Інвестиція в майбутнє

Вища школа, спецпроект
Дмитрий Литовченко 17 мая 2012 в 12:38
Проректор з навчальної роботи Української академії банківської справи Інна Школьник
Проректор з навчальної роботи Української академії банківської справи Інна Школьник – про навчальний процес, працевлаштування випускників і науку в УАБС НБУ.

r: Вже завершується навчальний рік. Які попередні результати?

І.Ш.: Навчальний рік видався трошечки скороченим. Це пов’язано з тим, що в Україні відбувається фінальна частина ЄВРО-2012. На даний час (10 травня) розпочалися сесії у студентів I-III курсів, а IV-V курси складають державні іспити. Відповідно до розпорядження Кабміну цей процес завершиться до 5 червня (у минулі роки це був кінець червня – початок липня). Проте за рахунок більш щільного розкладу студенти пройшли повний курс навчання, ніякого скорочення навчальних годин не відбулося.

Звичайно, ще рано підводити підсумки. Але, враховуючи результати модульних контрольних робіт, ми очікуємо, що іспити пройдуть вдало. Протягом цього навчального року в Академії навчалося близько 2,1 тис. студентів на денному і заочному відділеннях.

r: Розкажіть про можливості працевлаштування випускників Академії.

І.Ш.: Студенти V курсу, які мають отримати диплом спеціаліста і ті, що навчаються в магістратурі, зараз завершують проходження практики. Під час практики значна частина наших студентів отримує пропозиції щодо подальшого працевлаштування. Як свідчить досвід минулих років, це близько 70% студентів. Наші студенти-банкіри традиційно проходять практику в банківських установах Сум, Сумської області, Харкова, Полтави, в центральних офісах банків, розташованих в Києві та інших містах України. Дехто проходить практику в структурах Національного банку України.

Наші фінансисти проходять практику на потужних підприємствах регіону, таких як СНПО ім. Фрунзе, ПАТ "Насосенергомаш", Конотопський арматурний завод, у фінансових управліннях, казначействі, страхових компаніях. Практика у майбутніх бухгалтерів відбувається в банках та на підприємствах; у юристів – в державних установах, органах юстиції, силових структурах, прокуратурі, судах, банках, на підприємствах. В УАБС працює регіональний центр працевлаштування і підвищення кваліфікації, який займається організацією проходження практики, укладає договори з установами. Якщо є така можливість і бажання, то студенти, які приїхали на навчання з-за меж Сумської області, можуть проходити практику в своїх рідних містах.

r: Чи є приклади проходження практики за кордоном?

І.Ш.: Звичайно. Минулого тижня група наших студентів виїхала для проходження практичної підготовки, поєднаної з семінарами, до Пінського університету (Білорусь). Там відбудеться англомовний семінар за участю представників Дойче Бундесбанку і Центрального банку Білорусі. Крім того, більше десяти студентів УАБС в цьому навчальному році вже побували на практиці у Вищій школі Дойче Бундесбанку в Німеччині, де прослухали курс лекцій від фахівців Дойче Бундесбанку та фахівців Вищої школи Дойче Бундесбанку і отримали безцінні знання та сертифікати.

r: Ким зараз працюють випускники УАБС?

І.Ш.: Наші випускники обіймають серйозні посади не тільки в Сумах, але й в Києві, Харкові, Полтаві. Наприклад, Тетяна Шкарупа працює начальником відділу в центральному офісі OTP Банку в Києві, Євген Бондарєв – провідний фахівець торговельного департаменту ПАТ "Українська біржа" в Києві, безпосередньо займається операціями з цінними паперами, Валерій Балєв – радник голови правління ПАТ "Страхова компанія "Країна"" в Києві, Анастасія Міщенко – головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва і європейської інтеграції Національної комісії з питань регулювання зв’язків України. Начальник Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Євген Касьян – випускник юридичного факультету УАБС. Наші випускники працюють в територіальних управліннях Національного банку України і в центральному офісі НБУ в Києві. Таких прикладів можна навести дуже багато по кожній із наших спеціальностей.

r: Коли розпочнеться вступна кампанія?

І.Ш.: Згідно вимог Міносвіти, вступна кампанія в усіх вишах розпочнеться 2 липня. Обсяг місць, що фінансуються за кошти НБУ, нам поки що не доведений. Минулого року кількість так званих бюджетних місць варіювалася в залежності від напряму підготовки та спеціальності: у магістратурі по спеціальності "Банківська справа" 100% місць фінансувалися НБУ, по інших формах магістратури – на 50% від ліцензованого обсягу. Для бакалаврів в середньому 35% місць є "бюджетними".

Цього року плануємо повністю набрати ліцензійний обсяг нових студентів. Загальний обсяг ліцензійного набору на перший курс Академії на денну форму навчання становить 395 осіб, не враховуючи набору до Севастопольського інституту УАБС НБУ.

r: Які особливості цьогорічної вступної кампанії?

І.Ш.: Кардинальних змін не відбудеться. Але є окремі нюанси.
Цього року Міносвіти визначило підвищений прохідний бал для профільних дисциплін – 140 замість 124 балів. В Академії при вступі на економічні спеціальності профільним предметом є математика, на юридичний факультет – історія України. Відповідно по цих предметах необхідно набрати не менше 140 балів, по інших же предметах може бути і 124 бали.

Цього року, як і минулого, працюватиме система електронного вступу: абітурієнти мають можливість подати заяву про вступ до вишу через Інтернет, не приїжджаючи на місце. Заяву про вступ до Академії можна подати через наш сайт: http://uabs.edu.ua/

Минулого року наша приймальна комісія працювала в експериментальному режимі – ми створили програмне забезпечення, яке дозволило автоматизувати інформацію про абітурієнтів, котрі мали лише поставити свій підпис під роздрукованою заявою. Ми намагалися створити для абітурієнтів максимально комфортні умови. Під час цьогорічної вступної кампанії плануємо працювати в такому ж режимі.

Цього року Міносвіти також формує єдину електронну базу освіти (ЄДеБО) – кожний виш в обов’язковому порядку має вносити в цю базу інформацію про кожного абітурієнта, що подав заяву про вступ. Таким чином, Міносвіти намагатиметься контролювати, щоб абітурієнти скористалися можливістю подати документи одночасно до п’яти вишів на три напрямки підготовки.

r: Які наукові напрями найуспішніше розвиваються в Академії?

І.Ш.: Наші студенти залучаються до наукових досліджень, починаючи з першого курсу. Цього року в квітні відбулася традиційна студентська наукова конференція : "Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: погляд у майбутнє". В день конференції заняття не проводяться – студенти працюють в секціях, роблять доповіді, жваво обговорюють їх. Переможці мають можливість розмістити наукові статті у нашому молодіжному віснику. Приємно відзначити, що наші студенти щорічно стають переможцями всеукраїнських олімпіад, конкурсів студентських наукових робіт. Минулого року ми мали переможців по всіх наших спеціальностях! Вже у цьому році наш студент Роман Боровський переміг у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики. До речі, він є стипендіатом Кабміну. А наша студентка Вікторія Вусик нещодавно отримала диплом другого ступеня на мовно-літературному конкурсі ім. Т. Шевченка. Отже, є багато перемог навіть з непрофільних предметів. Наші студенти беруть активну участь у всеукраїнських наукових студентських конференціях, які відбуваються у вишах інших міст.

Тематика наукових досліджень аспірантів і викладачів головним чином стосується проблематики розвитку банківської системи і фінансового ринку України. 24-25 травня в Академії відбудеться потужна VII міжнародна наукова конференція "Міжнародна банківська конкуренція: теорія і практика", куди приїдуть вчені з Великобританії, Італії, Німеччини, Китаю, Колумбії, Малайзії, Японії та інших країн. Будуть і представники Базельського комітету із Швейцарії, який регулює банківську діяльність на світовому рівні.

Наші доктори юридичних наук Дмитро Лук’янець та Віктор Чернадчук постійно залучаються як консультанти з юридичних питань, що виникають в Верховній Раді або Конституційному суді. В Академії з моменту її створення працює спеціалізована вчена рада по захисту кандидатських і докторських дисертацій. Усе це значні наукові досягнення!

До речі, цього тижня в Академії відзначатимуться одразу два свята – День науки та День банківських працівників. Вітаю своїх колег, а також працівників усіх банківських установ з цим святом!

r: Чому б Ви рекомендували абітурієнтам вступати саме до Академії?

І.Ш.: Тому що в Академії дійсно готують високопрофесійних фахівців. Сюди йдуть не за тим, щоб просто гарно провести п’ять років, а для того, щоб отримати гідну професію, яка в подальшому житті дасть можливість отримати гарну роботу з відповідною зарплатою. Інші плюси Академії усім відомі: це чудова матеріальна база, прекрасні умови для навчання, відпочинку і культурного розвитку.

Контакти УАБС НБУ:
м. Суми,
тел. (0542) 619-935
www.uabs.edu.ua



4
Комментариев
0
Просмотров
3563
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.