Слово можна підкорити

Вища школа, спецпроект
ВС 11 октября 2012 в 13:02
За довгі роки свого існування Інститут філології СумДПУ ім. А.С. Макаренка став справжнім науково-методичним центром підготовки висококваліфікованих, творчо обдарованих учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури, російської, англійської, німецької та французької мов, а також редакторів освітніх видань.

Нинішнього року студентка Інституту філології Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Ганна Кобилякова отримала дипломи за друге місце, зайняте у Всеукраїнському конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика, та за друге місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з української літератури. А студенти Богдана Горболіс та Дарина Денисова посіли друге та третє місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Романо-германські мови і літератури». Ольга  Безкоса зайняла 2-е місце у Всеукраїнській олімпіаді з педагогіки. Власне, цей список можна продовжувати. Адже майбутні педагоги-філологи уже під час навчання досягають значних успіхів як у науковій діяльності, так і у творчості. Для цього є усі передумови: про високий рівень викладання дисциплін свідчать студентські наукові статті, які щороку друкуються у міжнародних, українських та вузівських  фахових збірниках. Останні приклади - видання «Говори українською» за ред. В. Герман, «Художньо-естетичні концепти шістдесятництва» за ред. Н. Кириленко, хрестоматія «Літературна студентська творчість для дітей».

А ще філологічний стає унікальним відправним майданчиком для творчих особистостей. Відома навіть за межами Сумської області літературно-мистецька студія «Орфей», очолювана членом Спілки письменників України Сергієм П’ятаченком, що об’єднує навколо себе обдарованих студентів, твори яких згодом залюбки починають друкувати літературні видання. Багато хто з орфеївців уже стали авторами однієї або й кількох власних збірок поетичних чи прозових творів. Звичайно ж, студенти-філологи – активні дописувачі університетської газети «Гаудеамус».

Надзвичайно цікавою є фольклорна практика, що проходять студенти філологічного. Щороку експедиція майбутніх педагогів-філологів вирушає у найвіддаленіші куточки області, де збирає перекази, легенди, спогади, поповнюючи своїми здобутками фольклорну скарбницю України.

Інститут філології СумДПУ активно співпрацює з закордонними навчальними та науковими закладами. Нині на кафедрі теорії та практики романо-германських мов працюють фахівці з Німеччини. Встановлені сталі зв'язки з такими організаціями, як Гете-інститут у Києві, Міжнародна служба академічних обмінів, відділ Східно-Західного фонду ім. Роберта Боша. У галузі науки та методики викладання секція французької мови СумДПУ «дружить» з Французьким центром міста Харків. Студенти-філологи беруть участь у міжнародних програмах, стажуються у Німеччині, Австралії та інших країнах. Наразі СумДПУ розробляє власну програму взаємообміну та стажування студентів і викладачів у Німеччині (Ґете-Спілка) та Швейцарії (Спілка Фразеологів Європи). Сім років тому започатковано програму «Табори Америки», завдяки якій наші студенти можуть побачити США на власні очі, удосконалити практику володіння англійською мовою, набути навичок і вмінь, необхідних для подальшого працевлаштування. Хочеш скористатися такими можливостями? Хочеш підкорити Слово? Вступай до нашого університету!

3
Комментариев
0
Просмотров
2394
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.