Сонячна панель на балконі замість генератора: чому б і ні

Сонячна панель на балконі замість генератора: чому б і ні
Дайджест 22 марта 2024 в 00:21
Вважається, що електрогенератори — прерогатива приватних будинків. Для багатоквартирного дому цей варіант справді практично недоступний. А як щодо сонячних панелей? Тут ситуація схожа, адже в приватному домогосподарстві вистачає місця для встановлення достатньої для власних потреб кількості панелей. Проте не все так песимістично.

СЕС на балконі? Можливо!


Сонячна електростанція потужністю 10 кВт має площу СП приблизно 50 кв. м. Де її взяти в багатоквартирному будинку? Варіанти залишаються, але про десять кВт, звісно, мова не йде. На балконі чи лоджії поміститься лише одна-дві панелі, але за умови правильного вибору та монтажу навіть цього буде достатньо для забезпечення мінімальних потреб під час блекаутів. Одна сучасна СП здатна генерувати 0,5 кВт чи трошки більше. Знайдете місце для 8 таких панелей — і буде вам 4–5 кВт, яких вистачить не тільки для заряджання гаджетів. Це місце може бути дахом будинку або його стінами, але такий варіант потребує згоди інших мешканців.

Сонячні батареї потрібно встановлювати на південній стороні, інакше ефективність мініелектростанції різко зменшується. До того ж вони мають бути нахилені під кутом 35–40°. Ще краще використовувати автоматичні поворотні платформи, але вони значно здорожчують проєкт. Крім панелей, потрібен також інвертор, система кріплення, кабелі та електрична автоматика. Найдорожчим елементом є саме інвертор, який перетворює енергію сонця на змінний струм. І ще один нюанс: оскільки площа покриття не буде великою, варто купувати панелі з максимальним ККД, тобто з основою з монокристалічного кремнію. Їхній ККД становить 20–23%, тоді як у полікристалічних він нижче, до 18%. Можна скористатися послугами спеціалізованих компаній чи придбати сонячні панелі на Алло самостійно (разом з іншими компонентами СЕС). Таке рішення дасть змогу зменшити витрати електроенергії з мережі, яка постійно дорожчає, приблизно на 0,5 кВт щодоби.

Ідеальний варіант: панелі + зарядна станція


Більшість сучасних моделей зарядних станцій має роз'єм для заряджання від сонячних панелей, отже такий тандем здатен забезпечити електроенергією квартиру навіть під час тривалих блекаутів. Звісно, йдеться про сонячні дні. Взимку ефективність генерації значно знижується. Наприклад, одного панельного елемента на 550 Вт влітку буде достатньо для генерації 2,7 кВт протягом світлового дня. Взимку генерація впаде до 300 Вт, і для заряджання павербанка потрібно буде десять таких елементів. Тобто тільки балкона буде однозначно мало.

Ціна та окупність


Підрахуємо приблизну вартість балконної СЕС потужністю 2 кВт:

1. сонячні панелі — $800;
2. якісний інвертор — від $1000;
3. блок акумуляторів — ще близько $2000.

Разом із кабелями, системою монтажу та роботою вийде приблизно $5000. Щоб ця інвестиція окупилася, знадобиться років 15–20. У СЕС більшої потужності строки окупності будуть, звісно, набагато меншими.

Реклама

7
Комментариев
0
Просмотров
324
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.