Покликання – кінологія

Вища школа, спецпроект
ВС 17 мая 2012 в 11:41
Сумський національний аграрний університет - один з трьох в Україні, де готують професійних кінологів. Кінологія в СНАУ - це не просто одна з спеціалізацій для студентів біолого-технологічного факультету. Це можливість займатися улюбленою справою, вибравши професію за покликанням і отримавши високоякісну освіту.
Така спеціалізація в університеті існує вже десять років. Студенти, які бажають отримати поглиблені знання в цій сфері, проходять спеціально розроблений курс. Він розрахований на два роки і складається з шести дисциплін: "Біологія собак", "Утримання і годування собак", "Породи та селекція собак", "Спеціальна собаківництво", "Теорія дресури" і "Хвороби собак".

Кінологія - дуже широкий напрямок, в межах якого можна заробляти і розвиватися професійно. Різноманітність можливостей, занять та спеціальностей, об'єднаних назвою цієї науки, величезна. Одне з прибуткових і популярних сьогодні напрямів - це племінне розведення. Не менш популярні і затребувані - дресирування і хендлерство. В обов'язки хендлера входять підготовка собаки до виставки і представлення її перед суддями на виставковому рингу. Ще одна професія, представники якої просто незамінні при спортивному дресируванню та підготовці охоронних собак, - фігурант. Це людина, яка розігрує мнимого супротивника і зловмисника. З його допомогою собака відпрацьовує навички нападу. Перераховані фахівці завжди потрібні не тільки в приватній сфері, а й на державній службі - в правоохоронних органах, прикордонній та митній службах. Величезний сегмент в кінологічному бізнесі зараз займає виробництво і реалізація зоотоварів для утримання та дресирування собак, виробництво промислових кормів, послуги з догляду за тваринами (грумінг і т.п.), організація "готелів" для собак. Так що кінолог без роботи не залишиться ніколи.

Серед новаторського в університеті - ще один напрям в кінології під назвою "аджиліті". В СНАУ створений  й майданчик для аджіліті. Суть цього кінологічного виду спорту в тому, щоб спортсмен зумів за строго певний час безпомилково провести свого чотирилапого напарника (вони - одна команда) по заданому маршруту через снаряди (бар'єри, стінки, стіл, бум, гойдалки, гірку, шину, жорсткий і м'який тунелі).

У цьому році на базі СНАУ на прохання головного управління Кінологічного союзу України організовані всеукраїнські курси з дистанційною формою навчання з підготовки заводчиків, кінологів та експертів, керівником яких є доцент кафедри спеціальної зоотехнії СНАУ, кандидат сільськогосподарських наук, експерт національної категорії Кінологічного союзу України Людмила Була.

Навчальна програма побудована так, щоб у студентів зростав інтерес до науки, накопичувалися теоретичні та практичні навички, щоб отримані знання можна було застосувати не тільки в професії, а й у житті. Так, на останньому курсі майбутні кінологи вивчають дисципліну "Спеціальне собаківництво". Опановують знання про основні напрямки застосування собак у нашому суспільстві: вивчають методи підготовки та використання розшукових та спеціальних собак в силових структурах, знайомляться з усіма напрямами використання собак в МНС, проходять роботу з собаками для інвалідів, собаками-терапевтами, пастушими собаками, вивчають мисливське собаківництво.

Загалом же процес навчання проводиться і в аудиторіях, і на тренувальних базах. В основному студенти працюють зі службовими породами собак. Практичні заняття проходять в розпліднику Кінологічного центру при УМВС України в Сумській області, на базі Сумського обласного центру собаківництва Кінологічної спілки України. У майбутніх фахівців є можливість проходити практику і в кращих навчальних центрах країни.

4
Комментариев
0
Просмотров
10395
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.