів області до викликів, що принесла нова інфекційна загроза.
"Панорама" зібрала інформацію про ці гуманітарні ініціативи і задала представникам сумських підприємств питання: на шо саме були спрямовані виділені ними кошти, як колектив підприємства захищався від вірусу та дотримувався карантину, а також як на їх погляд зміниться в Сумахбізнес, що пережив карантин.
Сумські «коронаборці»
Директор з маркетингу ТОВ «БВК компанія «Федорченко» Віталій АВРАМЕНКО
Наше підприємство не залишилось осторонь та зробило свій вклад у добру і потрібну справу. Перш за все, ми орієнтувались на потреби Дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди СМР, керівництво якої повідомило, що задля реалізації заходів, спрямованих на запобігання, локалізацію та ліквідацію спалаху коронавірусної хвороби COVID-19 потрібно придбати низку дороговартісних лікарських препаратів, що включені до протоколу лікування COVID-19, які, власне, і були закуплені нашим підприємством та передані до дитячої лікарні.
Компанія запровадила всі необхідні заходищодо захисту від вірусу COVID-19. Так, були закуплені та видані працівникам засоби індивідуального захисту (респіратори, захисні маски), дезінфекційні засоби, антисептики. Щоденно проводитьсяся моніторинг стану здоров’я кожного працівника, ведеться роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання правил гігієни, масочного режиму тощо. Також були виготовлені інформаційні плакати щодо симптомів та профілактичних заходів короновірусної інфекції, які були вивішені на кожній дільниці підприємства. Був посилений санітарно-епідеміологічний контроль - регулярна дезінфекція приміщень, меблів, дверних ручок, інвентарю тощо.
Зараз підприємство працює у звичному режимі, будуючи житло для своїх інвесторів та виконуючи усі взяті на себе зобов’язання. Нажаль, карантин все ж таки вплинув на бізнес по всій країні, і наше місто не стало виключенням. Підприємці, особливо тих сфер господарювання, яким було заборонено працювати під час карантину, були змушені шукати нових шляхів для заробітку, переходити в режим дистанційної роботи, налагоджувати свою торгівлю через інтернет, організовувати адресну доставку тощо.
Наразі бізнес в Сумах потроху приходить до тями після довготривалої паузи, відкриваються заклади торговельного і побутового обслуговування населення, відновлюються регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення і т.д. Багато підприємців оцінили переваги дистанційної роботи, тож, напевно, ця форма роботи збережеться, адже це значна економія як на енергоресурсах, так і на оренді приміщень. Загалом же, особливих змін після карантину не передбачається, потрібен лише час для того, щоб люди знову почали жити у звичному для них ритмі.
Председатель правления АО «Сумбуд» Александр БРИТОВ
Мы старались не афишировать эту помощь, поскольку ставили перед собой цель, прежде всего, решить сложные проблемы в медицине, а не получить какие-то информационные бонусы. Поэтому ни на странице компании в Facebook, ни на нашем сайте этой информации мы не размещали. Ее только один раз озвучили на официальной странице БФ «Бізнес-місту», и то нам от некоторых сумчан досталось, что, мол, пиаримся на эпидемии. Что касается того, на какую именно помощьбыли направлены наши средства, то я озвучу только уже ранее известную информацию со страницы Фонда — мы оплатили строительство кислородных трубопроводов в городской больнице №4, чтобы пациенты с коронавирусом смогли получать самое эффективное на сегодняшний день лечение. Да и после завершения эпидемии, уверен, это оборудование сможет спасти не одну жизнь.
Как только на COVID-19 заболели первые украинцы и был объявлен карантин, мы внедрили на предприятии строгие профилактические меры. Значительную часть офисных сотрудников мы перевели на домашний режим работы. Что же касается строителей, которые возводят наш современный жилой микрорайон «Эспланада», все рабочие были распределены по небольшим бригадам, для которых были составлены производственные карты, исключающие близкий контакт в ходе выполнения работ.
Любое столпотворение людей мы постарались свести к минимуму. Даже когда к нам с деловым визитом приезжал глава Сумской облгосадминистрации Роман ГРИЩЕНКО, его встречали только я и наш сторож, хотя должен отметить, от этого встреча стала только более конструктивной — удалось в оперативном режиме решить массу вопросов, что, уверен, позитивно отразится на строительной отрасли в Сумах.
Так что, повторюсь, проблему эпидемии коронавируса мы воспринимали и воспринимаем очень серьезно. Да, неудобства в работе испытываем, но понимаем, что без этого в данной ситуации не обойтись.
ЭпидемияCOVID-19 внесла серьезныекоррективы в нашу жизнь, более того, уверен, что это событие, которое навсегда изменило мир на «до» и «после». Никто не был к нему готов. И сегодня, мне кажется, нужно, прежде всего, вести дискуссию, как выйти из всего этого с минимальными потерями (поскольку вообще без потерь вряд ли получится). Компания «Сумбуд» за годы существования переживалаи более суровые периоды — одни девяностые годы чего только стоят с дефолтами и тотальным банкротством. Но мы выстояли, смогли сохранить коллектив, и материально-техническую базу. Пережили и кризис 2014 г., когда экономика тоже резко упалаи в том числе очень сильно пострадала строительная отрасль.
Так что, к различным потрясениям мы уже частично привыкли, и в данном случае смотрим в будущее с надеждой. Уже в этом году мы планируем заложить строительство четырех новых объектов, в числе которых и поликлиника, рассчитанная на 150 посещений в сутки. Что касается сдачи готового жилья,— то тут у нас вообще должен быть рекордный показатель. Тем более сегодня мы видим реальную заинтересованность нового губернатора Романа Грищенко в том, чтобы строительная отрасль Сумщины полноценно развивалась, давала серьезный экономический прирост.
Начальник відділу маркетингу ТОВ «Керамейя» Ірина МЕРКУН
Наше підприємствоє соціально відповідальним бізнесом і щороку надає благодійну допомогу різним соціальним закладам, організаціям, об’єднанням; безкоштовно надає продукцію власного виробництва на будівництво чи ремонт закладів соціальної сфери. Також підтримує ініціативі щодо здорового способу життя та розвитку дитячого спорту; розвиток та розбудову Української церкви; опікується військовими та членами родин учасників АТО та волонтерським рухом мілітарі напрямку.
Навесні цього року ТОВ «Керамейя» не було осторонь і доєдналося до ініціативи створення Благодійного Фонду «Бізнес - місту» щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції.
Для організації логістики медичних працівників нашим підприємством відразу було надано: 2400 л солярки та 2250 л бензину. Волонтери на чолі з Олександром ВЕЛИЧКО змогли взяти на себе організацію підвезеннямедиків, які працюютьу Сумській обласній дитячій клінічній лікарні (це один із 6 основних закладів, які визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19). Понад 60 працівників цього закладу проживають у селах Сумського району. 7-9 автомобілів волонтерів щоранку забирають людей, а після зміни відвозять їх додому.
Також, для КНП СОР "Обласна клінічна спеціалізована лікарня" були придбані комплекти біологічного захисту, антисептики для рук, захисні окуляри, перчатки, багаторазові медичні маски.
У зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції на території України та зметою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на підприємствібуло оперативно розроблено та запроваджено профілактичні заходи.
Для запобігання прямого контакту працівників відділу логістики та водіїв, які з усіх куточків світу прямують до нашого підприємства на завантаження продукцією, була встановлена веб-камера на прохідній №2, через яку тепер здійснюється он-лайн реєстрація водіїв. Процедура реєстрації відбувається в три кроки та триває не більше двох хвилин: через веб-камеру водій надає необхідні документи - права та техпаспорт, в режимі он-лайн ці документи перевіряє відділ виписки, фіксує та реєструє водія в чергу на завантаження.
На час карантинних заходів на території підприємства організовано медичний пункт, який забезпечено всіма засобами індивідуального захисту, медичними інструментами. Для роботи залучено кваліфікованого лікаря,що постійно контролює фізичний стан працівників та фіксуєвспеціальному журналі дані щодо температури тіла та інших скарг персоналу.
Підприємство забезпечене дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту для працівників виробництва; посилено здійснюєтьсяприбирання в приміщеннях, обробка поверхонь дезінфікуючими засобами, провітрювання приміщень, розміщення інформаційних оголошень про правила поводження під час карантину.
Микола Андрух, головний інженер «Стальмонтаж»
Благодійність – невід’ємна частина існування нашого підприємства. Спочатку, допомагали військовслужбовцямв АТО. Під час епідемії COVID-19«на лінії вогню» опинилися медпрацівники та й стан наших лікарень треба було рятувати, зважаючи на те, що навіть у розвинутих країнах Європи система охорони здоров’я не стовідсотково впоралася з викликами, що приніс коронавірус.Кошти, що ми передалиБФ «Бізнес-місту», були використані на встановлення киснепроводу в дитячій обласній лікарні.
Після введення карантину у роботі нашого підприємства сталася невеличка зупинка. Після відновлення роботи розвозку наших працівників ми здійснювали виключно своїми силами, щоб люди не користувались громадським транспортом. Дезінфікували та обробляли санітарні та побутові приміщення та кабінети. На вході стояли антисептики. Робітники дотримувалися масковогорежиму. Всі ці заходи виконуються й зараз. На підприємстві наразі працює 24 робітника. Частина колективу поки що у відпустці за власний рахунок, оскільки зараз немає роботи. Ми не можемо забезпечити людей роботою у докарантинних масштабах. Карантин вплинув на нашу діяльність не найкращим чином. Пізня осінь, зима й початок весни – це не сезон для будівельників. Зазвичай, у квітні-травні ми починаємо працювати, а у цьому році після періоду сезонної відсутності роботи, а значить, доходів ми пішли не на будівництво, а,як кажуть, «залишилися вдома». До того ж, наша робота пов’язана з поїздками по Україні, а через те, що транспортне сполучення скасували, ми не могли взяти замовлення за межами області. Тож і зараз підприємство працює не в повну силу. Але сподіваємось вистояти та зберегти колектив. На днях підписали новий контракт – восьми людям на півтора місяці буде робота.
Партнеры проекта "Ремонт и строительство в Сумах. Весна - 2020":
Скло і дзеркало
м. Суми, пр-т. Курський, 105
(066) 126-0916,
e-mail: glass-sumy@ukr.net
Стальмонтаж, ТОВ
м. Суми, вул. Промислова, 2
(0542) 669-667, (050) 837-4887
Суми-СЕВ, ТОВ
м. Суми, пр-т Курський, 105
(066) 180-33-36
(067) 542-23-66
www.sumysev.com
e-mail: sumysev11@gmail.com
Сумський навчальний центр, ДП
м. Суми, пр-т. Курський, 143
(0542) 24-33-51, (067) 87 53250, (050) 064-9991
http://nc.sumy.ua