Олександр КОСТЕНКО: «Селянин повинен отримувати за молоко мінімум 2,2 гривні»

Ты не один – мы вместе, благотворительный фонд
14 сентября 2012 в 08:47
Голова ради Асоціації аграріїв Сумщини Олександр Костенко
В результаті «молочної війни» перемогла справедлива ціна
Добра новина для жителів районів Сумщини – закупівельна ціна на молоко від населення на Сумщині зросла до 2 гривень 20 копійок за літр. Такої домовленості досягнуто у ході наради, в якій приймали участь представники влади, Асоціації аграріїв Сумської області, а також власники та керівники молокопереробних підприємств регіону.
Одна з найголовніших проблем більшості нинішніх сіл – вкрай низькі закупівельні ціни на молоко. Через це корова перестає бути годувальницею і стає тягарем, який ніхто не буде тримати. Дійшло до того, що перекупники скуповували молоко по 1,7-1,8 грн. Проаналізувати ситуацію і запропонувати варіанти вирішення проблеми ще рік тому взявся голова ради Асоціації аграріїв Сумщини Олександр Костенко

- 1,8 гривні – це справедлива закупівельна ціна? Вона грунтується на витратах?

- Ні, таких витрат не існує в природі. Селяни часто запитують мене: чому літр молока коштує дешевше, ніж пляшка води. 1,8 грн. за літр – це просто знущання. Молоко не повинно закуповуватися за такою низькою ціною. Вона необгрунтовано занижена і не відповідає економічним показникам. Проглядається корпоративна змова тих, хто купує молоко у населення – посередників. Ці структури паразитують на селянах. А є ще власники торговельних мереж – це серйозне лобі, вони диктують свої, а не ринкові, правила, захищають свої інтереси.

- Як можна виправити ситуацію і підняти ціну для селян? І яка справедлива закупівельна ціна?

- Мінімум – 2,2 гривні. Щоб добитися справедливої ціни, необхідно встановити мінімальну вартість оплати виробнику. Тоді учасники ланцюжка двічі подумають, чи потрібні їм посередники. Після запровадження мінімальної закупівельної ціни, вартість молока в магазинах повинна впасти мінімум на гривню. Адже одні тільки посередники заробляють на ньому 3-4 гривні.

- Скільки в Україні сімей, які займаються виробництвом молока?

- У приватному секторі виробляється 75 відсотків молока. Люди тримають 2,1 мільйона корів. Господарів цих корів десь 1,5 мільйона. Багато людей побачили, що неможливо встановити партнерські відносини з посередниками і торговцями, тому тримають не одну тварину, а 3 або 4,  виробляють сметану, сир і самі йдуть на ринок. Такі господарі і прибуток хороший мають, і від закупівельних цін не залежать.

- Як ви можете прокоментувати нещодавню домовленість про встановлення граничної ціни – 2,2 грн?

- Прийняте рішення – це великий крок, який буде стимулювати до збільшення обсягів виробництва та забезпечить сировиною переробні підприємства області. Тепер треба контролювати дотримання ціни, яку встановили. Якщо будуть порушення, прошу селян звертатися до Асоціації, а ми будемо реагувати.

8
Комментариев
0
Просмотров
4357
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.