Прогнозувати майбутнє

Вища школа, спецпроект
Дмитрий Литовченко 11 октября 2012 в 13:00
Історичний факультет СумДПУ ім. А.С. Макаренка: експедиції, розкопки та знахідки, що розповідають про минуле та передбачають майбутнє.

Представники історичного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка разом зі своїми колегами з інших вишів натрапили на дуже цікаву знахідку: датоване серединою X ст. поховання скандинавського прапороносця разом із конем та багатою збруєю, обшитою срібними бляшками. Під землею у с. Шестовиця на Чернігівщині сумські історики знайшли шкіряне сідло, стремена, меч, бойові сокири, ножі, чавунний казан та шестиметровий спис, що навіть не поміщався у погребальній камері. Ця експедиція відбувалася у 2006 році.

Вже у нинішньому році студенти історичного факультету СумДПУ побували у чотирьох міжнародних археологічних експедиціях. До Чернігівської області були здійснені Шестовицька міжнародна та Деснянська палеолітична експедиції Інституту археології НАН України разом з російськими та німецькими колегами.

В рамках єврорегіону «Ярославна» спільно з Курським державним університетом сумські історики побували у двотижневій експедиції в с. Горналь Суджанського району Курської області, де досліджували сіверянське поселення. Потім ще два тижні студенти провели разом із германо-слов’янською експедицією у Харківській області, де працювали разом зі спеціалістами Харківського національного університету ім. В. Каразіна.

Найчастіше історики розкопують давні кургани, шукаючи поховання та предмети старовини. Цього року на Курщині вдалося розкопати будинок дружинника з інвентарем. Знахідка датується приблизно X–ХІ ст. На іншому місці було знайдено некрополь Черняхівської культури, що пов’язана із германською культурою.

«В чому полягає специфіка професії історика у порівнянні з іншими професіями? Історик вивчає минуле, живе сьогоденням і може прогнозувати майбутнє, оскільки все, що відбувається зараз, вже колись десь відбувалося», - вважає декан історичного факультету СумДПУ ім. А.С. Макаренка Анатолій Гончаренко.

Випускники істфаку можуть отримати ступінь бакалавра, спеціаліста чи магістра за спеціалізаціями «Правознавство», «Українознавство» та «Людина і світ», а потім продовжити своє навчання в аспірантурі за обраним фахом.

Переважна більшість випускників факультету, звичайно, працюють вчителями історії. Звідси вийшло багато видатних вчителів м. Суми та Сумської області, серед яких Віталій Биков, Лариса Єпик, Віта Шеліхова та ін. Кандидат історичних наук Віктор Кіктенко зараз читає курс з історії України на Тайвані. Ґрунтовна підготовка студентів-істориків дозволяє успішно реалізовувати себе і в інших напрямах. Випускники історичного працюють на керівних посадах в політичних та громадських організаціях, в органах державної влади, в структурах СБУ, МВС, МНС, прокуратури, у галузі журналістики.

Багато студентів приїжджають на навчання із районів Сумської, Чернігівської, Полтавської, Харківської областей за цільовими направленнями. Вони отримують пільги при вступі до вишу, а також гарантоване робоче місце після закінчення навчання.

«Звичайно, археологічні експедиції, коли можна жити у наметах, проводити розкопки та на власні очі бачити історію, дуже зацікавлюють студентів. Традиційно ми проводимо ще й численні екскурсії до Чигирина, Переяслава-Хмельницького, Батурина, Львова та інших славетних міст», - каже заступник декана з наукової роботи Олександр Кравченко.

Життя факультету дуже насичене та цікаве. Щорічно Студентський сенат історичного факультету проводить посвяту в історики для новобранців. Першокурсники складають клятву на важливій і знаменитій книзі «Історія» Геродота.
Наступного року на історичному факультеті очікують ще більше нових студентів, адже історія – наука, яка завжди викликатиме у людини цікавість.

3
Комментариев
0
Просмотров
2827
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.