Геннадий Михайлович, Вы - бедуин?

Виктор Сыроватский
Виктор Сыроватский 22 ноября 2011 в 21:28
Бедуин в переводе с арабского - житель пустыни. Я родился в Сумах, и вся моя жизнь, так случилось, проходила под сенью деревьев. То бишь, по факту, к бедуинам отношения не имел, до последнего времени.
Помню еще, довольно отчетливо, сотню с нормальными деревьями. Плакал здесь же, стоя над их останками, т.е. бревнами. Смирился, когда были высажены эти чужеродные клены, более пригодные для племени пигмеев (ну да, фасады теперь открыты - было бы на что смотреть).
Вопрос: кто-то должен за ними ухаживать - в частности лечить, ЗАМЕНЯТЬ при необходимости? Или у "Зеленстроя" в арсенале только бензопилы?
По моим подсчетам, срезано не менее трети деревьев. Пустыня не за горами?
Постоянно, годами наблюдаю войну с деревьями в городе, на разных улицах. Теперь - на Троицкой, Супруна. Засыхают клены на Харьковской. Смотрю, какой ужас высажен на Воскресенской. И не узнаю город. От городского парка осталась половина.
В то же время, ни разу за последние годы я не видел посаженных кленов, лип, каштанов - тех деревьев-долгожителей, которые всегда создавали городскую среду в наших широтах. ( Рябины, высаженные на песках и почти все тут же засохшие - жалкое зрелище). До чего же бездарно!
Думается мне, что все эти несчастья оттого, что у власти, по большей части, не сумчане. Душа у них не болит.
Геннадий Михайлович,  Вы - бедуин?
Владимир Быков, Вы - тоже?
Сумчане, а вы?


 
28
Комментариев
17
Просмотров
3072
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

1). Уважаемый Сергей Прокопенко!
Я очень, очень рад, что диалог все-таки состоялся, хоть и не с тем, кому была адресована статья. Все равно спасибо!

Цитата:
«В цих процесах брали участь багато сумчан, але нажаль Сироватських сумчан я там не бачив.»

Что ж, я не хожу на сессии, почти не читаю газет и практически не смотрю телевизор, и я не журналист, и потому не в теме. Однако я хожу по городу, в основном пешком, а не езжу на служебной машине. И у меня, у рядового жителя города, возникли вопросы, которые я изложил в статье. Только один вопрос адресован Вашему ведомству, и я получил на него исчерпывающий ответ.
Говоря о войне с деревьями, я имел в виду всех, кто их уничтожает, безнаказанно и бесконтрольно.

2).

Цитата:
«Багато хто співпрацює з нами не тільки через комп’ютер, як деякі, а з лопатою в руках. Та і доводити, хто сумчанин, а хто ні, треба не в комп’ютері»

Сумчанин я или нет, судить не мне. Тема была навязана. Я здесь родился – это факт. Хорошо это или плохо? А Бог его знает! Кусать меня за это место бесполезно и бессмысленно. Отчета давать все равно никому не буду. Так что оставляю простор для Ваших фантазий на эту тему.

3).

Цитата:
«Дайте нам землю і у нас буде дереворозсадник».

Я бы с радостью дал. К сожалению, я не Харитоненко, не ВП, не Ленин. У меня нет. Так что предлагаю решать этот вопрос на сессиях, это Вас избрали и назначили, это Вы наделены властью и полномочиями.

4).

Цитата:
«Тільки серед сумчан є ті, хто допомагає нам в озелененні, а є просто «горлопани» та різні «піаністи», які за своє життя нічого не зробили, крім того, що критикувати інших.»

Это оставляю на Вашей совести, со стороны виднее (полагаю, Вы достаточно хорошо знаете, что я сделал, и чего я не сделал в жизни, несмотря на то, что в «Зеленстрое» я не получил ни одной зарплаты).

5).

Цитата:
«Так ось «горлопани» кричали, що «ніззя» садити дерева в Басівському парку без проекту»

Во-первых, речь шла о центральной улице, на минуточку.
Во-вторых, если такие вещи не имеют значения, то зачем нам вообще власть в городе? Давайте каждый сделает то, что посчитает нужным. А на средства от освободившихся мест чиновников закупим деревья.

6).

Цитата:
«Доречі, Віктор Сироватський запевняє, що плакав на сотні, що звісно сумнівно Краще не плакав би, а написав листа бедуїну, який тоді був… Це зараз можна плакати, писати, мудрувати.»

Да, теперь можно. Пока еще можно. Кстати, и потому, что не обошлось и без моего участия в процессе.

7).

Цитата:
«... це ніякі не «чужерідні» клени, це шаровидні клени з того ж Запоріжського дереворозсадника, з того, що і при М.Лушпі були привезені та висаджені шаровидні клени і зараз прикрашають наше місто»

Полноте! И где же такие клены растут на Сумщине? На Барановке? Под Путивлем? Лебедином? Что-то не встречал. А значит, чужаки они, и возможно поэтому растут плохо. И тени не дают. Летом в полдень по сотне ходить пробовали? И птицы в их кронах не поют.

Cool.

Цитата:
«Шановний В.Сироватський, ми не воюємо з деревами, ми виконуємо вказану нам роботу.»

Я об этом и писал в комментах. Вы - стрелочники. Полагаю, вы честно делаете свою работу. Потому и вопросы я адресовал выше. Поскольку есть иерархия.

9).

Цитата:
«щоб «погавкать на ближнього», тільки «собака лает, а караван идет».

Поверьте, было бы мне хорошо и уютно на родных улицах, молчал бы, как рыба. И высказывался бы по другим поводам и в других местах, благо, их есть у меня.
А то эти караваны вытопчут все на своем пути. И куда идут?

10).

Цитата:
«Доречи є такий документ як дозвіл на знесення зелених насаджень, який підписується і управлінням ЖПКГБ і управлінням екології»

А вот с эти надо серьезно разбираться. Не могли же банкиры самовольно сносить деревья, наверняка имели бумагу. Кто дал? Фамилия? На каком основании? А если бумаги не было? Может, кого-то привлечь к ответственности?

11).

Цитата:
«Це дискусійне питання. Я можу обговорювати його з спеціалістами, які знають що таке алелопатія, метал має поняття «усталость металла», а почва – «усталость грунта».

В Липках растут, на пр. Шевченко растут, на Троицкой растут, и никто не устал. Может, устали рабочие, срезавшие на днях большой здоровый клен возле памятника Супруну.

12).

Цитата:
«Тільки не згоден з тим, що Ви бедуїнами обзиваєте тих, кого можете обізвати та ще й через компютер. Думаю, якщо це було б на зупинці, то якийсь Буринський сумчанин з відповідним Сумським менталітетом міг за це і по вуху надавать.»

Бедуи́ны (араб. بدوي‎‎ badawī, во множ. числе beduan — «обитатель пустыни (степи)» (Википедия)

В общем, не матюк это, если Вы не знали. Так что я не обзывал, а называл. Могу и не через компьютер. Напрямую, так сказать.
А если кто «по вуху» - сдачи получит.

13).

Цитата:
«хочу подякувати Вам за платонічну любов до дерев та комп’ютерний патріотизм»

Не за что. Сдается мне, что любовь, даже платоническая, все-таки получше нелюбви, а тем паче равнодушия.
И если Вы находите во мне врага, то напрасно. Я человек маленький. Живу я тут, только и всего.

14). Если столько деревьев садится, и они не выживают, то где-то в цепочке действий (или направлении действий) системная ошибка. Есть над чем задуматься.
Может, нужна-таки долгосрочная стратегия? Программа развития?
15). Еще раз спасибо! Может быть, все не напрасно?))

Як підневільний я отримав від мера бумагу «для відповідного реагування». Прочитав про бедуїнів та пігмеїв. Мене це зацікавило так, що я зайшов на сайт і почитав «коменти». Багато цікавого, до болі не потрібного, все ж таки хочу прокоментувати, що буває дуже рідко. Прокоментувати хочу як громадянин і мешканець м.Суми, з одного боку, з другого – як директор КП «Зеленбуд», яке так часто згадується в коментаріях.
Почну з професійного: щодо лікбезу від Віктора Сироватського, то можу сказати, що в «Зеленбуд» є не тільки бензопили, у «Зеленбуд» є розуміння того, чому воно так називається. Так ситуація з зеленими насадженнями з моменту керування містом «сильних сумчан» була критичною. Тоді від «Зеленбуд» залишились «ріжки», «ніжки», директор, бухгалтер та печатка, а підприємство чекала черга комбінату квітково-декоративних культур (комбінат КДК), що було не менш вагоме у нашому місті по вирощуванню посадкового матеріалу, дерев та кущів. Про це правильно висловився Ігор Касяненко, згадуючи «специальную теплицу» в своїх коментаріях. Комбінат КДК був дуже важливим досягненням розбудови Сум в «Советские времена», часів М.Лушпи. Ці гектари землі могли забезпечити місто, і не тільки місто, а область, якісним посадковим матеріалом з розвинутою кореневою системою та сформованою кроною для посадки в урбанізованій зоні з грандіозним антропогенним навантаженням, але «сильні сумчани» це підприємство довели до банкрутства і «пустили по вітру», гектари землі перейшли до рук пересічного власника. Ця доля чекала і «Зеленбуд». Тоді другі «сильні сумчани» боролися і відстоювали КП «Зеленбуд» як підприємство, що необхідне для життєдіяльності міста.
Так, першим питанням в рішенні сесії було відсторонено від діяльності керівників такого руйнуючого проекту, другим питанням – відновити роботу КП «Зеленбуд», повернути на підприємство людей, техніку, тощо. В цих процесах брали участь багато сумчан, але нажаль Сироватських сумчан я там не бачив. Відтоді підприємство тяжко, але впевнено відроджується.
Я не буду зупинятись на всіх проблемах, але на сьогодні підприємство працює уже у нових теплицях і частину посадкового матеріалу вирощуємо самі. Дайте нам землю і у нас буде дереворозсадник, який зможе забезпечити Суми якісним посадковим матеріалом, а не той посадковий матеріал, за який говорить І.Касяненко. Я з ним згоден, тому що крім розсадників, які знаходяться в лісових господарствах, других спеціалізованих немає. В мене, як у спеціаліста, немає сумніву по якості посадкового матеріалу в лісогосподарствах. Багато разів, з боку різних інстанцій, нас «нагинали» на закупівлю таких саджанців, але ці саджанці не пригодні для посадки в умовах міста. Коренева система, висота, крона все це якісно підходить для посадки в лісовій місцевості.
Для прикладу: Баранівське лісництво висадило чи 2 чи 5 тисяч дубів вздовж озера Чехова, але нажаль в умовах антропогенного, екологічного навантаження ці дерева не вижили, а управління ЖПКГБ даже не прийняли їх як відповідні роботи. Також приклад цьому і берези в скв. К.Зеленко, висаджені активістами партії БЮТ. Було посаджено 100 шт. дерев, але на сьогоднішній день ні одне дерево не прийнялось. Звісно що цей посадковий матеріал дешевий, але напрошується висновок «дешева рибка погана юшка».
Якщо хтось розуміє цю тему, а є «умники», що задають питання: «Чого не у нас? Чого десь?», то скажу, що такі спеціалізовані дереворозсадники є в Києві (доречі комунальні), Запоріжжі – 300 га різних видів дерев, різних за віком, формою, тощо. Такі дерева майже завжди готуються для: або контейнерного, або комового способу посадки.
Да, звісно, що це дорого, але це і якісно. Якщо провести роботи по посадці дерев з дешевого матеріалу і вгробити сили і фінанси на те, що завідомо не прийметься, то краще ті сили і фінанси потратити на якісний і дорожчий матеріал.
Пане Сироватський, Ви говорите про горобину на пісках. Ця горобина була висаджена ще за часів перших забудов, а що стосується кленів, лип, які були висаджені там же 3-4 роки тому назад (читайте газети «Ваш шанс», «Панорама», «Данкор»), де журналісти, з болем в серці та зі сльозами на очах, звертаються до наших сумчан з проханням по людські відноситись до зелених насаджень. Я думаю, що Х.Штайн розуміє цю проблему, як розуміють і більшість сумчан. Тільки серед сумчан є ті, хто допомагає нам в озелененні, а є просто «горлопани» та різні «піаністи», які за своє життя нічого не зробили, крім того, що критикувати інших.
Як приклад можу привести посадку сосни в Басівському парку, де зібрались нам в допомогу багато помічників (всі сумчани із Сум, Сироватки, Конотопа, Бурині, тощо), де були і школярі і «дедка з бабкой» з крайніх приватних будинків на Басах. Так ось «горлопани» кричали, що «ніззя» садити дерева в Басівському парку без проекта, а сумчани 2 тисячі коренів сосни висадили. На сьогодні ця сосна підросла, залишилось близько 600 дерев, тому що другі сумчани покатались там на квадроциклах, заїхали на авто поїсти «шашличок под коньячок», а то і просто відкопали для присадибної ділянки.
Доречі, Віктор Сироватський запевняє, що плакав на сотні, що звісно сумнівно Краще не плакав би, а написав листа бедуїну, який тоді був… Це зараз можна плакати, писати, мудрувати.
Тепер про клени, які згадує той же В.Сироватський. Хочу сказати, що це ніякі не «чужерідні» клени, це шаровидні клени з того ж Запоріжського дереворозсадника, з того, що і при М.Лушпі були привезені та висаджені шаровидні клени і зараз прикрашають наше місто по Набережній р.Стрілка від Горьківського мосту до м-ц «Романтика».
Я просто просльозився від відношення Віктора Сироватського до дерев. Особисто його не знаю, але вважаю, що якщо кожний буде відстоювати зелені насадження так, як їх відстоює шановний В.Сироватський, то «наше дело правое и мы победим».
Звісно, на сотні з липами «наламали дров», але ж є ще й інші фактори, коли знесення дерева необхідне. Це техногенні - коли проводяться ремонтні роботи, міняються теплотраси, будують і розширяють дороги. Згідно ДСТУ «Безпека дорожнього руху…» відстань від стовбура дерева до бордюри проїзної частини вулиць населених пунктів повинна становити не менше 4 м. Керуючись Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України – відстань від будівель і споруд до стовбура дерева повинна бути 5 м. Підземні мережі (газопроводи, каналізація, водопроводи, кабелі зв’язку) – це все «диктує» місце розміщення деревних зелених насаджень.
Але, шановний Віктор Сироватський, не це на сьогоднішній день є проблемою. Є більша проблема, яка може не тільки витіснити клени, дуби та каштани, але і можливо знищити їх як вид. Це на грані екологічної катастрофи, над якою нажаль і ми і вчені безпорадні.
На сьогоднішній день каштанова мінуючи міль вразила каштани, клен від Європи до Уралу. Це шкідник, який наскільки мікромалий, що залазить в середину тонкого листка і знищує його. Тому наші каштани і клени в серпні місяці вже стоять жовті з сухим листям. Але працюючи над цим шкідником 11 років вчені не можуть знайти протидії йому. Даже хімічні ін’єкції препарату камеркіл (все що на сьогоднішній день може бути ефективним), не дають відповідного результату і цей шкідник поширюється.
Якщо Вас це зацікавить, почитайте роботи сьогоднішнього вченого біолога, професора Дрозд, що в Києві.
Крім цього, отой самий хрущ, «який над вишнями гуде», має таку стійку популяцію, що коренева система дубів, каштанів, кленів не витримує натиску цього шкідника. Якщо в Європі на 1 кв.м налічується 2-4 шкідника, то в Україні 10-14. Якщо Вас зацікавить це питання, зв’яжіться з деканом факультету садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури доктором сільськогосподарських наук, професором Ковалевським С.Б. Він дуже багато Вам чого розповість про те, що не знають пігмеї.
Мені звісно було дуже цікаво поспілкуватись з усіма учасниками «моментів» не в печатному виді, а в живу, але допишу слідуюче, що КП «Зеленбуд» працює в договорі з УЖПКГБ, яке дає йому певний перелік робіт, в тому числі і зняття сухостійних та аварійних дерев.
Шановний В.Сироватський, ми не воюємо з деревами, ми виконуємо вказану нам роботу. І якщо Ви знаєте, то на тій же вул..Троїцька від падіння аварійного дерева загинула людина.
Зараз В.Сироватський згадав, що від парка залишилась половина, де ж Ви були, коли другу половину віддавали українсько-німецькій компанії. Я пам’ятаю 5-7 років назад, коли ми розпочали роботи по відновленню парку ім. І.М.Кожедуба, деякі «горлопани» кричали, що ми знищуємо парк, як би їхні громадські організації проти. Та коли розібрались з громадськими організаціями виявилось, що це 5-7 чоловік висловлюють свою думку, а їхня громадська організація зареєстрована для того, щоб «погавкать на ближнього», тільки «собака лает, а караван идет».
Звісно, що КП «Зеленбуд» є багато чим займатись, але є ще й другий нюанс. Питання: де займатись? На вірених нам об’єктах благоустрою та зелених зонах, чи це прибудинкова територія, чи це закріплена територія за підприємствами, власниками.
Почитайте Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України розділ 5, п.5.5.: «Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:
на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;
на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територій - установи, організації, підприємства;
на територіях земельних ділянках, які відведені під будівництво, - забудовники чи власники цих територій;
на безхазяйних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;
на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі».
Я цілком згоден з Х.Штайном, що за вирубку перед фасадом потрібно карати (але чому тільки перед фасадом). Доречи є такий документ як дозвіл на знесення зелених насаджень, який підписується і управлінням ЖПКГБ і управлінням екології. А що робити з тим, які не рубають а знищують зелені насадження іншим шляхом: заїжджають на газон, вигулюють собак на зелених зонах, в скверах, в парках, виливають нечистоти на газони, клумби і під ті ж дерева на сотні. Прибиральниця вимила підлогу миючими засобами дуже якісно, а воду з відра вилила під бузок на скв.Альтанка, в центрі міста, про спилювання якого »горлопанили», деякі активісти зеленого руху. Так де ж вони ці активісти зеленого руху?
І таких прикладів, від чого посохли клени на сотні, цілий ряд. Підприємці вчасно не прибирають сніг взимку – це не секрет. Після відповідного «наганяя» все це засипають сіллю, а потім зчищають на газон та під дерева. То мабуть бедуїни такого не роблять. А на вул. Соборна саме це і є закріплена за підприємцями зелена зона.
Хочу вернутися до теми посадки кленів, лип, каштанів. Вище я сказав, які проблеми з кленами, каштанами. Скажу, що в містах Санкт-Петербург, Львові, Києві вже давним-давно відійшли від практики посадки дерев між тротуаром та дорогою. На щастя чи нажаль у нашому місті це поки що залишається. Це дискусійне питання. Я можу обговорювати його з спеціалістами, які знають що таке алелопатія, метал має поняття «усталость металла», а почва – «усталость грунта». І можна згідно різних ДСТУ і Правил випиляти дерева, а можна використати те, що маємо. Як говорять наші брати-росіяни «не растеть, потому что не сеять, а не сеять, потому что не растеть».
Не зважаючи на всі ці (а це не останні) проблеми наше підприємство працює над комунальним замовленням від управління ЖПКГБ щодо висадки нових дерев на вулицях, скверах, парках міста. З минулого року кількість висаджених дерев значно перевищує кількість дерев з явними ознаками аварійності чи необхідності для їх зняття.
Я думаю, не тільки Л.Порсова бачить нашу роботу.
Багато хто співпрацює з нами не тільки через комп’ютер, як деякі, а з лопатою в руках. Та і доводити, хто сумчанин, а хто ні, треба не в комп’ютері, а на вулицях, скверах, тротуарах, парках міста Суми.
Згоден з Вами, шановний Віктор Сироватський, що не всі сумчани – сумчани! Тільки не згоден з тим, що Ви бедуїнами обзиваєте тих, кого можете обізвати та ще й через компютер. Думаю, якщо це було б на зупинці, то якийсь Буринський сумчанин з відповідним Сумським менталітетом міг за це і по вуху надавать. Чомусь Ви «Исконно Сумских» бедуїнів не бачите.
Будучи на концерті Оксани Скоробагатської я із захопленням слухав і пісню і звучання гітари, яку як мені сказали змайстрував сам Сироватський майстер. Можливо і не всі гітари так звучать, я в гітарах так розбираюсь, як в озелененні, але як сумчанин сумчанина хочу подякувати Вам за платонічну любов до дерев та комп’ютерний патріотизм.

З повагою до всіх Сергій Прокопенко

Не может кто угодно взять лопату и посадить дерево на сотне. Один посадит калину, другой березку, третий пальму.
А может, мне людей захочется лечить? Ну там аппендиксы вырезать.
Надо предоставить дело специалистам. И для разработки долгосрочной программы - тоже.
Я с удовольствием приду помогать сажать.

Да, панове, правильно влась имущие не обращают на нас никакого внимания. Логично.
Мы ведь, как сварливые товарки, общаемся по принципу "сам дурак". Иначе, увы, не складывается. Где уж тут договориться.
Так нам и надо!

В чём основная задача тролля? Увести разговор от основной темы и перейти на личности. Ведь так же, Люда? Мне вот только интересно, Вам за это всё платят или это так сказать порыв души? Если платят - Вы молодец Smile
По сути же Виктор абсолютно точно адресует вопрос. Проблема с деревьями на уровне "Зеленстроя" решиться не может. Для того, чтобы люди Прокопенко высаживали не прутики у которых процент выживаемости как у сперматозоидов Smile а нормальные деревья, необходимо, чтобы эти деревья где-то доводились до определенного возраста. В советское время (о,опять это ненавистное советское время!) в Сумах была специальная теплица. Потом уже некий независимый украинец, Омельченко, кажется её грохнул. А закупать большие деревья очень дорого. Вот Прокопенко, чтобы хоть как-то спасти ситуацию и садит эти прутики-трупики. Авось что-то вырастет. Поэтому задача мэра ( именно мэра) состоит в том, чтобы восстановить эту теплицу. Выделить средства, пробить это среди депутатов. Если надо то ещё десять раз поставить на голосование вопрос, как он умеет. Но мэру некогда. Он занят. Он крушит базары. К слову, тут по этому поводу песенка прикольная есть....
http://www.vsisumy.com/clubs/6030/audio/pesenka-tkachei

Вы невнимательно читали комментарии, и теперь моя очередь обижаться. А ведь все было написано.
Я делю людей совсем по другому признаку. По отношению к элементам города. В частности, по отношению к деревьям.
Я помню, как сажали липы на проспекте Шевченко и Супруна, и мне больно, что владельцы банка, неважно где они родились, посчитали возможным уничтожить то, что им никогда не принадлежало. Уверен, это не могли сделать люди из моего двора, двора детства. А ведь в этом дворе не было уроженцев Сум, и мои родители таковыми не являются.
И стадион, это убоище, за счет парка мог построить только дикий пришелец.

А поздно было - все уже срубили, мы не успели. Такие вещи делаются подленько, чтоб наверняка. Зато ВП больше не маячит, и это наше общее достояние, сумчан и не сумчан.

Цитата:"Але тільки заради справедливості"
Мое понимание справедливости см. ниже.

Вас беспокоит проблема самоидентификации? Вы - сумчанка, поверьте. Как и моя жена, она родом из-под Кролевца.

Сумчанин - по определению - как и конотопчанин, путивлянин и т.д., это человек, имеющий конкретную родину, и осознающий это. Пришлый человек, потерявший корни в одном месте, и не приобретший их в данном городе, таковым не является. Это человек без отечества. Со всеми вытекающими последствиями. Но повторюсь: я верю в то, что эти корни он может приобрести со временем. На таких ставил Ленин и иже с ним - на люмпен-пролетариев, у которых за душой нет ничего. И ставка была сделана точно. Разрушающий потенциал оказался огромным.

Итак, резюме: не-сумчане (не-конотопчане и т.д.), в моем скудном понимании - это люди без чувства родины. Тут я, опять же, не про конституцию, балалайку или шаровары, а про что-то иное, дальше лень объясняться.
Потому как про деревья хотелось и написАлось.

Игорь, спасибо за цитату.)
Мне кажется, я говорю о простых и естественных вещах.
Мои представления о справедливости сводятся к следующему: справедливости, как и равенства, не существует в природе. Потому я ее не ищу.
Что касается нашей страны (а я в ней прожил всю жизнь и был свидетелем мнооооогому)- меня здесь не держали ни бабло, ни власть (этого отродясь не имел), ни любая из конституций, ни что-либо еще подобное, совдеповское или незалежное. Давали смысл и силы выживать здесь только люди и природа, в частности деревья. Еще культура.
То, что ответственности никто не несет, я вижу. Глупо обращаться к толпе. Кто такой Зеленстрой, я не знаю. Знаю, кто у нас мэр, потому что голосовал за него. Но и это не важно.
Важно, чтобы шумели деревья, дарили тень,помогали находить смысл и силы жить здесь - всем нам.
Всего-то).

Цитата:
Мне кажется, я говорю о простых и естественных вещах.

Я тоже раньше так думал. А потом я понял, что обращаясь к Минаеву и ему подобным хозяевам нынешней жизни, я пытаюсь глухим рассказать, что такое музыка Моцарта...

Зеленбуд - комунальне підприємство з директором Прокопенко, яке і займається зеленими насадженнями в місті. Головний архітектор тут ні до чого.
Щодо відповідальності, то за нинішньої системи, коли всі найважливіші рішення приймаються колегіальними органами (ради, виконкоми) - відповідальність не можлива в принципі.
Директори КП призначаються і підзвітні міській раді, колегіальному органу, який ніякої відповідальності свої дії не несе. У нас в Конституції (яка є одною з найдемократичніших у Європі) чорним по білому написано: депутати за свої слова та результати голосування відповідальності не несуть.
Всі чиновники діють згідно до правових норм, а не ваших уявлень про справедливість. Конституцією затверджується верховенство права, а не верховенство справедливості. А всі ті інструкції, положення, закони і т.п., згідно яких діють чиновники - в свою чергу приймаються колегіальними органами (радами), які не несуть за їх зміст жодної відповідальності. Одна всім відома особа вже спробувала вчинити по справедливості, а не по інструкції. Тепер сидить.

Что такое "Зеленбуд"? Очередной стрелочник, на которого свалят все беды. Стрелочников слишком много, отличный способ выкрутиться любому чиновнику из любой ситуации. Я, как житель города, задаю вопрос мэру, и все-таки и главному архитектору. Ответственность - штука личная.
Есть такое маленькое небогатое королевство Бутан, все жители которого очень уважают своего короля и доверяют ему. Потому что духовные ценности он поставил выше национального валового продукта, чем собственно и спас этот самый продукт, который растет.
Дерево - ценность прежде всего духовная. Нам без деревьев никак.

"Меж тем твердость и запах дуба начинали внятнее твердить о медлительности и постепенности, с которой растет дерево. Сам же дуб говорил о том, что единственно на таком росте зиждется все долговечное и плодотворное, о том, что расти означает раскрываться навстречу широте небес, а вместе корениться в непроглядной темени земли; он говорил о том, что самородно-подлинное родится лишь тогда, когда человек одинаково и по-настоящему готов исполнять веления превышних небес, и хоронится под защитой несущей его на себе земли. " Мартин Хайдеггер Просёлок

За вирубку дерев перед фасадом я б взагалі конфісковував приміщення у подібних "підприємців". Вирубати має тільки Зеленбуд, тільки по аварійності і тільки з одночасним висадженням нового дерева. А бажаючих вирубати алею, бо у них "вивіску не видно" - треба жорстоко карати. Інакше порядку не буде...
Але це по справедливості. А по закону, нажаль, все з точністю до навпаки...

На ул. Супруна, перекресток с пр. Шевченко,3, находится банк. В один прекрасный день перед фасадом были срезаны все деревья (липы, между прочим). На этом не остановились. Была бы срезана вся аллея до проспекта, но успели только два дерева - поднялись жильцы и остановили. Вот кто они, сумчане.
Говорю свою правду, можете считать снобизмом, фашизмом и т.д.

Цитата:
Какие ж это сумчане?

Ні, шановний, це - сумчани. Я достатньо довго жив в Києві, в інших містах, але порівняємо з Києвом. Там люди інші. Менталітет інший. Там люди значно кращі ніж в Сумах. Довго розписувати, але те саме кажуть і люди, які переїхали в Суми з деяких інших обласних центрів і достатньо тут пожили, аби відчути різницю.

Цитата:
Власть ОБЯЗАНА защищать центральные улицы от вандалов.

"Власть" в значенні мерії, як можна зрозуміти з вашого листа, не може цього зробити. Міліція не підконтрольна міському голові.

Цитата:
Главный архитектор города ОБЯЗАН контролировать городскую среду, в том числе скверы, сады, парки, аллеи, улицы.

А це не його функція. Зеленими насадженнями займається Зеленбуд.

1). Какие ж это сумчане? Эти люди оторвались от своих корней в селе, а в городе еще ничего не приобрели, кроме жилья. Обретение отечества для них еще возможно, в будущем. Уверен: сумчане хотя бы во втором поколении в большинстве своем уже другие.
2). Речь о власти. О способности думать о будущем и наводить порядок. Власть ОБЯЗАНА защищать центральные улицы от вандалов. На сотне наряд милиции должен дежурить круглосуточно (но деревья просто высохли, никто их там не ломал. Думать надо было, что сажать и как ухаживать). Главный архитектор города ОБЯЗАН контролировать городскую среду, в том числе скверы, сады, парки, аллеи, улицы. Иначе зачем они?
3). Это машину любую или дом можно построить быстро или очень быстро. А дерево растет десятилетиями, и никак процесс не ускоришь. Тут без вариантов - думать придется наперед, иначе дети наши разбегутся отсюда все.

З таким населенням, щось робити в місті - безсенсово.
Ситуація з висадкою дерев дуже яскраво демонструється в сквері напроти ринку СКД: там весь час Зеленбуд садить дерева. І весь час люди їх ламають, топчуть. Ялинки висадили молоденькі - ті вмить були зрізані "вдячними сумчанами" на Новий рік. Лише пеньки з нижньою частиною крони полишалися.
Вам же роблять, щоб у вас же під вікном красиво було, щоб ви ж могли вийти пройтися алеєю дерев, а не лише дихати газами автостради... А вони заради кількаденної забави - ялиночку під корінь... Ну повне ж місто ялинкових базарів - ну сходи ж ти й купи. Ні - краще 100 грн. на горілку зекономити...
І як після такого можна щось висаджувати? Як для таких людей можна працювати?