Війна з росією
Вночі наші Захисники неба знищили над Сумською областю п'ять російських «Шахедів» (866 - з початку року). Дякуємо за мужність і професіоналізм нашим зенітникам!
Цієї ж ночі та вранці солдати противника 77 разів обстріляли з авіації, артилерії, БпЛА, мінометів та FPV-дронів Великописарівську, Есманську, Краснопільську, Миропільську, Сумську, Хотинську, Шалигинську та Юнаківську громади. Унаслідок обстрілів було пошкоджено складські приміщення та автомобілі одного підприємства, загорілися приватний будинок і господарська будівля.
12 квітня:
-
Ворог зросив авіабомби на Миропільську громаду. Є влучання у Миропіллі та Запсіллі, там горять домівки людей. Щонайменше один будинок знищений, також є пошкоджені. Люди не постраждали.
-
Близько 13:20 росіяни атакували цивільну автівку у Краснопіллі. Поранені двоє людей: 49-річний водій та 39-річний пасажир. Постраждалим надали медичну допомогу.
У Сумах відкрити курси національного спротиву
У місті Суми почались інтенсивні курси військової підготовки для цивільного населення. Програму розробили Сили тероборони, а викладають досвідчені інструктори. За 8 днів (це 45 годин інтенсиву) слухачі опановують тактичну та вогневу підготовку, медичну допомогу у польових умовах, мінну безпеку, орієнтування, зв’язок і навіть основи роботи з БпЛА. Практика – як на фронті: бронежилети, каски, бойові стрільби, полігони. Особливий інтерес – до дронів: заняття проходять на симуляторах із VR-окулярами, а потім – справжні польоти FPV.
Пам'ятна дата
12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі України. Україна посідає визначне місце у світовій історії освоєння космосу. Наші підприємства відігравали провідну роль у створенні ракетної техніки та космічних апаратів. Зокрема потужних міжконтинентальних ракет і космічних носіїв, таких як "Зеніт", "Циклон", "Космос". Сьогодні Україна продовжує активно розвивати космічні технології.
Джерела: Сумська обласна військова адміністрація, Сумська міська військова адміністрація, ОК Північ, Національна поліція, ДСНС Сумщини