Реєстрація платників ПДВ

ТВ ВГО Асоціація платників податків України в Сумській області
16 апреля 2013 в 09:30
Голова Ради територіального відділення ВГО Асоціація платників податків у Сумській області Андрій Фролков
На запитання відповідає Голова Ради територіального відділення ВГО Асоціація платників податків у Сумській області Андрій Фролков
Знаємо, що внесено зміни до реєстрації платників ПДВ. Розкажіть, будь ласка, що саме змінилося, зокрема, для платників єдиного податку.
Із 1 липня 2012 року є чинними зміни до Податкового кодексу України (ПК) щодо порядку реєстрації платників ПДВ, внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» від 24 травня 2012 р. № 4834-УІ. Для того щоби привести у відповідність до нової редакції ПК Положення про реєстрацію платників ПДВ, затверджене наказом Мінфіну від 7 листопада р. № 1394 (далі—Положення № 1394), 6 листопада року Мінфін видав наказ № 1144 (далі — Наказ № 1144), яким були внесені відповідні зміни до Положення № 1394.

При цьому, внаслідок хронології цих подій Наказ № 1144 не враховує змін до ПК, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» від 20 листопада 2012 р. № 5503-VI. Зміни, затверджені Наказом № 1144, стосуються власне реєстрації, перереєстрації та анулювання реєстрації платником ПДВ, зокрема, по-перше, передбачено можливість подання реєстраційних заяв в електронній формі. Проте, такий спосіб реєстрації доступний лише для платників податків, яких включено до системи подання податкових документів у електронному вигляді. В електронній формі реєстраційну заяву подають за правилами, встановленими для підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку та формату (стандарту) електронного документа звітності платників податків. Тобто, для того щоб скористатися правом на подання заяви в електронному вигляді, необхідно мати зареєстрований цифровий підпис уповноваженої особи та цифрову печатку. Порядок і строки розгляду податковими органами заяв, поданих в електронній формі, є такими самими, як і для розгляду паперових заяв.

По-друге, у новій редакції викладено форми самих заяв про реєстрацію платника ПДВ та про анулювання реєстрації.

По-третє, відтепер платники ПДВ, які подають до податкових органів звітність в електронній формі, можуть надіслати до Реєстру електронний запит щодо підтвердження достовірності індивідуальних податкових номерів та номерів Свідоцтв своїх контрагентів, надавши їх список і зазначивши реквізити (ШН та номер Свідоцтва) кожного об'єкта запиту.

За результатами перевірки буде надано файл-відповідь, в якому зазначать, чи є за даними реквізитами запис у переліку зареєстрованих або анульованих свідоцтв платників ПДВ.

По-четверте, змінено строки подання реєстраційних заяв під час реєстрації платником ПДВ платника єдиного податку. Так, платники єдиного податку третьої, четвертої, п'ятої та шостої груп віднині, добровільно реєструючись платниками ПДВ у зв'язку з переходом на ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ, мають подати відповідну заяву не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку кварталу, в якому застосовуватиметься нова ставка, а не впродовж 10 днів місяця, наступного за тим, у якому оподатковувані ПДВ операції досягай обсягу, визначеного у ст. 181 розділу V «Податок на додану вартість» ПК.

По-п'яте, строки, пов'язані з реєстрацією, перереєстрацією платника ПДВ чи внесенням змін до Свідоцтва,  скоротилися вдвічі. Якщо, з'явилася потреба змінити дані у Свідоцтві, платник ПДВ повинен упродовж 10 днів подати реєстраційну заяву з поміткою «Перереєстрація». Нове Свідоцтво вважається чинним, а старе — анульованим за 5 робочих днів після подання заяви про перереєстрацію. У разі зміни місцезнаходження платника ПДВ відповідну заяву слід подати не пізніше, ніж за 10 робочих днів з моменту такої зміни.

По-шосте, порядок анулювання реєстрації платника ПДВ приведено у відповідність до ст. 184 розділу V «Податок на додану вартість» ПК. Ініціювати анулювання може як сам платник ПДВ, так і податковий орган. При цьому в разі виявлення помилок у рішенні про анулювання податковий орган може самостійно їх виправити шляхом прийняття до-
даткового рішення з повідомленням лише особи, реєстрацію якої анульовано, якщо при цьому не змінюються підстави для прийняття такого рішення. Якщо ж виникне потреба внести зміни до Реєстру анульованих свідоцтв платників ПДВ, податковий орган надсилає засвідчену копію додаткового рішення центральному органу Державної податкової служби.

8
Комментариев
0
Просмотров
2440
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.