-16 °C у морозилці: достатньо чи потрібно більше

-16 °C у морозилці: достатньо чи потрібно більше
Дайджест 08 июля 2024 в 10:54
Gorenje NRK6192ABK4
Сучасні морозильні камери пропонують широкий спектр можливостей у плані зберігання продуктів. Проте не завжди зрозуміло, чи достатньо низька температура всередині, щоб страви та їхні компоненти залишалися свіжими надовго. Про те, скільки градусів насправді достатньо для морозилки, — далі в матеріалі.

Стандарти виробників


Сьогодні можна знайти багато різних варіантів морозильних камер — як окремих, так і разом із холодильниками. Зазвичай виробники пропонують від -12 °C для заморожування. Наприклад, популярна в Україні модель Gorenje NRK6192ABK4 може підтримувати температуру до -16 °C. Цього достатньо, згідно з нормами зберігання продуктів, для більшості готових страв, м’яса, риби, ягід, фруктів тощо. Деякі моделі мають функцію швидкого заморожування. Вона дає змогу знизити температуру в камері до -30 °C. Це потрібно, наприклад, якщо в сім’ї люблять робити відразу багато заготовок страв на декілька тижнів чи заморожують урожай із городу. Режим зазвичай вмикають на декілька годин, після чого перемикають у «стандартний». Варто зазначити, що є деякі продукти, які для тривалого зберігання (декілька місяців і більше) потрібно заморожувати сильніше й тримати нижчу (біля -18 °C) температуру. До них належать:

1. м’ясо;
2. птиця;
3. риба;
4. молочка.

Якщо такої можливості немає, то зберігати в морозильній камері їх варто менший проміжок часу.

Як підтримувати оптимальний температурний режим


Крім налаштувань морозильної камери, варто вміти правильно користуватися нею. До прикладу, не треба зайвий раз її відчиняти, особливо влітку, адже так усередину потрапляє тепле повітря, і температура зростає. Морозильну камеру не можна перевантажувати. Це погіршує циркуляцію холодного повітря. Дверцята потрібно зачиняти щільно й перевіряти цілісність гумової прокладки. Якщо вона пропускає повітря, то варто замінити на нову. Продукти потрібно завантажувати охолодженими. Бажано — потримати в холодильній камері декілька годин, а лише після того перекладати в морозильну. Це допоможе підтримувати задану температуру всередині та вберегти інші продукти від розморожування.

Як зрозуміти, що температури недостатньо


Перше, на що звертають увагу користувачі, — поява інею. Через зміну температури продукти всередині розморожуються, і волога від них осідає на стінках. Також слід звернути увагу на твердість. Зазвичай швидше будуть танути морозиво та ягоди. Якщо користувач помітив у камері м’які продукти, то варто провести «інвентаризацію», викинути чи приготувати те, що розтануло, та помити камери. Якщо через деякий час після експлуатації морозилки вона почала працювати голосніше, і постійно чутно звук компресора, це означає, що камера перевантажена. Тоді потрібно розморозити все, очистити та перевірити, чи щільно зачиняються дверцята.

Реклама

3
Комментариев
0
Просмотров
242
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.