Інтернет-банкінг: як знайти зручний додаток

Інтернет-банкінг: як знайти зручний додаток
ВС 30 августа 2023 в 09:18
Пригадайте, як ми раніше сплачували комуналку. Пам'ятаєте ці довжелезні черги (іноді вони виходили "хвостом" на вулицю), папери платіжок у руках, метри чеків? А як раніше поповнювали мобільний? До речі, нам цікаво, що вам зараз першим спало на думку - термінали в супермаркетах чи скретчкартка (ну, та, на якій треба було стерти захисний шар, щоб дістатись до коду).

На щастя, всю цю "романтику" давно знищив інтернет-банкінг. Років десять тому це прозвучало б як фантастика; але те, для чого раніше треба було відвідати банк чи бодай спуститись до магазину, зараз можна зробити, не встаючи з ліжка (навіть о третій годині ночі). Утім, не всі банківські додатки - достатньо зручні та функціональні. Так, у деяких банкінгах відсутні важливі функції, а десь вони і є, однак шукати їх доводиться чи не вдень з вогнем.

Як же вибрати комфортний додаток? Що в ньому має бути, і як ці функції мають виглядати? Про це й поговоримо далі.

Основи основ

Баланс на рахунку

Звісно, сьогодні через банкінг можна зробити те, для чого він, здавалось, аж ніяк не мав бути призначеним. Наприклад, через деякі фінустанови можна навіть замовити доставку їжі або квітів. Однак найголовніша функція усіх додатків лишається незмінною. Звісно ж, це - перегляд балансу. Здавалось би, що тут складного? Так, вивести номер вашої картки і цифри - дуже просто; однак чим органічніше та креативніше це буде зроблено, тим легше вам буде сприймати інформацію. Щоб зрозуміти це, просто пригадайте, як відображаються ці дані у вашому додатку. Як правило, це - зображення картки, на якій висвічується номер, термін дії та залишок. Якщо рахунків - декілька, їх можна перелистувати (у хороших додатках це робиться плавно і свайпами, а не ривками і натисканням на стрілочку). А тепер пригадайте, як раніше ці рахунки відображалися списком один під одним. У порівнянні з чергою на пошті це, звісно, був прорив, але на сьогодні такий дизайн давно застарів і навіть викликає почуття некомфортності. Що ж, прогрес робить людину вибагливішою.

Переказ коштів

Ще одна основна функція, яку має виконувати будь-який банкінг - це переказ грошей з однієї картки на іншу. Причому не тільки на чужу, а й на свою. І тут криється один цікавий момент: своя картка №2 може бути не тільки в цій установі, а й у "сусідній" (тобто у конкурентів). Для цього клієнт повинен мати можливість додати картку будь-якого банку (принаймні українського) та переказати кошти як "звідти туди", так і "звідси сюди".

А от переказ на чужу картку має бути не тільки комфортним, а й безпечним. Так, мені необов'язково кожного разу вводити номер вашого рахунку, а вам - взагалі ділитися з ним. І банки вже придумали, як вирішити цю проблему. Так, у багатьох додатках можна прив'язати картку до номеру мобільного. Все, що потрібно зробити під час переказу - це вибрати телефон зі списку контактів. Також в одному з банків кожна картка має свій QR-код, який під час переказу можна просто відсканувати, аби не вводити вручну 16 цифр. В іншій установі і зовсім придумали оригінальну річ: користувач має просто потрясти смартфоном, щоб побачити людей поряд, у яких теж активовано додаток. Щоправда, для цього має бути увімкнений блютуз, однак в еру наручних гаджетів він, як правило, і так завжди активований.

Депозити та кредити

Звісно, банк існує не лише для того, аби тримати на ваших рахунках зарплату та накопичення. Якщо у вас достатньо грошей, ви можете покласти їх під відсоток (по суті, отримувати зайві кошти, нічого при цьому не роблячи); якщо ж коштів не вистачає, можна їх позичити. І всі ці речі мають виводитись у банкінгу так, аби клієнт легко міг розібратися, що й до чого. Процентна ставка, доступна кредитна сума, заборгованості - все це має відображатись коректно.

Наведемо один простий приклад. Пам'ятаєте, як раніше заходили на картці "в мінуса"? Ви вставляєте пластик у банкомат, вводите пін-код, бачите на екрані цифру з мінусом. І одразу розумієте, що це - не баланс, а сума, яку ви самі винні банку. Однак потім деякі установи почали хитрувати і відображати у додатку кредитні кошти так, ніби вони лежать у вас на картці. Наприклад, ви запам'ятали, що банк вам "дарує" дві тисячі й намагаєтесь витрачати гроші так, щоб ця сума лишалась на рахунку. А через деякий час ви з подивом дізнаєтесь, що витратили банківські гроші і тепер маєте їх повернути - разом із відсотками. А все - тому, що одного "прекрасного" дня банк збільшив кредитний ліміт (можливо, "забувши" при цьому попередити). У рейтингового банку так, звісно, не має бути.

Основне, але не настільки

Комуналка та мобільний

Отже, з головними функціями ми розібрались. Тепер давайте скажемо, для чого ми використовуємо банкінг найчастіше. Не пригадуєте? А про що ми розмовляли на самому початку? Правильно, про комуналку та мобільний. Саме банкінг не так відправив "до музею" черги до кас на пошті та терміналів у магазинах. З комуналкою - все просто: додаток має зберігати шаблони платежів та суму заборгованості. Тобто, якщо ви сплатили за номером особового рахунку, то наступного разу маєте бачити всю інформацію по ньому.

З мобільним - ще простіше: ви вводите номер, суму і... все. До речі, для зручності суму поповнення, як правило, можна ввести з точністю до копійки (наприклад, для того, щоб повністю списати з картки залишок). Звісно, ви запитаєте мене: а чому ти говориш про такі дріб'язкові речі, це ж усе - очевидно? А от і ні! Так, іноземці часто побзавлені такої можливості і взагалі мають вибирати суму поповнення з доступних варіантів. А в одній із європейських країн досі продаються купони на поповнення рахунку. На касі продавець пробиває на нього окремий чек. у якому вказаний код - той самий, який ми шукали на скретч-картках. Як бачите, навіть у розвинутих крааїнах діджиталізація відстає від нашої.

Цікаві плюси

Основні функції лишились позаду, і для вас цього може бути цілком достатньо. Однак банки пропонують цілий розсип послуг, які іноді не будуть зайвими. Наприклад, квиток на автобус. Так, банки починають "вбивати" черги і на автовокзалах. Щоправда, іноді цей самий квиток все ж потрібно роздрукувати у найближчому терміналі. Сподіваємось, що і це скоро відійде у минуле.

Ну, й зупинимось на одній невеликій (з першого погляду), але дуже важливій на сьогодні функції. Звісно, це - донатинг. Мабуть, чи не кожен українець сьогодні регулярно підтримує ЗСУ - які, безперечно, навряд чи витримали б без нашої підтримки. Чимало банків потурбувались і про це: так. у додатках можна знайти розділ зі списком благодійних фондів, яким можна пожертвувати в кілька тапів. До речі, не всі ці фонди - військові, адже чимало користувачів донатять, наприклад, на лікування або закупівлю машин "швидкої".

Дизайн та доступність

Ну, і наостанок поговоримо про зовнішній вигляд. Звісно, всі ці функції мають бути в додатку - але так, щоб ними можна було комфортно користуватись. Так, кожна послуга повинна мати свою піктограму, щоб можна було легше знаходити її у списку. До речі, кнопка, що веде на цей список, також не повинна знаходитись десь у налаштуваннях. Зрозуміло, що всі ці речі, першочергово мають працювати, причому безперебійно. Однак схематичність та відсутність смаку відбивають будь-яке бажання користуватись конкретним банкінгом. з іншоїсторони, якщо всі "зорі", які ми сьогодні розглянули, зійшлися на одному додатку, можливо, він і є тим цифровим скарбом, який ви шукаєте.

3
Комментариев
0
Просмотров
296
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.