Іван Телющенко: "Продукція "Керамейї" – це клінкерні автографи на віки!"

Керамейя, ООО
30 июня 2021 в 10:00
Компанія "Керамейя" з’явилася  на ринку будівельних матеріалів лише 15 років тому. За цей період вдалося чимало – залучити іноземні інвестиції, "з нуля" побудувати виробничі лінії, налагодити серійний випуск продукції найвищої якості і з кожним роком оновлювати асортимент, стати одним із вагомих платників податків Сумщини, сертифікувати свою продукцію європейським знаком якості, вийти на експортні ринки. 

Про шлях становлення і розвитку підприємства, яке зробило Суми клінкерною столицею України, нам розповів генеральний директор ТОВ "Керамейя" Іван Телющенко.

- Іване Федоровичу, чому саме "Керамейя", звідки виникла така назва?

- Назва для підприємства виникла несподівано, я знайшов цей термін у одному з вузівських підручників. У Стародавній Греції "Керамейя" означало мистецтво виготовлення виробів із глини. Цей термін глибоко запав у моїй свідомості. Тому, коли у 2006 році ми разом з моїми однодумцями вирішили відкрити нове цегельне виробництво на Сумщині, то питання його назви вже було вирішеним.

- З чого починалася "Керамейя"?

- Можна сказати, що "Керамейя" починалася зі "Слобожанської будівельної кераміки" ("СБК"). Це роменське цегельне підприємство, до якого я маю велику честь бути причетним. Тоді ми, люди, які по-справжньому люблять цегельну справу, отримали першу інвестицію і створили у Ромнах "СБК".

Ми багато чому навчилися у нашого інвестора. Це був фонд прямих інвестицій, яким на той час керувала Наталка Яресько. Ми були дуже відповідальними перед довірою, яку надав нам Фонд. І це була наша перша можливість продемонструвати західному бізнесу потенціал та можливості в Україні.

- Що було після "СБК"? Як виникла ідея будівництва нового цегельного заводу?

- Після "СБК" мене запросили на роботу в австрійську фірму Wienerberger. Це у світі виробник №1 грубої кераміки, у них майже 300 заводів у різних країнах. Я працював технічними директором Wienerberger в Україні.

Взагалі стратегія входження Wienerberger в Україну була такою – брати майданчик, інфраструктуру, брати сировинну базу і аналізувати ринок збуту навкруги. У Wienerberger у мене були дуже гарні умови для роботи і була велика довіра. Я щомісяця, а то й частіше, мав можливість відвідувати європейські цегельні заводи. Також бував на занедбаних заводах в Україні, котрі можна було розглядати як майбутній майданчик під нове виробництво. Це був надзвичайно корисний досвід, який зрештою і привів нас до "Керамейї".

- Хто вас фінансово підтримав? Хто повірив в успішність проекту "Керамейя"?

- Коли ми зареєстрували ТОВ "Керамейя", ми ще не мали ані ліцензії, ані дозволу на будівництво заводу, ані оформленого майданчика. Але ми мали добру репутацію і певний кредит довіри на ринку виробництва цегли. Тому нам вдалося за рекордно короткий термін від подачі бізнес-плану до отримання коштів залучити інвестиції від фонду "Horizon Capital". І знову ж таки маю подякувати Наталці Яресько, яка повірила в нас і підтримала на етапі становлення "Керамейї". Ми й на сьогоднішній день підтримуємо дружні партнерські стосунки.

Ось так за два роки ми отримали всі дозволи, інвестиції і побудували завод. І вже у квітні 2008 року "Керамейя" випустила свою першу партію продукції. А за два місяці завод вийшов на повну виробничу потужність.

- Чому ви обрали виробництво саме клінкерних будівельних матеріалів?

- Пропрацювавши в австрійському Wienerberger, я вже дуже добре знав, що таке "клінкер". І ми були націлені на те, щоб робити тільки клінкер. Адже ми розуміли, що всі до цього прийдуть.

Ми почали формувати культуру споживання клінкеру в Україні. І зараз правильність обраної нами стратегії підтверджується ринком попиту. Адже ми змогли показати, що є "Керамейя" – є якісний, екологічний і довговічний продукт.

- Хто сьогодні є вашими споживачами? Наскільки стабільний український і зарубіжний ринок збуту?

- Зараз наші клієнти – це не тільки Україна. Якщо сьогодні подивитися на зріз реалізації, то близько 40% складає експорт. Це переважно країни пострадянського простору – Білорусь, Казахстан, Молдова. Експортуємо і до Польщі, Чехії, Румунії, Данії. Об’єкти, зведені із нашого клінкеру, є й у Литві, Німеччині, Грузії, Росії, Монголії. І ми постійно працюємо над розширенням території експортних ринків.

Стабільність у виробництві будівельних матеріалів дуже пов’язана із загальним станом економіки. Якщо в економіці є стагнація, то будівництво падає. А якщо падає будівництво, то і наше виробництво йде на спад.

Взагалі-то, наша галузь має унікальну формулу. Одна людина, яка працює у галузі цегельного виробництва ,дає роботу ще 20-м працівникам в інших суміжних галузях, таких як сировинно-видобувна галузь, машинобудування та сервісне обслуговування, логістика, транспортування, архітектура та проектування, будівництво і так далі.

- Ви починали з виробництва керамічної цегли. Як ви прийшли до бруківки? Наскільки перспективним є брукування територій?

- Бруківка – це наслідок власного досвіду та власного інтуїтивного відчуття, що це буде затребувано ринком. Досвід базувався на візуалізації. Коли я працював на Wienerberger, то чимало їздив Європою, побував і у Сполучених Штатах. Там багато міст викладають бруківкою тротуари, вулички, сквери…

Зокрема, мене надзвичайно вразило місто Аннаполіс (штат Меріленд). Весь Аннаполіс викладений керамічною бруківкою. Місто виглядає як курорт, тому що там океан, синя даль, пальми… і неперевершена ошатна бруківка. Це була якась сюрреалістична картина! Я настільки пропустив її через себе. Вона і зараз стоїть у мене перед очима, пам’ятаю усі деталі.

В Україні сьогодні також спостерігається тенденція до європейськості у формуванні зовнішнього вигляду міст. Звичайно, поки що лідером за масштабністю проектів є місто Чернігів. Вони настільки органічно зуміли вписати керамейївську бруківку у проект реконструкції міського фасаду. Чернігів – це така перлина України, до формування якої ми залучені своєю продукцією і своєю працею.

Ну і Суми, слава Богу, вже потихеньку почали використовувати нашу бруківку. Ми зі свого боку, як патріоти рідного міста, часто є лояльними у ціновому аспекті для сумських об’єктів. Багато й таких об’єктів, де ми надавали свою продукцію як благодійну допомогу. Ми хочемо, щоб сумчани побачили і відчули, наскільки красивіше виглядає клінкерна бруківка, ніж бетонна. І потім, клінкер – це не лише краса, але і якість та довговічність.

- Які наразі виробничі потужності та асортиментна лінійка "Керамейї"?

- Сьогодні ми випускаємо три основні види продукції – цеглу, бруківку, поризовані блоки, під торговими марками "КлінКерам", "БрукКерам" та "ТеплоКерам" відповідно. Наші виробничі потужності становлять 100 мільйонів штук умовної цегли на рік. 

За 15 років "Керамейя" розробила, протестувала і сертифікувала більше 100 видів керамічної продукції – за кольором, формою, декором, сферою експлуатації. Міцність, морозостійкість, екологічність, низьке водопоглинання та стійкий колір нашої кераміки – це показники, за якими продукцію "Керамейї" виокремлюють серед конкурентів.

Наші технологи постійно працюють над розширенням асортиментної лінійки. Ми вже, мов ательє, – за побажанням клієнта можемо виготовити будь-який клінкер за технічними та естетичними показниками. А у найближчих наших планах налагодити виробництво керамічної черепиці.

- У чому полягає секрет успішності виробничого бізнесу, на вашу думку?

- Головним у будь-якому бізнесі є прибуток. Чим більший прибуток має виробництво, тим краще для всіх. І для споживача – тобто споживча цінність продукції, яку ми виготовляємо. І для суспільства - задоволення потреб суспільства (податки і збори, які ми сплачуємо до бюджетів різних рівнів). І для персоналу - працівники повинні мати мотиваційну складову, аби виконувалися перші два пункти.

- Що можете сказати про свій колектив? Про тих людей, які працюють у цехах, про тих, хто разом з вами керує виробничим процесом?

- Сьогодні на підприємстві працює близько 220 осіб. Колектив у нас ексклюзивний. Технологи і виробничники "Керамейї" – це, без перебільшення, найкращі фахівці клінкерного виробництва в України.

Тому наш колектив – це моя гордість. Наш колектив і наше підприємство – це гордість Сумщини. І не будемо кокетувати відносно того, що ми своєю працею зуміли дати такий імпульс і місту, і області, аби про Суми заговорили як про клінкерну столицю України. Сьогодні в багатьох містах України і всього континенту будуються елітні котеджні містечка та вимощуються вулиці продукцією "Керамейї". І всі знають, що "Керамейя" – це Суми. І це дуже важливо. Це – успіх!

https://kerameya.com.ua/

ІД

23
Комментариев
0
Просмотров
826
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.