Вища школа, спецпроектВС 11 апреля 2012 в 12:56
-
Студент СНАУ Андрій Саєнко
-
Студентка СНАУ Ганна Проценко
Є така відома гра "Асоціативні ланцюжки". Суть її полягає в тому, щоб, коли тобі називають якесь слово, миттєво назвати у відповідь те, що перше спадає на думку. Наприклад, зима – холодно, море – хвилі, кава – гаряча і таке інше. Як ми встигли дізнатися, найчастіше при словах "Сумський національний аграрний університет" у людей виникають асоціації "закордонна практика" та "гарна територія". І справді, для багатьох наших студентів перебування за кордоном на практиці чи стажуванні стало першою сходинкою на шляху до майбутньої кар’єри.
Безумовно, стажування за кордоном має користь для випускників вишів за багатьма визначеннями: фаховим, пізнавальним, комунікаційним. Перебуваючи безпосередньо на об’єкті, вихованці вищих навчальних закладів набувають практичних навичок і перевіряють рівень засвоєної теорії в реальних умовах.
Завдяки широкому міжнародному співробітництву нашого університету кожен може повчитися та попрацювати на іноземному підприємстві в нових, можливо, незвичних і цікавих для нього умовах, з використання комп’ютеризованого обладнання та новинок техніки, розширити свій світогляд, познайомитися з культурою, побутом та звичаями місцевого населення.
Кожен студент нашого ВНЗ має можливість порівняти методи господарювання в Україні та за кордоном, отримати нові навички та безцінний професійний досвід, взяти та синтезувати з того найкраще та найкорисніше, щоб використати в своєму подальшому житті, і за певних умов вийти на перспективні інвестиційні проекти. За весь період існування нашого молодого університету (йому лише 35 років) понад 5500 студентів пройшли виробниче стажування за кордоном та близько 200 студентів СНАУ пройшли навчання та отримали дипломи провідних вишів Європи. Безумовно, цей показник вражає!
Але вражає куди більше, коли українські випускники європейських університетів повертаються на батьківщину та розкривають свій науковий та професійний потенціал саме тут. Такі спеціалісти дуже потрібні аграрному сектору України, який стрімко розвивається.
Студенти Сумського національного аграрного університету успішно проходять практику за кордоном за програмою Work and Travel, подорожують світом та гідно заробляють.
Але головною метою міжнародного співробітництва, безумовно, є обмін студентами, професійне стажування та навчання в іноземних вишах.
На сьогодні ми співпрацюємо з ВНЗ Польщі (Ольштин), Німеччини (Вайєнштефан), Італії та інших країн Європейського союзу. Диплом, який отримує випускник, буде діяти на всьому Європейському просторі та дасть суттєвий поштовх до його професійної реалізації.
Кожен студент нашого університету може самостійно обирати місце свого стажування та подальшої роботи за фахом. Навчання в нашому університеті – це крок до успішної кар’єри.
Якщо Ви студент нашого вишу чи бажаєте ним стати, не забувайте про таку чудову можливість!
Та хто розповість про це краще, аніж наші студенти – безпосередні учасники міжнародних програм? Тож їм слово:
Ганна Проценко, студентка біолого-технологічного факультету:
“Я побувала на виробничій практиці в одній з найпрекрасніших країн Європи – Австрії. Взагалі-то мрія про закордонну практику жила зі мною ще зі школи. А втілити її я змогла, вступивши до СНАУ на біолого-технологічний факультет. Звичайно, довелося серйозно займатися вивченням німецької мови, бо це є однією з головних умов успішного проходження співбесіди та отримання запрошення на виробничу практику до закордонної країни. Протягом практики я не тільки отримала безліч безцінних знань та практичних навичок у моїй професії, а й близько познайомилася з культурою, побутом та кухнею австрійців. Ті три місяці, які я прожила в Австрії, залишаться для мене незабутніми, як перше кохання, що закарбовується в пам’яті назавжди”.
Андрій Саєнко, інженерно-технологічний факультет:
“Для того, щоб потрапити на практику до Німеччини, я сім місяців вивчав німецьку мову мову в СНАУ і додатково пройшов двотижневі курси, по шість пар на тиждень. У школі вивчав англійську. Відвідавши мотокросові мотогонки, на які з усієї Німеччини з’їхалися мотолюбителі та байкери, я зрозумів, що ніколи в житті не бачив такої кількості мотоциклів в одному місці! Ясна річ, я зовсім не жалкую про проведений час, бо бачив тільки позитив і отримав багато практичних навичок. Я ставив своєму шефу стільки питань, що вже третього місяця не знав, про що ще запитати!"
Олена Агаджанова-Гонсалес, аспірантка інституту економіки та менеджменту СНАУ:
“Я пройшла двохмісячне стажування на базі Варшавського університету природничих наук (SGGW). Кожен день був яскравим та насиченим, тож вражень залишилось безліч - і всі лише позитивні. Стажування, крім наукової роботи, відкриває можливості спілкування із цікавими, непересічними людьми, ознайомлення з іншою культурою у всіх її проявах. За час стажування я відвідала практично всі музеї Варшави, допомагала в організації та брала участь у фестивалі "Маювка з Болеславом Прусом" у Наленчові, здійснила подорож до Бескідів, відвідала Люблін, Більсько-Бялу, Живєц, Мєловєц та деякі інші міста, сповнені своєрідної мальовничості та харизми.
Результатом стажування став величезний обсяг зібраної інформації, яка допоможе у подальшій науковій діяльності; закладені основи співпраці з представниками європейських вузів та організацій. Крім того, досвід, отриманий за цей час вважаю просто безцінним. Я повернулася з величезною кількістю ідей, над деякими з них вже почала практично працювати. Сподіваюся, що це буде корисним не лише для мене”.