Чимало користувачів міняють смартфони раз на 1-2 роки. І це - не дивно, адже телефони швидко модернізуються. Крім того, коштують вони порівняно дешевше, аніж кілька років тому.
Утім, дуже часто користувачі незадоволені своєю покупкою. У когось не "витягує" камера, у когось швидко сідає батарея. Хтось дізнається про цікаву функцію через кілька тижнів (а то й днів) після покупки.
Зараз ми розберемось, на що треба звернути увагу під час купівлі смартфона. Також ми поділимось найбільш популярними моделями відомих марок. Впевнені, після цього вам буде легше обрати новий апарат. Отже, поїхали!
Камера. Смартфони з однією камерою потроху відходять у минуле. Та й те подібні ріення лишаються в бюджетних моделях. Якщо ви не збираєтесь робити високоякісні професійні фото, вам можуть підійти смартфони з двома камерами (наприклад, 13+5 Мп). Зверніть увагу на зйомку в складних умовах (наприклад, увечері, з недостатньою освітленістю). Так, якщо ви фоткаєте свою другу половинку о другій ночі, і поряд немає ліхтарів, зображення може вийти зовсім не якісним.
Батарея. Ті часи, коли смартфони ледь "проживали" добу та й те без усіляких ігор, майже пройшли. Тепер можна сидіти у соцмережах, глянути кілька відео, пограти у середню гру і "дотягнути" при цьому до вечора. Якщо ви не настільки активно використовуєте свій смартфон, акумулятора ємністю 3000 мА/г вам має вистачити. Можна докупити повер-банк: він виручить вас у тих ситуаціях, коли смартфон розрядиться посеред міста. А це може статися з будь-якою батареєю. Якщо ж ви - активний користувач і полюбляєте важкі ігри або відеодзвінки, ваш акумулятор повинен мати цифру 4-5 тис. мА/г.
Процесор. Ніколи не звертали увагу на гігагерци в характеристиках? А дарма. Якщо стрічка в соцмережах не гортається плавно (підвисає, проскакує і т.д.), ваш процесор - не занадто потужний. Якщо ж ви - геймер, і полюбляєте сидіти на важких іграх, вам потрібно звернути увагу на процесор у першу чергу.
NFC. Ці три букви означають, що в телефоні є спеціальний модуль для безконтактної оплати. Пояснимо простіше: ви можете на касі піднести замість картки свій смартфон, розблокувавши його (наприклад, відбитком пальця). Якщо у вас вкрадуть телефон, ніхто не зможе розплатитися ним без розблокування. А для цього треба або знати пароль або відрубати ваш палець. А от про картку цього не скажеш: злодії можуть розплатитися нею за покупки. Тому наполегливо радимо купувати телефон з такою функцією. Тим паче, що модуль зараз ставиться і в бюджетні моделі.
Пам'ять, флешки і сімки. Якщо ви не збираєтесь ставити купу додатків та ігор, вам підійде телефон із внутрішньою пам'яттю в 32 або - ще краще - 64 Гб. Для інших порадимо 128-256 Гб. І в будь-якому разі радимо брати моделі з "царським" слотом (тобто, на 2 сім-карти і на карту пам'яті). Інакше ви або заб'єте внутрішню пам'ять фото та відео (і не зможете поставити нові додатки), або зможете користуватися лише однією сімкою.
Популярні смартфони у лютому
Samsung Galaxy M10
Samsung Galaxy A10
OPPO A5s 3/32GB
Huawei Y6s 3/32GB
Samsung Galaxy A20s
Xiaomi Mi 8 Lite 4/128GB
OPPO A5 2020 3/64GB
Huawei Y7 2019
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Samsung Galaxy A30s
Samsung Galaxy A40
Huawei P30 Lite 4/128GB
Apple iPhone SE 32Gb
Apple iPhone 7 128GB