Правила догляду за зубами

Правила догляду за зубами
Дайджест 24 мая 2020 в 14:04
Для того, щоб мати здорові зуби та гарну посмішку, потрібно прикладати чимало зусиль, які перш за все полягають в ретельній та якісній гігієні ротової порожнини. Правильний догляд за зубами є важливим процесом в профілактиці різних стоматологічних захворювань. Дивлячись на статистику, стає зрозуміло, що більшість хвороб зубів і ясен з’являється саме через недостатній та неналежний догляд за ними. Уникнути цього допоможуть прості правила, які рекомендовано дотримуватись усім, хто воліє не мати стоматологічних проблем.

Чому так важлива правильна гігієна порожнини рота?


Наш рот є неабияким розсадником бактерій, від яких страждає весь організм. Кожна людина хоч раз у житті стикалася з кровоточивістю ясен, нальотом на зубах, зубним каменем та неприємним запахом із рота, що може свідчити про наявність у неї одного або, навіть, декількох хвороб. І якщо не звертати на це уваги, не проводити профілактичні заходи, в результаті можна отримати букет не тільки стоматологічних проблем, а й проблем із серцем, судинами, шлунково-кишковим трактом, тощо.

Отож, профілактика захворювання зубів — це важливий крок до здоров’я усього організму. Вона включає в себе наступні дії:

  • Чищення зубів. Процедура повинна тривати не менше 2-3 хвилин і, як мінімум, 2 рази на день. Як правило, це відбувається вранці після сніданку та ввечері перед сном. А як бути після прийому їжі в обід, коли у більшості немає змоги почистити зуби? Все просто — потрібно ретельно прополоскати ротову порожнину теплою водою.
  • Вибір зубної щітки. Цим питанням також не можна нехтувати. Засіб для догляду за зубами має підходити людині, як за розміром, так і за жорсткістю щетинок. Занадто м’яка щітка не зможе якісно видалити наліт, що утворився, а жорсткі ворсинки можуть поранити надто чутливі ясна. Термін придатності зубної щітки — 3 місяці, максимум — півроку.
  • Вибір зубної пасти. Все залежить від вподобань кожної людини. Однак, бажано користуватися універсальними пастами, які містять фтор, лікарські трави, інші корисні мікроелементи та вітаміни.
  • Використання ополіскувачів, зубочисток, зубної нитки. Всі ці засоби належать до допоміжних, але кожний з них вносить свою важливу частку в дотримання гігієни рота. Так, ополіскування спеціальними розчинами, хоча і не замінює традиційне механічне чищення зубного ряду, однак добре дезінфікує ротову порожнину і освіжає подих. В свою чергу, зубочистки і зубна нитка допомагають якісно прибрати залишки їжі, що накопичуються в міжзубних щілинах.

Не буде зайвою і консультація стоматолога, який після огляду пацієнта точно вкаже на його помилки в догляді за зубами і на яку ділянку порожнини рота потрібно звернути особливу увагу.

Чи обов’язково проводити професійну гігієну зубів?


Домашня гігієна, збалансоване харчування, відмова від куріння та інших шкідливих звичок — це все добре, однак стовідсотково не оберігають людину від утворення нальоту на зубах, зубного каменю, а далі — карієсу, парадонтиту та інших стоматологічних хвороб. Тому, рано чи пізно візит до стоматолога чекає практично на кожного. Сьогодні стоматологія пішла далеко вперед і може запропонувати безліч варіантів професійного догляду за зубним рядом.

Професійна гігієна зубів включає в себе 3 основні складові, серед яких:

1. зняття зубного каменю ультразвуковим чи лазерним методом;
2. зняття пігментних плям з поверхні зубів;
3. полірування зубної емалі.

Крім того, можливе зняття м’якого нальоту, яке проводиться за допомогою повітряно-абразивного методу Air Flow. За бажанням пацієнта для зміцнення і захисту зубної емалі, а також зменшення чутливості зубів стоматолог може здійснити їх фторування.

Професійний догляд за зубами рекомендується проводити один раз на півроку або рік в залежності від стану ротової порожнини. Це дасть змогу більш тривалий час зберігати зуби здоровими, а посмішку — привабливою.

3
Комментариев
0
Просмотров
460
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.