Сумський район в лідерах. У цьому році сумські аграрії показали дуже достойний результат, зайнявши перше місце по кількості зібраного врожаю, – 62,3 ц/га озимої пшениці було зібрано хліборобами з району. І це найкращий показник в області
На другому місці Глухівський район – 61,3 ц/га. Збільшується щороку і площа посівів. Так, у 2018 році по всіх категоріях господарств області площі посівів сільськогосподарських культур становили 1 мільйон 159,7 тисяч га, що на 22,2 тисяч га більше, ніж у минулому році. Площа під зерновими та зернобобовими на Сумщині у поточному році становить 641,6 тисяч га, із них під ранніми культурами – 256,4 тисяч га.
Озимої пшениці обмолочено на площі 13,3 тис. гектарів, намолочено 62,2 тис. тонн при середній урожайності 46,8 ц/га. Найвищу урожайність мають господарства Сумського – 62,3 ц/га та Глухівського районів – 61,3 ц/га.
Озимого ячменю обмолочено 0,9 тис. гектарів, намолочено 2,7 тис. тонн при середній урожайності 31,5 ц/га. Гороху обмолочено 1,2 тис. гектарів, намолочено 3,7 тис. тонн при середній урожайності 29,9 ц/га.
Крім того, обмолочено 4,6 тис. гектарів озимого ріпаку, намолочено 13,1 тис. тонн при середній урожайності 28,3 ц/га.
Для того аби ефективно працювати на полях та забезпечити максимальну врожайність і безпеку робітників, необхідно подбати про технічне забезпечення процесу. «Для проведення збирання урожаю 2018 року сільськогосподарськими підприємствами області до роботи підготовлено 1 056 зернозбиральних комбайнів, 431 жатка, 717 зерноочисних машин, 196 сушарок. Наявна кількість сільськогосподарської техніки та обладнання відповідає технологічній потребі та за сприятливих погодних умов забезпечить проведення збирання ранніх зернових в оптимальні агротехнічні терміни», - повідомили в Сумській обласній адміністрації.
Цього літа Сумському району пощастило більше, ніж деяким іншим. Так, у С.-Будському, Шосткинському та Ямпільському районах погодні умови завадили почати жнива.
Безпека понад усе
Досягати лідерських позицій неможливо без турботи про безпеку робітників. Це добре усвідомлюють і на рівні району, і на рівні області. Так, під час засідання колегії Сумської райдержадміністрації спільно з членами Аграрної палати очільник районної адміністрації наголосив на першочерговості завдань зі створення безпечних умов праці хліборобів: «Ми повинні дбати про життя людей, про безпеку людини. Життя людини - перш за все, і ми повинні на високому рівні це забезпечити», - зауважив Геннадій Дорошенко.
Основними акцентами зернозбиральної кампанії було визначено готовність техніки, неухильне дотримання правил пожежної безпеки, безпеки праці та правил дорожнього руху. На виконання цих пунктів під час проведення сільськогосподарських робіт зверталась особлива увага. Такий підхід дав свій результат, і жнива в районі закінчилися без нещасних випадків та надзвичайних ситуацій.
Проте розслаблятися, вважають в районі, не варто. Адже не за горами посівна кампанія. Тому в райдержадміністрації звернулися до агровиробників з проханням дбати про стан сільськогосподарської техніки та вчасно і якісно її ремонтувати, аби вчасно почати польові роботи наступного року.
Цьогорічні жнива вивели Сумский район в лідери. Він посів перше місце за кількістю врожаю і друге місце – по надоям молока. Гарний привід, аби добре відсвяткувати. Свято на честь аграріїв пройшло в Обласній філармонії минулої п’ятниці. На ньому не лише співали та танцювали, а й нагороджували кращих працівників, аби ті й надалі тішили всіх чудовими результатами.
Яблука зі Стецьківки
Найпопулярніший сорт у сумчан - “Слава переможцям”
Якщо ви спитаєте у сумчан, чиї яблука найсмачніші, то переважна більшість відповість: “Яблука зі Стецьківки”. Саме тут знаходиться агрофірма “Садівник”, яка й вирощує смачні, соковиті та поживні яблучка. Підприємство унікальне, єдине в Сумському районі, та й в області таких лише кілька. Керує цим підприємством Сергій Олександрович КРИВЦОВ. Працює воно з 1998 року. На 44 га тут вирощують не тільки яблука, а й груші, персики, абрикоси — щоправда, в невеликих кількостях. Як каже Сергій Олександрович: “Для себе”. А також чорну смородину, малину, полуницю, виноград тощо. А ще сумчани й жителі району завжди можуть придбати у “Садівнику” саджанці фруктових дерев. Та й взагалі, як говорить Сергій Олександрович, стецьківські саджанці та яблука відомі по всій Україні.
Щоправда, за словами керівника господарства, галузь садівництва, не лише на Сумщині, а й по всій Україні, зараз переживає не найкращі часи. Втрачено такі ринки збуту, як Крим та Донбас — а на них завжди традиційно припадали великі обсяги яблук та ягід. Як каже Сергій Олександрович, за ягодами машини з Криму в черзі завжди стояли. В минулому році багато врожаю вибило градом, а в цьому році, навпаки, вродило щедро - урожай ябук та ягід такий великий, що, як не абсурдно це звучить, теж призів до збитків господарств. Надлишок врожаю, як це не парадоксально, призвів до того, що ціни на ягоди та яблука обвалилися. Наприклад, зараз яблука заготівельні організації пропонують закупити по ціні 0-60 копійок за кілограм. Як вам таке? І така ситуація по всій Україні. А щоб вирощування яблук стало прибутковим, ціна за кілограм повинна бути приблизно 20 грн за кг. Відчуваєте різницю? Однак Сергій Олександрович не втрачає оптимізму. Говорить, що у нього працюють постійно 10-12 чоловік, а в сезон — набагато більше, бо ж треба зібрати урожай, привести сади в порядок. На питання: “Який же сорт яблук найпопулярніший”, - Сергій Олександрович відповідає, що найсмачніший сорт — це “Слава переможцям”. Говорить, що весь серпень і вересень ці яблука зі Стецьківських садів користувалися на Сумському ринку найбільшим попитом.
А взагалі, Сумщина ще при Радянському Союзі вважалася не дуже придатною для садоводства, говорить керівник господарства. Були спроби посадити сади на півночі області — в Кролевці та Шостці. Посадили по 100 га, але вони вимерзли. Лише в Охтирці пішло нормально. Зараз там теж вирощують не лише яблука, а й горіхи та абрикоси. А взагалі, вважає Сергій Кривцов, буде багата держава, будуть багаті люди, тоді буде й розвиватися садівництво. Щоб люди купували не лише хліб та необхідні продукти, а й фрукти. Хочеться, щоб такі часи настали якомога скоріше.
Зі святом, хлібороби!
В Сумах привітали працівників сільського господарства
Україна на весь світ славиться своїми агропромисловим комплексом. Недаремно її називають житницею Європи. Однак така слава навряд чи належала б нам, якби не щоденна праця аграріїв – агрономів, трактористів, технологів, комбайнерів.
Аби віддячити аграріям за їхню наполегливу та водночас нелегку працю, 16 листопада у Сумській обласній філармонії пройшли урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. На свято з’їхалися представники з усіх сіл Сумського району.
«Вже п’ятий рік поспіль Сумський район займає першість серед усіх районів області. Він кращий по збору зернових і зернобобових культур, на другому місці – по збору молока і один з кращих по кількості великої рогатої худоби. Але працювати на землі дуже важко. Ваше завдання, завдання аграріїв - нагодувати країну. І я думаю, що вашому району поталанило. Бо у вас всі фермери місцеві. У них є порозуміння з владою, з головами ОТГ. І я хотів би, щоб наступного року район був кращим в усій Україні», - зауважив зі сцени очільник Сумської обласної ради Володимир ТОКАР.
До привітальних слів приєднався і голова Сумської районної адміністрації Геннадій ДОРОШЕНКО: «Праця хліборобів – важка. Не завжди погода розуміє ваші бажання. І завжди ця праця ризикована. Але залишається крилатою фраза «Хліб усьому голова». Без хліборобів не зростали б надходження до бюджету району. На сьогоднішній день від виробництва маємо 48%, хоча хотілось би 80 і 90. Але ті темпи, які ви взяли, заохочують інвестиції в район».
Після вітальних слів перейшли до нагородження найкращих працівників фермерських господарств у районі. Вітали і агрономів, і технологів, і комбайнерів, і доярок. Адже саме ці люди забезпечують добрий врожай, а відповідно - добробут українців.
18 листопада аграрні підприємства Сумщини традиційно відзначають День працівників сільського господарства України
Вітаємо всіх аграріїв з їхнім професійним святом.
Побажаємо стабільності, успішності, процвітання та благополуччя в діяльності.
Нехай робота приносить задоволення, а життя радує щастям кожного дня; нехай поряд будуть щирі люди та вірна дружня підтримка.
Редакція газети «Панорама»
Партнер проекту "Аграрна Сумщина - 2018":
Урожайна країна, ТОВ
Сумська обл., м. Ромни, вул. Сумська, 5Е
+38 (05448) 5-77-16
www.ur-kraina.com.ua
Стаття:
"ТОВ «Урожайна країна»: успішні новатори аграрного сектору"