Державне підприємство "Сумистандартметрологія": разом із споживачами до якісного життя

СпоживачДП "Сумистандартметрологія"
16 марта 2012 в 15:07
"Починаючи своє функціонування у 1935 р. у вигляді Сумського обласного повірочного управління з відділенням у місті Конотоп, неодноразово перетворюючись, центр став підприємством, здатним проводити роботи і надавати послуги у галузі стандартизації, метрології та підтвердження відповідності практично в усіх галузях діяльності суб'єктів господарювання", - говорить генеральний директор Віктор ХЯРМ. Центр призначений та уповноважений: органом з повірки (калібрування) та державних контрольних випробувань засобів вимірювальної техніки; органом з сертифікації на проведення робіт з сертифікації продукції і послуг; сертифікації систем управління у державній Системі сертифікації УкрСЕПРО, а також є органом з атестації на проведення вимірювань. "Враховуючи стратегію розвитку Сумської області "Нова Сумщина - 2015", постійне вдосконалення робіт та послуг, ДП "Сумистандартметрологія" бачить свою основну задачу у тому, щоб бути максимально корисним промисловим підприємствам, установам, організаціям, підприємцям та споживачам", - додав генеральний директор.

Захист громадян у сучасних умовах

Важливим напрямом реформування системи технічного регулювання є запровадження системи ринкового нагляду. "Але незалежно від назви органу державного ринкового нагляду та контролю, виробники та розповсюджувачі продукції повинні забезпечити її відповідність встановленим вимогам. Сучасний стан споживчого ринку характеризується значним збільшенням обсягів реалізації продукції, але в країні і збільшується кількість недобросовісних підприємців. Споживачам потрібно гарантувати забезпечення їх прав щодо якості продукції, її безпечності", - відмічає начальник сектору перспективного розвитку та маркетингу Ирина ПАВЛЕНКО. ДП "Сумистандартметрологія" протягом багатьох десятиріч здійснювалась діяльність з підвищення якості і безпеки продукції вітчизняних виробників. "Споживачі Сумщини повинні отримувати медичні послуги належної якості, споживати безпечні для здоров'я та якісні продукти харчування, дихати чистим повітрям, бо держава забезпечила споживачам захист їх прав, надала можливість вільного вибору продукції, гарантувала придбання і одержання продукції і послуг достатнього рівня", - додала начальник сектору.

Законним шляхом заради загального блага

Реформа технічного регулювання, що проводиться в Україні, найважливішою метою ставить підвищення безпеки продукції. Останнім часом особливу актуальність набули питання оцінювання відповідності продукції та пов'язаних з нею процесів вимогам технічних регламентів. "Кожен виробник зацікавлений в розміщенні своєї продукції на ринку. При цьому у кожного виробника виникає декілька основних проблем",- говорить директор Сумської філії "Спеціалізований науково-технічний експертно-випробувальний центр" (СпецНТЕВЦ) Олександр МІРОШНІЧЕНКО. Це необхідність забезпечення тієї якості продукції, яка дозволить вигідно її реалізувати, необхідність виготовити таку продукцію, яка буде безпечною для споживача, та необхідність передбачити можливість реалізації продукції не тільки на національному ринку. Основним інструментом вирішення цих проблем є технічний регламент. Істотну роль у технічному регулюванні покликані зіграти національні стандарти, гармонізовані з міжнародними стандартами та європейськими нормами. Законодавством України встановлено можливість їх застосування на добровільній основі для дотримання обов’язкових вимог технічних регламентів. Національні стандарти дозволяють конкретизувати вимоги технічних регламентів не в кількісній, а якісній формі. При нинішніх обставинах, коли велика кількість підприємств не мають можливості утримувати на своїх підприємствах фахівців в напрямку розробки та погодження ТУ Сумська філія СпецНТЕВЦ виконує для товаровиробників послуги з розробки технічних умов.

Вимірювання здоров'я

Загальновідомо, що лікар може призначити правильне лікування лише за умови правильного діагнозу захворювання. Зараз ми не можемо уявити сучасний медичний заклад без великого різноманіття приладів та діагностичних установок. Закон України „Про метрологію та метрологічну діяльність” встановлює 14 сфер законодавчого регулювання вимірювань, однією з яких є роботи із забезпечення охорони здоров'я. "Точність вимірювань контролюється шляхом періодичного звіряння медичних приладів та установок з еталонами – засобами вимірювань найвищої точності та з атестованими стандартними зразками. Таким чином встановлюється простежуваність вимірювань до національних та міжнародних еталонів і гарантується, що за міжповірочний період похибка медичного приладу не вийде за встановлені межі. Ціна цієї похибки може бути дуже високою. Недостовірні покази медичного приладу або результату аналізу інколи можуть коштувати життя пацієнту. Відомий випадок, коли за заниженими показами тонометра хворому на гіпертонію були прописані ліки для підвищення тиску, внаслідок чого хворий помер", - пояснює заступник генерального директора з метрології та наукової діяльності Володимир ОДНОРАЛОВ.

40007, м. Суми, вул. Харьківська, 101, тел./факс: (0542) 677-602
e-mail: center@gcsms.com.ua, recept@gcsms.com.ua, metr@gcsms.com.ua

http://gcsms.com.ua

ИД

23
Комментариев
0
Просмотров
2597
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.