Штучний інтелект: як працювати, і що для цього потрібно

Штучний інтелект: як працювати, і що для цього потрібно
ВС 05 ноября 2023 в 17:00
За останні місяці штучний інтелект встиг завоювати популярність серед мільйонів українців. У багатьох сферах нейронні мережі спростили роботу людини, або повністю виконують завдання за неї. Копірайтери і журналісти, дизайнери і програмісти – представники цих професій активно спілкуються зі «штучною істотою». Пересічні українці такою часто юзають ШІ, переважно використовуючи його як просунутий Гугл-пошук.
Чи дійсно штучний інтелект здатен замінити вас на роботі. Чи можна заробляти за допомогою «цифрового мозку»? І які «нейронки» потрібно опанувати, щоб лишитись затребуваним на ринку праці? Про це поговоримо далі.

Штучна "людина" замість звичайної

Років двадцять тому інтернет зробив революцію в українському суспільстві. Роботодавці масово вказували у вакансіях вимогу «навички роботи в інтернеті». Сьогодні революція повторюється – але уже з ШІ у головній ролі.
Найближчим часом штучний інтелект навряд чи здатен повністю замінити людину. А от стати незамінним помічником та суттєво пришвидшити роботу нейромережі цілком здатні. Поки що штучний розум повільно проникає до офісів українських підприємців; однак, здається, це – питання часу.

Основні нейромережі

GhatGPT. Ця «нейронка» давно встигла стати візитівкою і навіть синонімом ШІ (як «Ксерокс» серед копіювальних апаратів). Навіть роботодавці на Work.ua вимагають «досвід роботи з GhatGPT». Утім, можливо, підприємці просто не знають про існування інших основних ШІ :)
GhatGPT – дійсно потужна «нейронка»; до того ж цей ШІ є найбільш популярним серед користувачів. Останній факт – дуже важливий, оскільки мережа вчиться і виправляє помилки за допомогою спілкувань із користувачами. Однак безкоштовна версія «Чату» має суттєвий недолік: у неї немає доступу до інтернету. У неї завантажені дані всесвітньої павутини до 2021-го року; однак, наприклад, про початок війни в Україні вона не знає. Утім, не поспішайте купувати платну версію, і зараз ми розкажемо чому.
Google Bard. Цей цифровий інтелект запрацював в Україні незадовго після приходу GhatGPT. ШІ від пошукового гіганта має доступ до всесвітньої павутини; однак, на нашу думку, він не може похвалитися такою ж креативністю, як «Чат». Серед «родзинок» Google Bard варто відмітити чернетки – три варіанти відповіді, які надає «нейронка». Однак зауважте важливий нюанс: як тільки ви задасте наступне питання, сервіс зберігає лише ту чернетку, яку ви вибрали, стираючи дві інші.
Наш користувач також помітив певну щедрість Google Bard. Так, якщо попрохати обидві нейронки написати п’ять речень англійською та зазначити у дужках український переклад, GhatGPT з точністю виконає завдання. Google Bard може вказати у дужках український переклад та написати ще кілька прикладів про запас. Також не можна не відмітити швидкість роботи: з усіх розглядуваних «нейронок» Google Bard – найшвидший. До того ж він не генерує відповідь у стилі друкарської машинки (деяких користувачів спостерігання за генерацією відповіді дещо напружує).
Microsoft Bing. Ця мережа має багато спільного із GhatGPT. По-перше, обидві вони розроблені Microsoft-ом. По-друге, якщо вірити деяким джерелам, Bing працює на «фундаменті» GhatGPT-4 (тобто, платної версії), однак є безкоштовним. Щоправда, «нейронка» має певні обмеження: так, вона не зберігає діалоги, а в рамках однієї розмови можна отримати 30 відповідей. Після цього доведеться починати діалог спочатку.
Окремо варто розповісти про дуже важливий нюанс: Bing працює лише у браузері від Microsoft під назвою Edge. За замовчуванням він встановлюється на Віндовс лише з 10-ї версії (замість легендарного Експлорера). Однак не спішіть розчаровуватись у несправедливості земного життя: на більш ранні версії (наприклад, 7-му) браузер теж можна встановити, просто не нову версію. І в ній Bing також доволі добре працює. Для реєстрації вам знадобиться обліковий запис Microsoft; а от пошту від цієї компанії для цього заводити не треба: скринька від Google цілком підійде.
На початку розмови Bing пропонує три стилі спілкування: креативний, урівноважений і точний. ШІ не лише має доступ до інтернету, а й надає посилання на джерела (Google Bard такої функції не має). Ще один плюс – довжина відповідей: попередні аналоги поки що не бажають генерувати довгі відповіді. Наприклад. якщо вам потрібно написати текст для посадкової сторінки, Bing впорається з цим краще за конкурентів. А от швидкістю ШІ похвалитися не може: серед аналогів він – найповільніший.

Актуальні питання

Чи потрібен потужний комп’ютер для роботи з ШІ?
Ні, не потрібен. Робота виконується на сервері поза вашим гаджетом. Тож ви цілком можете копірайтити на старому компі зі допомогою нейромереж. А от швидкий інтернет, за нашими спостереженнями, пришвидшує діалог зі штучними інтелектами. Якщо ви працюєте на комп’ютері через роутер. Радимо з’єднати ці два гаджета інтернет-кабелем (крученої пари буде достатньо).

Якщо я знаю GhatGPT, чи важко мені буде опанувати роботу інших мереж?
Ні, зовсім ні. Робота з усіма ШІ виглядає однаково: ви пишете запит, а інтелект генерує відповідь. Часто користувачі копіюють питання та задають його одразу усім трьом мережам. Вам лише потрібно вивчити особливості роботи з кожною з них.

Хто із цих трьох більше помиляється?
На нашу думку, усі однаково. Так само усі три ШІ (не одночасно, звісно) час від часу можуть не зрозуміти питання і видати не те, що потрібно. Тому згенеровані відповіді потрібно перевіряти. Але це – все одно значно швидше, аніж якщо ви працювали б самі.

Чи важко навчитися працювати зі штучними інтелектами?
Зовсім ні. Перегляньте кілька відео у Ютубі, зареєструйтеся і починайте практикуватися. За тиждень-другий ви зможете користуватися ШІ доволі впевнено. Для того, аби довести це роботодавцю, можете зробити кілька робіт для портфоліо.

5
Комментариев
0
Просмотров
317
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.