Протягом декількох років на посаді губернатора Юрій Павлович Чмирь змінював хобі кілька разів. Спочатку він полюбляв дорожнє будівництво і дав своєму партогеноссе Віталію Жиленку більше 30 мільйонів на вулицю Ковпака, яка й досі ремонтується. Потім раптово ЮПЧ зайнявся медициною і почав зводити психдиспансер, а побудував діагностичний центр, вгативши 90 мільйонів. Потім взявся за реконструкцію театру ім. Щепкіна. Цьогорічний тренд – дитячий футбол і розбудова інфраструктури для цього спорту. Усі «благіє» справи губернатора мали спільну рису – закупівлі здійснювалися в одного учасника. У зв’язку з тим, що суми виділених бюджетних коштів вимірюються у десятках мільйонів гривень, команда губернатора, мабуть, вирішила не ризикувати з відкритими тендерам і просто «заганяла» кошти своїм фірмам за спрощеними процедурами.
Будівництво «Барси» викликало великий суспільний резонанс, оскільки об’єкт знаходиться тепер уже в колишній зеленій зоні. Як повідомляли «Наші гроші», управління капітального будівництва Сумської ОДА лише 1 серпня уклало угоду з ТОВ «Будівельна компанія «Федорченко» на будівництво гуртожитку для ДЮСШ «Футбольний центр «Барса» вартістю 46,98 млн грн. Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника» у зв’язку з «виникненням особливих економічних чи соціальних обставин». Жодних пояснень обрання саме цього підрядника в обґрунтуванні немає.
Крім того, «Будівельна компанія «Федорченко» фактично вже працювала на цьому об’єкті з весни. Тобто обласна влада свідомо відкинула принципи конкурентності.
Як народний депутат України я звернувся до Державної фінансової інспекції щодо перевірки законності використання бюджетних коштів та дотримання процедури закупівлі в одного учасника. Маємо відповідь:
За інформацією голови Державної фінансової інспекції України пана Андрєєва, Міністерство економічного розвитку і торгівлі провело моніторинг процедури закупівлі і виявило порушення.
На
сайті Мінекономрозвитку у відкритому доступі є цей висновок № 3303-05/27579-08. Зупинюсь лише на його результативній частині:
«V. Висновок за результатами здійснення моніторингу:
За результатами опрацювання матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку виявлено, що процедура закупівлі в одного
учасника застосована Замовником без наявності умови застосування
цієї процедури закупівлі, передбаченої пунктом 3 частини другої
статті 39 Закону.
Ураховуючи зазначене, укладення договору про закупівлю робіт з будівництва гуртожитку для ДЮСШ “Футбольний центр “Барса” по вулиці Привокзальна, 4а в м. Суми за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника, проведеної з порушенням законодавства у сфері державних закупівель, може призвести до нераціонального та неефективного використання державних коштів, що не відповідатиме меті Закону та принципам здійснення державних закупівель, закріпленими в статті 3 Закону.
VІ. Рекомендації за результатами здійснення моніторингу:
За результатами проведеного моніторингу Мінекономрозвитку рекомендує усунути вказані порушення та не допускати їх у майбутньому.
У разі неможливості їх усунення Міністерство пропонує провести процедуру закупівлі з дотриманням законодавства у сфері державних закупівель.»
Цей висновок був надісланий до Управління капітального будівництва Сумської ОДА 7 серпня 2013 року. Станом на 4 жовтня інформація про усунення порушення до Державної фінінспекції не надходила.