П’ять питань Ользі Гінзбург

Блоги, Олег Медуниця
08 декабря 2010 в 17:07

На одному з інтернет-медіа яке пов’язують з Хорошковським з’явилося повідомлення про те, що Ольга Петрівна Гінзбург – голова Державного комітету архівів України, зробила заяву стосовно звільнення Геннадія Іванущенка – директора Сумського архіву.
Зміст заяви такий:

"Геннадий Иванущенко плохой хозяйственник. Из 26 областных и 11 центральных архивов Украины он единственный, кто пренебрегал помощью с нашей стороны. Мы выделяли деньги на нужды архива, и только Сумская область игнорировала все предложения. Я лично встречалась с Геннадием Николаевичем, критиковала его, уговаривала начать работать, но все безрезультатно".

"Исследованием Голодомора занимались руководители всех украинских архивов, так как это направление на уровне государственной политики тогда было приоритетным для нас, - отмечает председатель Государственного комитета архивов Украины. - Следует признать, что Геннадий Иванущенко не был лучшим на этом поприще. Безусловной его заслугой является оцифровка 57 тысяч актовых записей о смерти людей от Голодомора 1932-1933 годов на Сумщине. Это, пожалуй, единственное, что он сделал".

Цікаво що сайт Державного комітету архівів України, що мав би озвучувати позицію своєї очільниці чемно промовчує її заяву.

Отже прочитавши заяву Гінзбург є 5 питань:

1.       Чи відомо пані Гінзбург, що обласні архіви є підрозділами ОДА, і нею фінансуються. Яким тоді чином Гінзбург могла профінансувати Сумський архів, адже це заборонено бюджетним кодексом?

2.       Чи відомо Гінзбург, що держархів Сумської області якраз використав кошти стабілізаційного фонду, встановивши систему відеоспостереження обох корпусів у 2009 р.? А далі гроші виділялися виключно на фізичну охорону, яка в архіву і так є. Тобто, за її логікою потрібно було звільнити сторожів, взяти стабфонд на 1 рік, а на наступний – «смоктати лапу»? що це могло бути так підтверджує факт: на 2011 рік стабілізаційного фонду не передбачено.

3.       На посаді директора архіву Геннадій Іванущенко пережив чотирьох губернаторів. Чому претензії у обласної адміністрації з’явилися лише коли губернатором став представник партії Регіонів?

4.       Чому за останні 3 роки комуністка Гінзбург тричі направляла перевірки в Сумський архів? У неї, що в Україні архівів мало?

5.       Чи розумілася Гінзбург на архівній роботі до свого призначення на цю посаду у 2008 році? І чи розуміється вона на ній сьогодні?

10
Комментариев
10
Просмотров
4952
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

Впевнений, що "товарішці" арматурниці Гінзбург варто задати ще одне питання:
Чи знає це недолуге створіння, що Іванущенка Г.М. нагороджено державною нагородою - орденом "За заслуги" ІІІ ст. саме за вклад ДАСО у дослідження Голодомору 1932-1933 рр.?

Звичайно, що не знає! Звідки їй, скудоумієм хворій, щось взагалі знати - особливо про архіви та історичну науку! Ну, хіба що, про "заусєніци" на гайках - і то сумнівно!!! В особовій справі парторга-арматурниці Гінзбург, до речі, зафіксована її "дурь" стосовно виробництва такого "високотехнологічного" продукту. Так що, нехай згадає своє "ударне" виробниче минуле і закриє помийницю!

Новые левые - мальчики бравые
С красными флагами буйной оравою,
Чем вас так манят серпы да молоты?
Может, подкурены вы и подколоты?!

Слушаю полубезумных ораторов:
"Экспроприация экспроприаторов..."
Вижу портреты над клубами пара -
Мао, Дзержинский и Че Гевара...
И не надеюсь, что я переспорю их,
Могу подарить лишь учебник истории

_________________________________--

Подымайте руки, в урны суйте
Бюллетени, даже не читав, -
Помереть от скуки! Голосуйте,
Только, чур, меня не приплюсуйте:
Я не разделяю ваш Устав!

КПУ и ГИнзбург:
близнецы - сестры
Кто более матери-истории ценен?
надо "замочить" кого-то - нет вопросов!
Как учил Великий Ленин

А скольких "замочили" "целлюлитные" 5 лет назад, когда пришли к власти, как учил "великий" Маркс - история развивается по спирали. Или думаете придут "сердечные" и будут всех по голове гладить?

Звільнили директора і Медуниця призначив туди свого «другана».

брехня. Директора не було быльше року і посада була вакантна. А потім був конкурс. А ви прослідкуйте - чи цього разу буде?

Була собі державна установа, яка займалась збереженням архівних документів. Але у 2005 році прийшла "помаранчева" влада та почала все політизувати. Дійшла черга і до архіву. Звільнили директора і Медуниця призначив туди свого «другана». А той «рад стараться», зі всього архівного матеріалу, «висмикував» тільки те, ще потрібно було новій владі для ідеологізації населення. Таким чином зробивши архів ідеологічною установою. Зрозуміло, що тепер і «біло-сині» звернуть увагу на цю установу. Так що, дякуємо «помаранчевим».

Про "зміни на старе" в Держкомархіві під керівництвом Ольги Гінзбург, яка блокує доступ до архівів часів Голодомору та УПА

Про кричуще-травматичний стан архівів в Україні читачі вже достатньо інформовані. Як і про дивне призначення у серпні 2006 року головою Державного комітету з питань архівної справи комуністки Ольги Гінзбург, колишньої заступниці директора Конотопського арматурного заводу. Президент України Віктор Ющенко назвав це призначення "абсурдним" і таким, що "не робить компліменту владі" (нагадаємо, що уряд тоді очолював Віктор Янукович, а гуманітарним віце-прем'єром був Дмитро Табачник). Утім уряд змінився, а політика держави у галузі архівної справи і надалі залишається незрозумілою. 26 березня уряд прийняв відставку першого заступника голови Держкомархіву України Геннадія Боряка. Пропонуємо його звернення до наукової спільноти, де Геннадій Боряк роз'яснює причини цього кроку.

Обставини змусили мене звернутися до уряду з проханням прийняти мою відставку. Вважаю для себе неприйнятним брати участь у лицемірному фарсі, що розігрується нині на архівній сцені під назвою "політична доцільність". Закон "Про державну службу" і Кодекс етики архівіста не дозволяє мені обіймати високу посаду і виконувати свої професійні обов'язки під керівництвом "червоного комісара", поставленого на посаду їхньою партією. Я не можу дозволити собі власними руками руйнувати те, що створювалося роками моїми колегами, моїми попередниками і мною. Я не можу спостерігати за процесом "вичавлювання" з Держкомархіву професіоналів і порядних людей. Я не маю ані службового, ані професійного, ані морального права ставати провідником політизації, а тим більше - більшовизації архівів і перетворення центрального органу виконавчої влади на "заводоуправління".

Півтора року тому ми з командою колег і однодумців вважали за свій громадянський і моральний обов'язок протистояти спробам агресивного запровадження комуністичної ідеології, брутального насадження політичної цензури, перлюстрації службової кореспонденції, депрофесіоналізації центрального апарату, заохоченню невігластва. Ми вважали за необхідне зламати (або обійти) глухий спротив виконанню заходів, пов'язаних із дражливими для них темами - Голодомором, Реєстром меморіальних фондів, Українською революцією, політичними репресіями, тоталітаризмом, УПА тощо. Треба було зламати (або обійти) заборону навіть відповідати на офіційне звернення повноважного представника України при Європейському Союзі до Держкомархіву з проханням надати копії документів про Голодомор 1932-1933 рр. для виставки, що її мали розгорнути в Європарламенті. Нагадаю, тоді цензуруванню, всупереч закону, був підданий не лише засіб масової інформації - розгромлений у рік свого шестидесятирічного ювілею часопис "Архіви України" (1947-2007), коли перша особа, перебравши на себе функції головного редактора часопису, брутально викреслила з оригінал-макету чергового (і останнього) числа журналу некрологи по бл. п. Надії Світличній і Омеляну Пріцаку, а також публікацію про "ворога народу" Гната Хоткевича. Цензуруванню було вперше піддано також офіційний веб-портал Держкомархіву - з інтернет-виставки "Окупація. 1941-1944: Невідома війна. Невідоме життя" було вилучено розділ "Поміж двома тоталітаризмами: Ідеологічна пропаганда на окупованій території" зі зразками радянських та нацистських пропагандистських плакатів часів окупації.

За півтора року спільним зусиллям нам з вами вдалося дещо зробити. Ми з гідністію боронили від них ті ціннісні демократичні орієнтири, що їх виробило суспільство за останні півтора десятиліття. Ми продовжували наближати архівну справу в Україні до європейських стандартів. Ми примусили їх виконувати доручення Президента і уряду щодо вшанування жертв Голодомору і комуністичного терору, більше того - ми змусили їх очолити масштабний проект "Український мартиролог", спрямований на увічнення пам'яті мільйонів жертв радянського тоталітарного режиму (у січні 2007 р. він був наглухо заблокований, незважаючи на наявність урядових доручень). Марними виявилися їхні зусилля нав'язати українським архівам концепцію голоду в СРСР 1932-1933 рр., запропоновану російськими ідеологами спільного архівного проекту. Ми довели жалюгідність їхніх публічних галасливих заяв та скандальних погроз обмежити доступ до архівів, передусім - до тих, що засвідчують злочини комуністичного режиму: наявні законодавчі перепони виявилася для них нездоланним бар'єром. Ми дали їм можливість переконатися у марності пошуків "компромату" в державних архівах на ненависних їм "бандерівців" та інших "буржуазних націоналістів". Ми примусили їх урочисто відсвяткувати 90-річчя державної архівної служби України, створеної за часів "буржуазно-націоналістичної" Центральної Ради, за два місяці до їхньої революції.

Навіть видання, яке побачило світ за сумнівної участі Держкомархіву і яке вони профінансували, - примітивний панегірик СРСР під назвою "Страна, которой нет, или О том, что было и больше может не быть" (Київ: Ашот Арутюнян, 2007) з передмовою тов. Симоненка - вони поширювали сором'язливо і потай, переважно поміж собою, так і не наважившися широко його оприлюднити серед коллег-архівістів. Заборонені ними до друку фундаментальні архівні довідники, що готувалися упродовж кількох років за галузевою програмою "Архівні зібрання України", - "Реєстр розсекречених архівних фондів України" у трьох томах та "Національний реєстр втрачених та переміщених архівних фондів" (том перший) - побачили світ в електронному варіанті на веб-порталі Держкомархіву.

Брюссель вчасно отримав якісні копії документів про Голодомор, що демонструвалися на виставці "Невідомий геноцид українців" у березні минулого року. Вилучені ними з інтернет-виставки "Окупація. 1941-1944: Невідома війна. Невідоме життя" фотодокументи залишилися в іншому розділі порталу. Підцензурна стаття про Гната Хоткевича була опублікована в іншому виданні, а зняті з друкованої версії часопису некрологи про видатних українців побачили світ в он-лайновому варіанті того ж таки журналу "Архіви України". "Заарештовані" документи про Голодомор з одного із державних архівів, що містилися у перлюстрованій кореспонденції, згодом таки потрапили до адресата і були опубліковані на порталі Держкомархіву у відповідному розділі. Провалилися спроби утримати фінансовий контроль над діяльністю нещодавно створеного Українського інституту національної пам'яті, - з 2008 року він набув статусу головного розпорядника бюджетних коштів.

А головне - державні архіви залишилися відкритими публічними установами. Жодних ідеологічних коректив до планів роботи архівів їм так і не вдалося внести ані на 2007-й, ані тим більше на 2008-й роки. Неспроможними виявилися вони і у спробах поставити під компартійний контроль видавничу роботу в архівах - галузевої вертикалі в нас немає, а країна є надто великою, усіх не проконтролюєш! Ми примусили їх рахуватися з тим, що державна служба принципово відрізняється від партійної роботи. Зрештою, ми навчили їх бодай частково стримувати власне хамство і зважати на гідність підлеглих. Але за демократичної влади продовження "підпільної" роботи вважаю безглуздим. Я знімаю з себе відповідальність за подальші дії "червоного" керівництва.

Чому ж для них і досі є важливим контроль над національною пам'яттю, над історією, над ретроспективними інформаційними ресурсами держави? Півтора року тому на веб-порталі Держкомархіву було опубліковано чудову пам'ятку епохи - статтю відомого радянського історика-марксиста Михайла Покровського "Політичне значення архівів" (1925). Вона починається глибокою сентенцією: "Архіви - як політично дуже важлива установа - перебувають у будь-якій країні в руках правлячого класу, який тримає їх дуже міцно, і в результаті, звісно, жоден марксист, жоден комуніст до управління, до завідування державними архівами ніде, крім як у СРСР, ні на постріл не допускається". Завершує статтю не менш цікаве нагадування, а по суті - застереження: "Архівна робота є суто марксистською роботою, а для партійних товаришів - частиною партійної роботи". Пам'ятаймо про це. На закінчення дозвольте нагадати: на вхідній сторінці веб-порталу дер¬жавної архівної служби США як символічний логотип архівної системи виставлено стратегічне гасло: "Демократія починається звідси".

Слова "спєца" архівної справи - ольги гінзбург не треба видавати за позицію Держкомархіву. Слава Богу і після вимушеного відходуз Комітету авторитетних архівістів: Г.Боряка. К. Новохатського, Г.Папакіна там ще залишаються професіонали (з одним "ф"), які розуміють справжню причину звільнення Іванущенка. А вона полягає в оприлюднення документів про визвольний рух на Сумщині. правда, що Гінзбург добрий завгосп. І це все. що можна сказати позитивного. Все інше: від стилю керівництва до нав`язливих спроб очолити наукову роботу в ДКАУ - суцільна профанація архівнорї справи. Сподіваємось, що ненадовго...

Кулю в жирне черево, сучці!