7 травня у Агенції промоції «Суми» відбулося відкриття анімалістичної виставки під незвичайною назвою «Зоологізми» талановитої молодої художниці Олени Бояровської. На ній представлені образи звірів, у яких можна знайти відображення людських характерів та емоцій, а також себе, або своїх знайомих. Крім того, в експозиції можна побачити серію нарисів, присвячених знайомству дитини зі світом живої природи. Це – кумедні миттєвості, зрозумілі та близькі кожній матері. Олена Бояровська щиро запрошує глядача до їх перегляду та зичить кожному затишку в душі та оселі.
Ця виставка готувалася більше 4 місяців. Її складають близько 20 середніх та масштабних розмірів робіт у змішаній техніці, розміщені у підвісних підрамниках. Більшість з них представлено вперше. Дане мистецтво потребує скрупульозної роботи, витримки та вміння спостерігати. Загалом всі картини відверті, правдиві, індивідуальні, дивовижні, сюжетні. Вони мають яскравий фон і зрозумілі кожному, в них дуже гарно промальована кожна деталь. Значну кількість робіт, представлених у експозиції, художниця присвятила чотирилапим друзям людей - собакам і котикам. У змальованих нею образах вона відтворює свою любов до цих тварин.
Так, у роботі «Блонді» вона передає шляхетність і мудрість собаки, яку відображає у її осанці та у погляді очей. А котика можна побачити у оточенні маленької, милої дівчини, що додає цим картинам неймовірний шарм та милує око глядача. Художниця – молода мама, яка прививає дитинці любов до оточуючого світу та братів наших менших. Про це говорить назва картини «Ранок», на якій глядач може побачити дівчинку і котика, які примруживши очі, одночасно позіхають, радіючи початку нового дня. А також робота з гумористичним змістом «Краще котика – лише два котика», на якій маленьке дівча, яке дивиться у віконце зображене у компанії відразу двох пухнастиків. Цікавим є також те, що картини «Є щось? А як знайду» «Полеміка», «Ну, припустмо, ква!», «Останній лист, не накарати б», «Кохання», «Нічна варта» та інші змальовують певні психологічні образи та відтворюють ситуації, які притаманні не тільки звірям, а й людям. При цьому це є своєрідним авторським підходом художниці. Загалом її роботи нікого не залишають байдужим та наповнюють душу добрими і теплими відчуттями. "Наразі хочу представити виставку анімалістики "Зоологізми". Більшість робіт демонструються вперше. Всі зображені тут тварини - мої давні та нові знайомці. Запрошую придивитися до характерів та спробувати провести аналогії з людськими типажами" - говорить художниця.
Відкриття виставки пройшло у творчій, піднесеній атмосфері і зібрало вщент переповнену залу глядачів. На відкритті вернісажу був присутній заслужений скульптор України та вчитель Олени Бояровської Олег Прокопчук, а також заступник Сумського міського голови Віра Мотречко, які привітали художницю та поділилися своїми враженнями від перегляду її робіт. Виставка триватиме до 26 травня включно. Вхід вільний.
Досьє
Олена Бояровська народилася у 1988 році в місті Суми. Навчалася Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Бортнянського та в Харківській державній академії дизайну та мистецтв. Здебільшого працює у стилі реалізм, любить і поважає мистецтво в усіх його проявах. Художниця брала участь у спільних експозиціях та має близько десяти персональних виставок.
Олена Бояровська, художниця:
«Ця виставка створювалась понад 4 місяці, вона присвячена образам звірів, оскільки вони більш відкриті і мені легше найти з ними спільну мову та спіймати їх характер. Крім того, мені подобається малювати портрети людей, тому не можна сказати, що з анімалістікою, на якій зроблено акцент на цій виставці, я пов’язую весь свій творчий шлях. Щодо пейзажів, то мені складніше їх писати, оскільки я не пейзажист. У моїх роботах, представлених на цій виставці, присутній символізм, оскільки при їх створенні я закладаю в них певний підтекст. Якщо подивитись трішечки уважніше і глибше, то можна побачити, що назвами картин я натякаю на подвійне дно у кожній з них. Наприклад, лис, зображений на одній з моїх робіт – це мій автопортрет, а ще мама – їжачиха, яка сама м’яка для своїх діточок, і в цьому є також підтекст. Крім того, у представлених на виставці образах можна побачити людей, яких я знаю. Серед них є моя колишня викладач дизайну. Для написання картин я беру природні матеріали: вугілля, пастель, оскільки я молода мама і зараз не можу використовувати розчинники. При цьому у кожної моєї роботи своя кольорова гама, свій максимальний колорит, для того, щоб розкрити її тематику. Моїми улюбленими картинами є ті, на яких я зобразила білок, лиса, сову і корову. Натхнення на їх створення я черпаю звідусіль. Позавчора мені зустрілась собака, яку я тут же сфотографувала у 150 ракурсах і зробила начерк майбутньої роботи. Скільки себе пам’ятаю я завжди хотіла бути художником відтоді, як почала малювати. Коли відбулася моя перша виставка я зараз не згадаю, також я не рахую скільки їх вже відбулося. Декілька раз я приймала участь у спільних вернісажах. Саме зараз така виставка, присвячен весні, представлена у художньому салоні. Мені подобається ціла плеяда художників, тому виділити когось окремо серед них, якому я слідую неможливо. До того ж необхідно постійно розширювати свій кругозір. Ця виставка не має будь-яких обмежень, тому буде цікава всім і особливо для сімейного перегляду».