У Cумах пройшла виставка «Під цензурою»

Анастасія Літвіненко 27 июня 2019 в 11:48
21 червня у галереї BureauArt, що на вулиці Воскресенський  у місті Суми, була  представлена  провокаційна виставка картин і скульптур «Під цензурою»,  які в свій час були заборонені і нині не можуть бути показані у багатьох країнах. Це – роботи відомих авторів в стилі ню та еротики. Серед них: Бальтус, Йестер, Курбе, Пікассо, Емін, Оппенгейм, Шиле, Хокусай….

Роботи були зашифровані під спеціальні коди, а під ними  можна було прочитати  надруковану інформацію про їх зміст та художника  і за допомогою смарт телефону познайомитись з картинами і скульптурами. Зокрема, на виставці  відвідувачі мали можливість побачити закодовану роботу Еріка Айрапетяна «Дівчина, що відпочиває в саду». Ця картина демонструє абстрактний підхід до показу жіночого  тіла. Для нього не важливо обличчя,  вік,  особистість дівчини. Автор передає її реальний стан під час спеки. Робота французького салонного художника Жюля Лефебвра «Цикада» передає сором’язливий, сучасний, подібний до Лоліти образ  дівчини. Ця картина знаходиться в Національній Галереї Вікторії у Мельбурні, Австралія. 



Серед інших на цій виставці можна було також побачити закодовану скульптурну  композицію «Амур і Психея» Антоніо Канови.   Вона ілюструє сцени відомого твору Апулея «Метаморфози, або Золотий осел».  Крім того,  ілюстрація грецького міфу представлена в роботі Антоніо де Корреджо  «Юпітер та Іо» (1531 р.). На ній зображена оголена жінка, яка знаходиться в обіймах синього туману. Згідно зі змістом міфу бог   Юпітер був тим самим Оксамитовим Туманом. Він приймає такий вигляд, щоб уникнути підозр дружини.  За легендою Юпитер (Зевс) мав ревниву жінку Геру, тому заховався у синій туман, коли йшов до коханки. Загалом всі представлені на виставці роботи нестандартні та витончені та знайомлять з невідомими роботами виданих митців світу різних епох.

Виставка проходила в творчій атмосфері екскурсії творами мистецтва та стала своєрідним дотиком  глядачів до тем,  які довгий час  були  під цензурою.

 
59
Комментариев
0
Просмотров
10971
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.