Олександр Костенко: «Наша задача – дати українцям якісні продукти»

Ты не один – мы вместе, благотворительный фонд
04 октября 2012 в 13:48
Голова ради Асоціації аграріїв Сумщини Олександр Костенко відповів на питання про якість продуктів харчування, які ми придбаваємо у наших магазинах.

З одного боку я усвідомлюю:  питання про те, що ми споживаємо і чи безпечні наші продукти, турбує людей,  але почути відверту відповідь про те,  що ж насправді у нас відбувається на ринку продуктів харчування їм ні від кого, - говорить Олександр Костенко. І продовжує:

Чесно кажучи, перед активними поїздками по районну я більше очікував земельних і аграрних питань, політичних, економічних. Та однією з головних проблем, як виявилось, є якість продуктів, які ми виробляємо і споживаємо.

«Як ви ставитесь до наявності на полицях магазинів імпортного м’яса і сала, картоплі, яблук чи інших винятково традиційних для нашого регіону продуктів?   Чому нам пропонують в магазинах неякісну ковбасу та сумнівного походження молокопродукти? Чи  хто-небудь відповідає у нас в країні за те, що ми споживаємо і виробляємо?».

Подібні питання мені ставлять на кожній зустрічі.  І я розумію, що відповідь на них лежить і в економічній, і політичній площині. Та все ж починаю відповідати передусім як людина, яка понад десять років працює в аграрному секторі і займається виробництвом сировини для майбутніх продуктів.

Ми, аграрії, мабуть, як ніхто інший зацікавлені в тому, щоб саме наша продукція реалізувалась в Україні, щоб з неї виготовляли  продукти харчування. Та на жаль, не маємо чіткої державної політики, яка б захищала місцевого виробника. Це перша проблема. Ми вступили у Світову організацію торгівлі і одразу отримали сотні тонн сумнівної якості м’яса,  фруктів, овочів.  В той час я співпрацював з сільгосппідприємствами, які вирощували ВРХ та свиней, і пам’ятаю, як стрімко впала ціна на м’ясо. Продукція в магазинах – не подешевшала, а кількість поголів’я ми втратили. Така ж ситуація і з сиром та молокопродуктами. Наші селяни здають якісне молоко за копійки, а виготовляють сир, масло з молока невідомого походження з додаванням різних інгредієнтів, часто шкідливих і недозволених в країні. Тому і маємо «сирні війни» з Росією, тому і воюємо тут за кожну копійку на закупівельній ціні за молоко.

Вихід один – підтримувати місцевих виробників як сільгосппродукції, так і переробників. Буде вибір, конкуренція, прийнятна ціна – ніхто ж не захоче собі на шкоду купувати сумнівний товар. І працювати над цим я буду і як депутат, якщо ввійду до парламенту. І вже працюю, як голова Асоціації аграріїв Сумщини.

Саме створити належні умови місцевим аграріям, покращити якість продукції, максимально  забезпечити нею мешканців області – головне наше завдання.

Чому ми повинні купувати картоплю з Єгипту чи Турції, якщо в нас в області на Недригайлівщині збудовано одне з найсучасніших в Україні овочесховищ, а вирощена на Сумщині картопля отримує визнання вчених-картоплярів з Німеччини?

Чому не на повну потужність працює сьогодні Ворожбянський м’ясокомібнат, який виробляє  смачну ковбасу? Тільки тому, що не може на рівних конкурувати з дешевими ковбасними виробами, завезеними невідомо звідки і зробленими  невідомо з чого.

Я спілкувався з директором  Олексієм Миколайовичем Іщенком і він розповів,  що  проблемною  є не лише реалізація продукції, а й сировина для її виготовлення. Кількість поголів’я зменшується, а м’ясокомбінат працює винятково на свіжій сировині, ніяких імпортних заморежених туш. До того ж належним чином оформлені всі працівники, сплачуються податки і відрахування в бюджет. Продукція за ціною не завжди конкурентоздатна. А якщо додати експансію торгівельних мереж-монополістів, то шлях до споживача збільшується вдвічі. Розповідав мені це директор ТОВ «Ворожба»  і при цьому навів приклад роботи місцевого супермаркету АТБ, на полицях якого ми не знайдемо жодного товару, виробленого на Білопільщині, і одиниці продуктів там – зроблених в області.

Розвиваючи конкуренцію, ринкові відносини ми повинні бути більш жорсткими щодо захисту місцевих підприємств і підприємців. Бо це не лише якість продуктів. Це робочі місця. Це розвиток економіки.

Ми об’єднались для  підтримки своїх виробників в Асоціацію і сподіваюсь, що депутати, які будуть представляти область у Верховній раді зроблять це для Сумщини, її мешканців.

А наші люди, вони самі врешті розберуться, що їм споживати. Народ у нас мудрий. І хоч іноді ведеться на рекламу, та мода на яскраві упаковки та голосні назви проходить.  Здоровий глузд і інстинкт самозахисту беруть верх. Тож треба бути уважним, не піддаватись на сумнівну рекламу і пам’ятати, що місцева продукція завжди корисніша і якісніша.
11
Комментариев
0
Просмотров
3096
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.